osłona silnika co założyć

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Kojot
Klubowicz
Posty: 217
Rejestracja: 22 lut 2010, 11:48
Auto: LC 90
Kontakt:

osłona silnika co założyć

Post autor: Kojot »

Witam
paluje osłonić silnik, skrzynie i zbiornik w mojej 90 -tce. Prośba o opinie i porade - co założyć.
Czy np oryginalne z aluminium 6 mm czy np stalowe 4 mm. Jak jedno i drugie zachowuje się przy spotkaniu z kamieniami czy pniaczkami ?.
Pond to czy wogóle do 90-tki z silnikiem D4D można dobrać osony czy tylko wykonanie na zamówienie?
Zapewne więkrzośc z Was ma ten temat ogarnięty - pomóżcie początkującemu w podjęciu decyzji :)

pozdrawiam
kojot

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: osłona silnika co założyć

Post autor: Cobra »

Jeżeli chodzi o osłony to polecam firme Asfir... z aluminium. Są lżejsze i lepiej zachowują się od stalowych. Co prawda przy ewentualny wgnieceniu duże trudniej wyprostować.

tutaj masz link gdzie takie można kupić...

http://wwww.wyprawa4x4.pl/go/_search/in ... d_model=61" onclick="window.open(this.href);return false;

Zyzol
Posty: 347
Rejestracja: 20 gru 2007, 19:36
Auto: KDJ 95
J15
Kontakt:

Re: osłona silnika co założyć

Post autor: Zyzol »

mam komplet z ASfira,
przód juz parę razy zarobił i to tak, że prostować trzebabyło..do fabryki bez porównania
jeśli chodzi o osłonę baku to org. obejmuje bak od dołu i boków - stanowi jakby odlew baku (nie widać samego baku) a Asfirowska od tyłu i dołu co do wytrzymałości nie wypowiem się bo nie miałem okazji się przekonać :lol:
inaczej mówiąc przód + skrzynia i reduktor polecam jeśli chodzi o bak to pod rozwagę

Awatar użytkownika
emilio
Posty: 185
Rejestracja: 21 kwie 2008, 19:03
Auto: KZJ95
GDJ150
Kontakt:

Re: osłona silnika co założyć

Post autor: emilio »

w mojej 90 zakładałem stalową fakt że nieco cięższa od alu ale lzejsza dla porfela :D i łatwo się prostuje a swoją rolę i tak spełnia , natomiast w przypadku 90 3d trzeba pamiętac o wmontowaniu do ramy środkowej stalowej belki mocującej ,

Awatar użytkownika
Kojot
Klubowicz
Posty: 217
Rejestracja: 22 lut 2010, 11:48
Auto: LC 90
Kontakt:

Re: osłona silnika co założyć

Post autor: Kojot »

dzięki za uwagi
Wiem że aulminium jest 3 x lżejsze od żelaza ale przy takich osłonach to chyba ważniejsza jest sama konstrukcja osłony ? chociażby odpowiednie przyspawanie ranu może wzmocnić blache i nie trzeba zakładać pancerza z blachy 6 mm. Natomiast czy nie jest tak że jak osłona wytrzyma to odbije się to na innych elementach? Jaki jest orientacyjny koszt wykonania osłon z blachy moze ktoś ma jakieś szablony lub chociaż zdjęcia, punkty mocowania ? na co zwrócić uwagę.
Jeszcze jedno - ile waży taka osłona ? czy jest sens walczyć w tym przypadku o te kilogramy czy pemanentna dieta pilota załatwi sprawę :D

kojot

Awatar użytkownika
emilio
Posty: 185
Rejestracja: 21 kwie 2008, 19:03
Auto: KZJ95
GDJ150
Kontakt:

Re: osłona silnika co założyć

Post autor: emilio »

w mojej 90 mocownia były na solidne śruby żadnego spawania 8) osłona w linku :

http://www.expedycja.pl/?section=209&showProduct=1331" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: osłona silnika co założyć

Post autor: kylon »

Zalety alu:
- dobra wytrzymałość (nie jest to zwykła płyta w przypadku Asfira i podróbki się gną szybciej)
- waga do przyjęcia
- brak problemów przy zamontowanych lub sprzedanych kilkuset płytach
- czasem trzeba coś delikatnie dopasować
Wady alu:
- cena

Zalety stali:
- taniość i naprawialność
Wady stali:
- masa
- brak możliwości zabezpieczenia antykorozyjnego (zawsze kamień zetrze nawet najbardziej kosmiczne farby oraz ocynki)
- cienkie stalowe osłony można sobie kupić dla poprawienia tylko i wyłącznie własnej psychiki. Jednym słowem szkoda kasy.

