Wycieraczki szyby przedniej

Moderator: luk4s7

Pawełek
Posty: 16
Rejestracja: 23 wrz 2009, 19:34
Auto: FJ95

Wycieraczki szyby przedniej

Post autor: Pawełek »

Witam serdecznie mam mały problemik otóż wycieraczki szyby przedniej coraz wolniej pracują, a zdarzyło się, że trzeba było ręką popchnąć. Może ktoś z kolegów wie co to może być????
Pozdrawiam

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Wycieraczki szyby przedniej

Post autor: Rafi »

Zaciera się silniczek pewno, tak to bywa w niektórych Toyotach, ja maiełm tak w Carinie i zrobili mi w ASO za 200 zeta, było to z siedem czy osiem lat temu i z tego co wiem działa do dzisiaj bez problemu.

Nie Land Cruiser, ale biega właśnie o to:
http://www.corollaclub.org/index.php?s= ... 89373&sid=" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18023
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Wycieraczki szyby przedniej

Post autor: kylon »

Nie silniczek, a mechanizm wycieraczek. Dokładnie sworznie, na których obracają się ramiona. Trzeba wszystko rozebrać, wyczyścić i przesmarować. Standardem są ukręcające się śrubki. Utleniające aluminium się kłania :wink:.

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Wycieraczki szyby przedniej

Post autor: fobos »

Miałem to samo, ale z tylną wycieraczką. Tak jak pisze Kylon, to nie silniczek, tylko zacierająca się oś w tulei. Wystarczy rozebrać, przeczyścić i przesmarować.

Pawełek
Posty: 16
Rejestracja: 23 wrz 2009, 19:34
Auto: FJ95

Re: Wycieraczki szyby przedniej

Post autor: Pawełek »

Witam ponownie. Tak jak pisał kylon padł mechanizm wycieraczek. Po zdjęciu ramion zobaczyłem jedną rdzę, a co najdziwniejsze przyrdzewiały ochronne podkładki znajdujące się pod wieloklinem. Po owocnej walce przy użyciu odrdzewiacza i młotka, kombinerek i tym podobnych narzędzi udało się te ustrojstwa uruchomić i nasmarować. Mam jeszcze jedno pytanko : jak się demontuje mechanizm przednich wycieraczek????
pozdrawiam

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Wycieraczki szyby przedniej

Post autor: Rafi »

Wybaczcie, użyłem daleko idącego skrótu myślowego :P

mwasowski
Posty: 27
Rejestracja: 19 sie 2016, 13:14

Re: Wycieraczki szyby przedniej

Post autor: mwasowski »

Kylon,

A jak rozebrać tuleje mechanizmu, na których montowane są ramiona wycieraczek? Mam na myśli LC 120. Czy jest jakiś zestaw naprawczy? Sforznie w tulejach zamocowane są na dziwną "spinkę".

ODPOWIEDZ