Jakie wycieraczki do J90?

Moderator: luk4s7

lasowy
Posty: 13
Rejestracja: 17 mar 2010, 10:17
Auto: KZJ90
Kontakt:

Jakie wycieraczki do J90?

Post autor: lasowy »

Witam.
Mam pytanie dość trywialne. Jakiej długości wycieraczki były oryginalnie montowane do J90 na szybie przedniej i tylnej. Jakie montujecie i polecacie. Jest tak duży wybór, a ceny od 10 zł do zwariowanych.
Muszę wymienić komplet, a nie chciałbym eksperymentować jednocześnie zamknąć się w cenie ok 100 zł za komplet.
Z góry dziękuję za zainteresowanie.

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Jakie wycieraczki do J90?

Post autor: Tuco »

Polecam Denso.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Jakie wycieraczki do J90?

Post autor: Kames »

ja uzywam valeo cena odpowiednia ,a scierka i tak wiecej niz rok nie popracuje guma to guma

lasowy
Posty: 13
Rejestracja: 17 mar 2010, 10:17
Auto: KZJ90
Kontakt:

Re: Jakie wycieraczki do J90?

Post autor: lasowy »

A jeżeli chodzi o długość? Zapytacie skąd wątpliwości, że przecież na opakowaniu zazwyczaj jest napisane do jakiego auta pasują. Otóż zauważyłem, że im tańsza i bardziej podła produkcja tym bardziej uniwersalny opis. A te lepsze "markowe" to już bardziej oszczędne w przeznaczeniu. Może jakieś konkrety?

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Jakie wycieraczki do J90?

Post autor: fobos »

No dobra, to będzie konkret, bo w ubiegłym tygodniu wymieniałem wycieraczki. Zrobiłem to w najprostszy sposób, czyli pojechałem do sklepu Toyotą, zdemontowałem pod sklepem stare na wzór i wziąłem nowe.
Kupiłem: AERO UNIPOINT 450/18" . 450 to długość, a to 18" nie wiem co oznacza. Są to wycieraczki bezprzegubowe ( czyli takie bez drutów, zamiast nich jest lekko wygięty pasek tworzywa ). Cena 43 zł za 2 sztuki.
Co ciekawe, na samochodzie miałem lewą wycieraczkę długości 450 mm a prawą 480 mm. Ale prawa miałem wrażenie że za szeroko bierze ( wyłaziła na górze lekko poza szybę ). Teraz mam obie 450 i dla odmiany mam wrażenie, że prawa jest za krótka :wink: :mrgreen:

lasowy
Posty: 13
Rejestracja: 17 mar 2010, 10:17
Auto: KZJ90
Kontakt:

Re: Jakie wycieraczki do J90?

Post autor: lasowy »

No to jest konkret, ale....
Rozumiem, że wycieraczki dobrali ci panowie z toyoty? czy sam zdecydowałeś jaką mają mieć długość (dedukuję że 18" to też długość tylko w calach 18x2,54 to coś ok 45 cm). Stad moje pytanie jakie były montowane oryginalnie do TLC J90 96-01.

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Jakie wycieraczki do J90?

Post autor: fobos »

Nie panowie z Toyoty, tylko pan ze sklepu z akumulatorami, który przy okazji handluje wycieraczkami :wink: :mrgreen: .
Jakie są montowane oryginalnie to nie mam bladego pojęcia, bo kupiłem samochód 10-cio letni i nie wierzę, by miał oryginalne wycieraczki. Wziąłem na miarę i działają, a o to chyba chodzi.
Co innego naprawy w mechanice. Tu jestem zwolennikiem oryginalnych części.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Jakie wycieraczki do J90?

Post autor: Kames »

ORGINAŁ to 450 i 480 przy czym te płaskie nadają sie tylko od kierowcy :wink: szyba od pasazera w stosunku do mocowania wycieraczki jest za daleko wygięta co powoduje nie doleganie całą powiez. koncówka odstaje.
Przerabiałem to z nawet najdrozszymi po czym powróciłem do standartowych marki valeo , polecam cena odpowiednia-na rok wystarcza, potem i tak naj lepszejsza scierka jest do d....y

lasowy
Posty: 13
Rejestracja: 17 mar 2010, 10:17
Auto: KZJ90
Kontakt:

Re: Jakie wycieraczki do J90?

Post autor: lasowy »

kames 76 dzięki wielkie (potwierdziłeś moje przypuszczenia, że są one różnej długości). fobos tobie też dzięki za aktywność. Pozdro.

Kondi
Posty: 14
Rejestracja: 18 lip 2010, 00:18
Auto: J95 D-4D
Kontakt:

Re: Jakie wycieraczki do J90?

Post autor: Kondi »

Jeszcze jakby Cię interesowało, to tylna ma długość 350mm. Ja osobiście używam Bosch i Champion - ważne żeby nie skrzypiały i dobrze zbierały po zimie niestety guma do smieci. Pozdrawiam

lasowy
Posty: 13
Rejestracja: 17 mar 2010, 10:17
Auto: KZJ90
Kontakt:

Re: Jakie wycieraczki do J90?

Post autor: lasowy »

To też cenna informacja. Dzięki kondi.

ODPOWIEDZ