Żarówki lamp zderzaka

Moderator: luk4s7

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Żarówki lamp zderzaka

Post autor: maras »

Mam pytanko - spaliła mi się ostatnio żarówka stopu z tylnych lamp w zderzaku. Jako, że miałem akurat śrubokręt pod ręką, na stacji odkręciłem plastikowy dekielek. Wszystko pięknie..... do czasu - żarówka stopu ani drgnie. Kierunek rusza się bez żadnego oporu, a ta druga nic. Nie da się jej ani delikatnie wcisnąć, ani pokręcić - nic - jak zaspawana :evil:

Co może być przyczyną :?: Jakiś syf w gnieździe :?: Coś tam się mogło przytopić :?: Natura zna takie przypadki :?:
Po 5 minutach i pokaleczeniu rąk odpuściłem temat, ale teraz nie wiem, czy muszę wyrwać całą lampę i kombinować, czy da się coś z tym zrobić (myślę nawet o użyciu kombinerek i rozwaleniu żarówki - tylko co w sytuacji, gdy nawet wtedy nie drgnie :roll: ).

Awatar użytkownika
Kojot
Klubowicz
Posty: 217
Rejestracja: 22 lut 2010, 11:48
Auto: LC 90
Kontakt:

Re: Żarówki lamp zderzaka

Post autor: Kojot »

Musisz najpierw dopchnąć a potem przekręcić - samo kręcenie w boki nic nie da - może trzeba potraktować jakimś WD 40 - ale tam raczej nie powinno nic zardzewieć - choć nie ma rzeczy niemożliwych.......

Obrazek

pozdrawiam
kojot

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Żarówki lamp zderzaka

Post autor: maras »

Problem właśnie w tym, że nie da się jej wcisnąć :|

pablo200
Posty: 495
Rejestracja: 27 kwie 2009, 19:22
Auto: B6 4M
KZJ 95
Kontakt:

Re: Żarówki lamp zderzaka

Post autor: pablo200 »

Norma, w moim miałem podobny problem - woda sprawia, iż elementy się zczepiają. Potraktuj WD 40 odczekaj i wykręć tak aby nie zniszczyć bańki. Albo idz moim tropem, olej te ujowe zderzakowe światełka i zainwestuj w pełne słupkowe:)) o niebo lepszy efekt....

Zyzol
Posty: 347
Rejestracja: 20 gru 2007, 19:36
Auto: KDJ 95
J15
Kontakt:

Re: Żarówki lamp zderzaka

Post autor: Zyzol »

niby lampki szczelne, a jak wykręcisz to syf panie :shock:

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: Żarówki lamp zderzaka

Post autor: drako »

nie da sie urochomic tych lamp w slupkach ? a w miejsce tych dac np. szperacze wsteczne
90 ma ladne tylnie lampy, a swieca tylko te male potworki wygladajace jak z przyczepy dostawczej.
to samo jest np w terrano czy gr-e
Kiedys slyszalem ze to kwestia tego ze gdy jest kolo na tylniej klapie to musza byc tak swiatla, ale 100 czy 80tki tak maja i jakos wiekszych problemow nie ma :)

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Żarówki lamp zderzaka

Post autor: maras »

Drako, może i się da, ale nie zrobię tego w 5 minut pod domem :wink: Zresztą wiesz, Święta, narty itp. Priorytety finansowe są ustawione na razie inaczej.

pablo200
Posty: 495
Rejestracja: 27 kwie 2009, 19:22
Auto: B6 4M
KZJ 95
Kontakt:

Re: Żarówki lamp zderzaka

Post autor: pablo200 »

Założenie lamp to 30 min roboty. Koszt dwóch lamp 300 pln. :wink:

Awatar użytkownika
Kojot
Klubowicz
Posty: 217
Rejestracja: 22 lut 2010, 11:48
Auto: LC 90
Kontakt:

Re: Żarówki lamp zderzaka

Post autor: Kojot »

Ja dodałem gniazda do istniejących "atrap" koszt ca 10 pln + 2 godziny pracy

:D

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Żarówki lamp zderzaka

Post autor: maras »

Operacja z WD40 zakończyła się sukcesem. Jak się ociepli muszę tylko zobaczyć, co to za przewodzik mam na sztukę podpięty do tego gniazda. Foty nie zrobiłem, bo nawet tel. nie miałem, ale generalnie przy żarówce pozycji jest przewiercona dziurka i z tyłu wpuszczony przewodzik, który jest tylko wciśnięty :shock: pomiędzy obudowę żarówki a gniazdo.

Nicolas1
Posty: 4
Rejestracja: 05 maja 2010, 14:49
Auto: KDJ95
Kontakt:

Re: Żarówki lamp zderzaka

Post autor: Nicolas1 »

To jest pewnie masa, która odpadła od obudowy i ktoś ja podciągnął bezpośrednio do środka. Miałem to samo u siebie. W tych lampach oddzielnie jest masa dla kierunków, która zdaje się, że wchodzi bezpośrednio do środka lampy i masa dla pozycji/stopu, która jest przymocowana na zewnątrz obudowy. U mnie właśnie ta ostatnia odpadła więc ją zaizolowałem a wewnątrz lampy przeciągnąłem masę z kierunkowskazu do pozycji/stopu. :)

Zyzol
Posty: 347
Rejestracja: 20 gru 2007, 19:36
Auto: KDJ 95
J15
Kontakt:

Re: Żarówki lamp zderzaka

Post autor: Zyzol »

zabawne u mnie też destrukcja lampek zaczęła się od masy najpierw prawa później lewa.. :lol:

lesio
Posty: 26
Rejestracja: 26 sie 2010, 17:44
Auto: J 90
Kontakt:

Re: Żarówki lamp zderzaka

Post autor: lesio »

koledzy a jesli uruchomić zamierzam górne gdzie dać przeciwmgielne? czy w nich są na dole dwa gniazda na pozycje i stop? pozdro

Awatar użytkownika
tomas
Posty: 99
Rejestracja: 10 lut 2009, 17:23
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Żarówki lamp zderzaka

Post autor: tomas »

@lesio temat gornych lamp jest tu http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=1530
Nie dublujmy pytan bo robi sie balagan, przejzyj dokladnie tematy zanim zapodasz pytanie. Pilnujmy sami tego bo bedzie masakra jak na forum4x4.

ODPOWIEDZ