Problem z hakiem holowniczym

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Piotrusz
Posty: 38
Rejestracja: 09 lut 2009, 00:11
Auto: by? kzj95
Kontakt:

Problem z hakiem holowniczym

Post autor: Piotrusz »

Auto wyjechało z salonu już z hakiem (jest nawet wpis w książce gwarancyjnej) w 2000roku.
No i mam problem bo nie jest nigdzie wpisany ani w dowodzie ani w karcie pojazdu. Nie mogę go zalegalizować bo tabliczka znamionowa gdzieś spiepszyła. Szukam jeszcze jakiegoś punktu zaczepienia żeby sprawę wyprostować, czy ktoś może wie co to za producent robił takie haki do 90-tki w 2000roku?
W salonie Toyoty mają dane o tym aucie tylko od 2003, była zmiana systemu lub coś i nie ma śladu o tym co tam założyli.
Obrazek

aaawaldi
Posty: 158
Rejestracja: 06 cze 2009, 20:49
Auto: KDJ 95
Kontakt:

Re: Problem z hakiem holowniczym

Post autor: aaawaldi »

Mam taki sam hak i też nie ma na nim tabliczki. Jedź do obojetnit jakiej firmy produkującej haki i się dogadaj.

Awatar użytkownika
Kojot
Klubowicz
Posty: 217
Rejestracja: 22 lut 2010, 11:48
Auto: LC 90
Kontakt:

Re: Problem z hakiem holowniczym

Post autor: Kojot »

A może prościej dogadać się ze stacją diagnostyczną - z tego co pamiętam to właśnie taki papier jest potrzebny do wbicia haka do dowodu. Nie wiem czy coś się zmieniło w przepisach ale jakieś 4 lata temu montowałem sobie haczyk w osobówce.

Poszedłem z papierami do okienka urzędu komunikacji i wykładam te papiery ,cerytyfikaty itp a pani do mnie ...GDZIE MI z TYM. - PAPIER OD DIAGNOSTY MI DAWAJ.

Poza tym do wbicia do dowodu potrzebna dopuszczalna masa przyczepy i zespołu pojazdów......czy jakoś tak.....to wpisuje facio przy przeglądzie.

Patrzyłem u siebie tabliczka zupełnie nieczytelna a LC rejestrowałem w lutym tego roku i nie było żadnych problemów.

pozdrawiam
kojot

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Problem z hakiem holowniczym

Post autor: Kames »

własnie tak :!: tez to kiedys przełaziłem ,dobra stacja diagnodtyczna załatwi sprawe tylko musisz trafic na człowieka a nie debila znaczy sie nie da :!: napisz do BigA z forum ci pomoze kuuuzynie pomozesz koledze :!:

Awatar użytkownika
Piotrusz
Posty: 38
Rejestracja: 09 lut 2009, 00:11
Auto: by? kzj95
Kontakt:

Re: Problem z hakiem holowniczym

Post autor: Piotrusz »

dotychczasowe rozmowy na kilku stacjach kończyły się szybko jak wychodziło że nie ma tabliczki, jeszcze popróbuje może sie uda ... najczęsciej jest obawa że to jakiś przykręcony hak ze złomu niespełniający żadnych parametrów...

Awatar użytkownika
speedy
Posty: 199
Rejestracja: 26 gru 2008, 03:17
Auto: VZJ95 98r
Kontakt:

Re: Problem z hakiem holowniczym

Post autor: speedy »

Ja rowniez mialem problem wprawdzie nie w J9 ale nie ma tu roznicy jakie auto.Dla stacji diagnostycznej wedlug przepisow musi byc tabliczka. Ja do swojej osobowki poprostu zamontowalem z innego haka. W przypadku Landka warto pomyslec o tabliczce ktora bedzie miala uciagu kolo 2200-2600Kg po prostu zeby nie zalozyc z jakiegos malucha bo wbija DMC np 850 kg :mrgreen: jak bym mial tabliczke to bym Ci poslal ale nie mam. Warto poytac na forum Tabliczka montowana jest najczesciej na dwoch nitach wiec sprawa prosta. U mnie pomoglo i tak robilem dwa razy na tej samej tabliczce.

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Problem z hakiem holowniczym

Post autor: Kwiatec »

Piotrusz pisze:dotychczasowe rozmowy na kilku stacjach kończyły się szybko jak wychodziło że nie ma tabliczki, jeszcze popróbuje może sie uda ... najczęsciej jest obawa że to jakiś przykręcony hak ze złomu niespełniający żadnych parametrów...
zadzwoń misiu do mnie jutro to powiem ci co i jak i gdzie. ja bez tabliczek i innych pierdół hal w 70 wbijałem. proste jak jebanie kotaka za pomocą młotka

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Problem z hakiem holowniczym

Post autor: Kames »

no i po sprawie :!: :wink:

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Problem z hakiem holowniczym

Post autor: Tuco »

Ja mam taki sam hak. Wieczorem zrobię fotki instrukcji i tabliczki :)

emrozmy
Posty: 33
Rejestracja: 12 gru 2018, 19:23

Re: Problem z hakiem holowniczym

Post autor: emrozmy »

Chciałbym podpiąć się pod ten temat, ponieważ mam identyczny problem z brakiem tabliczki w mojej 100tce. Czy udało się rozwiązać problem? Chętnie podpytam jak...

ODPOWIEDZ