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: osłona silnika co założyć

Post autor: realBiker »

A stalowa płyta 3mm (bodajże MORE), daje radę? Jest za 5 stówek pod silnik. Zmieliło mi ostatnio kawał fabrycznej blachy pod przekładnią i się zastanawiam nad tym żelastwem, tyle że 3 mm to tak niezbyt wiele...

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: osłona silnika co założyć

Post autor: kylon »

Ręką możesz ja pogiąć. Jeśli jesteś z Wawy możesz sobie ją na żywo obejrzeć u mnie.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: osłona silnika co założyć

Post autor: Kames »

Zakup połowy arkusza blachy alu /5-6 mm/to koszt około 180 zeta z kartonu robimy szablon odpowiadający naszym wymag.
włanczając do tego mocowania , potem wizyta u pana slusarza i za 400 zeta mamy osłone -oczywiscie jak ktos lubi dolbac :mrgreen:

Awatar użytkownika
emilio
Posty: 185
Rejestracja: 21 kwie 2008, 19:03
Auto: KZJ95
GDJ150
Kontakt:

Re: osłona silnika co założyć

Post autor: emilio »

kylon pisze:Ręką możesz ja pogiąć. Jeśli jesteś z Wawy możesz sobie ją na żywo obejrzeć u mnie.
Kylon ,
to masz pare w rekach jak Pudzian :) bo ja swoją zgiąłem na pożądnym kamlocie jak się lekko przodem powiesiłem :mrgreen:

pozdro
Emil

polmilano
Posty: 39
Rejestracja: 26 maja 2009, 21:36
Auto: KDJ95
Kontakt:

Re: osłona silnika co założyć

Post autor: polmilano »

kames76 pisze:Zakup połowy arkusza blachy alu /5-6 mm/to koszt około 180 zeta z kartonu robimy szablon odpowiadający naszym wymag.
włanczając do tego mocowania , potem wizyta u pana slusarza i za 400 zeta mamy osłone -oczywiscie jak ktos lubi dolbac :mrgreen:
może ktoś ma już zrobiony szablon ewentualnie zwymiarowane płyty firmowe co by niepotrzebnie nie rzeźbić...
w kwestii mocowania czy wykorzystuje się otwory po orginalnych "osłonach" czy wierci się nowe (chodzi mi o osłonę silnika i skrzyni)??

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: osłona silnika co założyć

Post autor: kylon »

emilio pisze: Kylon ,
to masz pare w rekach jak Pudzian :) bo ja swoją zgiąłem na pożądnym kamlocie jak się lekko przodem powiesiłem :mrgreen:
Ale jest mega delikatna w porównaniu z innymi. Trzeba tu przyznać rację. Stoi u mnie i mimo prezentacji mało osób się na nią decyduje.

Awatar użytkownika
Kojot
Klubowicz
Posty: 217
Rejestracja: 22 lut 2010, 11:48
Auto: LC 90
Kontakt:

Re: osłona silnika co założyć

Post autor: Kojot »

Ja postanowiłem pooglądać na Campie

wołynka
Posty: 55
Rejestracja: 29 lis 2008, 14:01
Auto: toi toi LC95
Kontakt:

Re: osłona silnika co założyć

Post autor: wołynka »

stalowa płyta 3mm (bodajże MORE), daje radę?
daje mam taką i nie raz uratowała mi konto przed debetem. Mam silnik, skrzynia- na resztę nie starczyło... 8) Wal do Expedycji i bedziesz zadowolony, Chodzi mi to już 2 rok. Polecam a kwota zakupu nie zabija :P

ODPOWIEDZ