Dane techniczne

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: Dane techniczne

Post autor: zombi »

ale inni nie będą się zastanawiać czy stoisz na flakach czy nie. Możesz to sprawdzić doświadczalnie zmierz wysokość od podłoża popuść powietrza i znowu zmierz. powtórz to kilka razy i zastanów się jakei można wnioski wyciągać z twojego pomiaru

wooboodoo1
Posty: 4
Rejestracja: 11 maja 2015, 17:21

Re: Dane techniczne

Post autor: wooboodoo1 »

Dobra, może trochę pytanie było bez sensu.
Może w takim razie ktoś z kolegów jest w stanie podać wymiar od osi koła do najwyższego punktu wycięcia w błotniku informując przy tym jakie ma zawieszenie (fabryka/lift jaki).

Poniżej zdjęcie:
http://imageshack.com/a/img538/4608/cL2xdF.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
BOCIAN
Posty: 355
Rejestracja: 23 maja 2013, 15:12
Auto: HDJ100 1HD-FTE
by?o: 7xLR Discovery, Vitara, Samurai, YJ, LO40
Kontakt:

Re: Dane techniczne

Post autor: BOCIAN »

Ten parametr zmienia się tak dynamicznie, że to chyba nie ma sensu.
Ilość paliwa - wpływa.
Temperatura na zewnątrz - wpływa
Ciśnienie powietrza przy amorach gazowych - wpływa
Sprężyny czy są nowe, czy nie - wpływa
Szeklę zawiesisz na zderzaku - wpływa ... (no ciut)

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Dane techniczne

Post autor: luk4s7 »

Niech już będzie. Zmierzyłem odległość od ziemi do rantu błotnika przykładając miarkę pionowo przechodzącą przez środek koła.
Mam wersję z poszerzeniami błotników o standardowymi kołami 265/70 R16. Ciśnienie obniżone z fabrycznych 2.0 to 1.8. Zawieszenie pełna seria. Niestety auto stało na leciutkiej górce przechylone na lewą burtę. Mniej więcej 3/4 zbiornika paliwa i żadnego bagażu ani pasażerów.
Przy ustawianiu geometrii raportowano że auto ma minimalnie klapniętą prawą którąś przednią sprężynę. Mój pomiar tego nie potwierdza.

Wyniki pomiarów:
LT: 88 cm
PT: 90,5 cm
PP: 89 cm
LP: 87,5 cm

wooboodoo1
Posty: 4
Rejestracja: 11 maja 2015, 17:21

Re: Dane techniczne

Post autor: wooboodoo1 »

Uff udało się, dziękuję dobry człowieku.

Zważywszy, że dziś w Polsce wszędzie podobne warunki atmosferyczne łącznie z ilością paliwa wygląda, że u mnie fabryka stoi.

Podziękował raz jeszcze.

Awatar użytkownika
waldek_BB
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 25 wrz 2013, 12:57
Auto: było: KZJ95
było: GV II 1.9 DDiS
jest: SX4 4x4 ... przynajmniej się nie psuje :)
Kontakt:

Re: Dane techniczne

Post autor: waldek_BB »

sebastian44 w innym wątku prosił o wymiar od brzegu nadkola do środka piasty
i takie wymiary u mnie to 53cm z przodu oraz 51cm z tyłu przy pełnym zbiorniku i szpeju w bagażniku

everybike
Posty: 183
Rejestracja: 28 paź 2015, 17:13
Auto: UZJ 100
Kontakt:

Re: Dane techniczne

Post autor: everybike »

Cześć
Nie dawno kupiłem d4d w automacie. Pięknie śmiga ale trochę trzeba w niej odnowić. Na dzień dobry chce kupić ramę i porządnie, na spokojnie ją wypieścić, a potem przekładka już z nowym zawieszeniem , gumami, tulejami , itd. I tu pytanie o dane techniczne ramy właśnie :)
Wiecie może czy ramy od j9 różnią się między sobą? Ktoś tu na forum pisał ,że mocowanie skrzyni w wersji 'automat' jest w innym miejscu. Ale nic pewnego... A czy spokojnie można kupić wersję z kierownicą po prawej stronie i będzie pasować ? Jak macie jakieś sprawdzone dane to z góry dzięki.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Dane techniczne

Post autor: Rokfor32 »

Typ skrzyni faktycznie determinuje ustawienie belki pod reduktor. Podobnie jak typ silnika - cały napęd benzynowy jest przesunięty do przodu względem klekota.

Co do anglika - muszę zerknąć, ale zdaje się ze też jest lustrzane odbicie mocowania przekładni kierowniczej.

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Dane techniczne

Post autor: realBiker »

A czy można bez szkody dla pracy silnika i jego zawieszenia podnieść poduchę skrzyni do góry co by ten nieszczęsny reduktor tak nisko nie wisiał? Nad skrzynią jest trochę miejsca, więc?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Dane techniczne

Post autor: Rokfor32 »

Troche miejsca tez potrzeba, żeby było. Sie byś zdziwił, ile potrafi się ruszać nadwozie względem ramy :wink:

everybike
Posty: 183
Rejestracja: 28 paź 2015, 17:13
Auto: UZJ 100
Kontakt:

Re: Dane techniczne

Post autor: everybike »

Hej , nalazłem ramę w moim mieście - nie ma problemu z odległym transportem , nie ma rdzy , ale po dekodery vin mówią ,że jest od automatu ale niestety od wersji benzynowej 3,4l. Jak bardzo różni się to mocowanie silnika benzynowego względem diesla ?

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Dane techniczne

Post autor: kpeugeot »

prawdopodobnie sa inne łapy mocowania silnika niż diesla

zdajesz sobie sprawę że wymiana ramy to rejestracja całego samochodu na nową ramę?

Rama jest jedynym nie wymiennym elementem auta z powodu że posiada numer Vin identyfikujący auto

przełożenie mojej starej lj70 to był zakup ramy z papierami a potem rejestracja od nowa całego auta na nowej jramie

everybike
Posty: 183
Rejestracja: 28 paź 2015, 17:13
Auto: UZJ 100
Kontakt:

Re: Dane techniczne

Post autor: everybike »

VIN to numer nadwozia . Kilka lat miałem Pajero II i na przeglądach sprawdzali tylko numery nadwozia. Nikt nigdy nie pytał o numery ramy , tak jak nie pytają o numery silnika. Uważam ,że rama to część zamienna. Jakie masz w takim razie numery nadwozia ? Przebite na te z ramy , czy jakąś tabliczkę zastępczą ?
Przy wycieczkach na wschód będzie tylko dreszczyk emocji bo w motocyklu zawsze sprawdzali mi numery ramy :) No ale nie mam wyjścia , rama jest przegnita a ja kupując auto podpaliłem się jego osiągami i niską ceną.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Dane techniczne

Post autor: sebastian44 »

Niestety jesteś w błędzie kolego, numer VIN to dokładnie numer ramy dla pojazdu o kontrukcji ramowej. To że jest on powtórzony na tabliczce na nadwoziu to już inna sprawa. Może na przeglądach u Ciebie nie zwracali na to uwagi ale u mnie zawsze sprawdzają.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Dane techniczne

Post autor: kylon »

Dokładnie. Numer ramy musi być taki sam jak numer nadwozia. W wielu samochodach jest on również powtarzany na innych częściach . W J200 np na elementach blacharskich. numer ramy nie ma znaczenia w pojazdach samonośnych gdyż takowej nie posiadają.

ODPOWIEDZ