lift j95 99r

Moderator: luk4s7

deles1
Posty: 7
Rejestracja: 12 lis 2010, 11:02
Auto: land cruiser j95
Kontakt:

lift j95 99r

Post autor: deles1 »

WITAM POSIADAM TOYOTE PONAD 4 LATA I JAK TO SAMOCHÓD NUDZI SIĘ PO JAKIMŚ CZASIE POSTANOWIŁEM JA PODNIEŚĆ O5 CM SPRĘŻYNAMI .ALE Z TEGO CO SŁYSZAŁEM PODCZAS TAKIEGO DZIAŁANIA PADAJA PRZEGUBY PONIEWAŻ
ZMIENIA SIĘ KONT PRACY . JEŻELI MIAŁ KTOS Z WAS DOCZYNIENIA Z CZYMS TAKIM PROSZE O PODPOWIEDZ JAK TO NAJLEPIEJ ZROBIC . PYTAM BO AUTO NIGDY MNIE NIE ZAWIODLO I CHCIAŁBYM ZEBY TAK ZOSTAŁO BO AUTO JEST W STANIE NIEMAL ZE IDEALNYM .

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: lift j95 99r

Post autor: Kames »

Przywitaj sie kolego w odpowiednim dziale i nie pisz duzymi literami ,to podniesiny głos , napraw błedy bo cie złe mody dorwą i zjedzą :mrgreen:

deles1
Posty: 7
Rejestracja: 12 lis 2010, 11:02
Auto: land cruiser j95
Kontakt:

Re: lift j95 99r

Post autor: deles1 »

Witam i przepraszam ale już to zrobiłem przywitanie było małymi literkami mniejszymi sie nie da ale nie zrobiłem tego umyslnie i nie chce zeby to było tak odebrane .

Awatar użytkownika
Kojot
Klubowicz
Posty: 217
Rejestracja: 22 lut 2010, 11:48
Auto: LC 90
Kontakt:

Re: lift j95 99r

Post autor: Kojot »

moim zdaniem nie ma to większego wpływu na trwałość - bardziej zastanowiłbym się po jakich drogach będę jeździł i z jakimi prędkościami - jeżeli ma to być tylko po to żeby np fajniej wyglądał bo Ci się znudził to chyba średni pomysł.
Napisz coś więcej to pewnie otrzymasz wiele ciekawych informacji
pozdrawiam
kojot

deles1
Posty: 7
Rejestracja: 12 lis 2010, 11:02
Auto: land cruiser j95
Kontakt:

Re: lift j95 99r

Post autor: deles1 »

Chce zrobic z tego auta auto bardziej wyprawowe .Nie chce żeby mnie zawiodło gdzies podczas jakiegos przejazdu przez wode . Dodatkowo zakładam komin tak czy inaczej . Do tej pory gosciłem w wielu miejscach i zastanawiałem sie czy auto da rade przejechac . tym bardziej mam założone atki 265/75/16 i stwierdziłem ze ta opona jest do wszystkiego i do niczego . postanowiłem cos własnie z tym zrobic i mam zamiar kupić mtki bf.g 2 generacji . a wracajac do liftu to standardowe sprężyny troszke siadły .A informacje o przegubach otrzymałem z jakiejs firmy zajmujacej sie tymi sprawami.

Awatar użytkownika
Kojot
Klubowicz
Posty: 217
Rejestracja: 22 lut 2010, 11:48
Auto: LC 90
Kontakt:

Re: lift j95 99r

Post autor: Kojot »

Jeżeli tak to śmiało przerabiaj - na forum znajdzesz dużo cennych informacji na ten temat - akurat tymi przegubami to się nie przejmuj lift nie jest duży i nie będzie miał większego wpływu na ich trwałość, bardzej trzeba by zwrócić uwagę na ciężar i wielkośc samych kół no i styl jazdy(chyba najważniejsze) - żeby tutaj nie przesadzić. Co do wyboru producenta samego zawieszenia to również poczytaj - wybór jest dość duży. Ja zapodałem Dobinsona który jest uważany za dość "sztywny" i jestem zadowolony - choć to sztywne zawieszenie i tak oczywiście jest bardziej miekkie i komfortowe od fabrycznego. Ważne -po lifcie obowiązkowa geometria przodu!!
Z własnego skromnego doświadczenia proponowałbym poczekać jednak z tym liftem aż dozbroisz sobie autko - może jakieś osłony pod silnik lub stalowy zderzak - może jakaś winda , bagażnik na dach - wszystko to waży - łatwiej potem dobrać odpowiednie zawieszenie.
powodzenia

kojot

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: lift j95 99r

Post autor: Kames »

Do jazdy codziennej proponuje lift + 40mm /old manka . dobinzosa/ ,w zaleznosci od doposarzenia odpowiednią twardosc czyli + iles tam kilograma na tył i przód oczywista osobno ,jezeli nie masz doswiadczenia to najlepiej podjedz tam gdzie to robią profesjonalnie i zasięgnij porady cennika i do roboty
ps. mam taki lift w 90 i na codzien nie przeszkadza jak i w miescie tak i na trasie do 150 km/h luzik :wink:

ODPOWIEDZ