Brzęczy coś z tyłu auta

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
emilio
Posty: 185
Rejestracja: 21 kwie 2008, 19:03
Auto: KZJ95
GDJ150
Kontakt:

Re: Brzęczy coś z tyłu auta

Post autor: emilio »

Finger ,

Z kolegą Blackiem pisaliśmy o tym :wink: brzęczą przewody paliwowe a konkretnie nie sam przewód tylko w srodku ,
to cos jakby przenoszona wibracja albo cisnienie , na zgięciu w okolicy tylnego nadkola , można je wymienin na gumowe i powinien byc spokoj , problem w tym ze jeszcze nikomu nie udało się ustlić co jest przyczyną :?

pozdr
Emil

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Brzęczy coś z tyłu auta

Post autor: finger »

zbadam z tymi przewodami. po wymianie ustalo brzeczenie?

Hagal
Posty: 15
Rejestracja: 12 wrz 2011, 20:38
Auto: LC 95
Kontakt:

Re: Brzęczy coś z tyłu auta

Post autor: Hagal »

Odświerzę kotleta, bo tym razem ja dostaję szału od brzęczenia pod tylną kanapą po lewej (za kierowcą). Jest to metaliczne brzęczenie, blacha o blachę tak jak linka stalowa o puszkę, tylko między 1800 a 2800 obrotów. Nie sprawdzałem jeszcze tej blachy w lewym słupku, wydech to nie jest, usztywniałem przewody chamulcowe i nic się nie zmieniało. Jak było cieplej na dworze, to nie brzęczało, teraz się zaczęło kiedy jest zimniej. Zbadałem, wystukałem i wymacałem już cały tył od spodu, ma ktoś jakieś nowe sugestie bo jak tak dalej to nie wytrzymam i trzeba się będzie rozstać.. a dobrze mi się jeździ.

Pzdr

Jacek

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Brzęczy coś z tyłu auta

Post autor: realBiker »

mnie się jeszcze przypomniała pancerz linki co otwiera wlew paliwa, leci sobie pod plastikiem, warto go czymś owinąć :)

Hagal
Posty: 15
Rejestracja: 12 wrz 2011, 20:38
Auto: LC 95
Kontakt:

Re: Brzęczy coś z tyłu auta

Post autor: Hagal »

Dzięki, dziś sprawdzę

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: Brzęczy coś z tyłu auta

Post autor: Jureq »

w 90'ce przewody paliwowe nad zbiornikiem potrafią doprowadzić do szału, najpierw myślałem że to coś w bagażniku lub klapie ale po wytłumieniu, podklejeniu taśmami i dokręceniu wszystkiego co można dalej brrrruuuuuwarwrrqrrezonuje a zbiornika nie chce mi się wyciągać :evil:

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Brzęczy coś z tyłu auta

Post autor: seburaj »

chyba tez to mam :lol:
wystepuje tylko po nagrzaniu silnika, na wolnych obrotach brak - a po lekkim podniesieniu obrotów sie odzywa ? takie nie to brzęczenie, ni to kwilenie ?

lucek
Posty: 3
Rejestracja: 11 paź 2011, 16:47
Auto: J95
Kontakt:

Re: Brzęczy coś z tyłu auta

Post autor: lucek »

Parę miesięcy temu do szału doprowadzało mnie brzęczenie nie wiadomo skąd. Po dokładnych oględzinach komory silnika okazało się, że toprzewody od pompy wtryskowej. Pomogły przekładki gumowe pomiędzy nimi.

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Brzęczy coś z tyłu auta

Post autor: finger »

Wychodzi na to, ze w tym aucie wszystko brzeczy i trzeba wszyscy wyciszyc?
Ostatnio zmieniony 31 mar 2012, 19:29 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunąłem przekleństwo- wstrzymajmy się z takimi wyrazami ekspresji.

Awatar użytkownika
emilio
Posty: 185
Rejestracja: 21 kwie 2008, 19:03
Auto: KZJ95
GDJ150
Kontakt:

Re: Brzęczy coś z tyłu auta

Post autor: emilio »

eee tam bez przesady , głowne brzeczenie to przewody paliwowe w okolicy zagięcia przy tylnym nadkolu latająca deska rozdzielcza z prawej , waląca klapa z tyłu :mrgreen: :mrgreen: ale nie we wszytkich egzemplarzach

Najważniesze to to zeby znaleźć przyczynę i tu są małe schody z moich prawie dwu letnich obserwacji wyniak ze brzeczy na wolnych i niskich obrotach (przynajmniej u mnie ) ale zdarza sie gdy auto stanie inaczej - pod górkę - ze prawie przestaje i na wolnych obrotach nie brzeczy wcale :D .
Na początku nerw totalny ale z czasem sie człowiek przyzwyczaja jak zamontowałem zabudowę bagaznika to prawie wcale ich nie słyszę :mrgreen:

ale co do przyczyn podejrzewam - moze lekko wyrobione poduszki silnika , przez co wszystko bardziej wibruje / rezonuje
- mocowanie pompy - przewody jak napisał Lucek

biorę sie za przewody w przyszłym tygodniu i dam znać jak poszło
Ostatnio zmieniony 31 mar 2012, 19:31 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunąłem przekleństwo.

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Brzęczy coś z tyłu auta

Post autor: finger »

ja juz to polubilem :) przynajmniej tak sobie wmawiam, sila autosugestii

Hagal
Posty: 15
Rejestracja: 12 wrz 2011, 20:38
Auto: LC 95
Kontakt:

Re: Brzęczy coś z tyłu auta

Post autor: Hagal »

witam wszystkich ponownie, sprawdzilem blaszke w lewym slupku, ale to nie to. Cos mi to wyglada na te przewody nad bakiem, sprawdze w weekend, bo brzeczy coraz mocniej. Co do innych brzeczen, to jeszcze wkleilem miekkie uszczelki pod przykrywke poduszki pasazera i pod klape schowka z przodu, co dalo wyrazna poprawe komfortu, cdn.
Pzdr Jacek

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Brzęczy coś z tyłu auta

Post autor: realBiker »

wywal szufladę z pod siedzenia pasażera :) u mie tez wibruje obszycie lewarka skrzyni biegów i folia pod tapicerką drzwi, zwłaszcza w zimie.

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Brzęczy coś z tyłu auta

Post autor: finger »

Chlopaki piszcie co nie wibruje to bedzie latwiej wymieniac :P

padlo juz chyba stwierdzenei - a to nie jest wina poduszek silnika? Czy auto z salonu tez tak wibruje?

Hagal
Posty: 15
Rejestracja: 12 wrz 2011, 20:38
Auto: LC 95
Kontakt:

Re: Brzęczy coś z tyłu auta

Post autor: Hagal »

Własnie, pamięta ktoś jak to było kiedy J95 było nowe? Poduszki pod skrzynię kosztują ponad 800 a a te poduszki pod silnik to są chyba nie do dostania? Może ktoś wymieniał i podzieli się wrażeniami? Moja 1kzte ma nakręcone 285Kkm i wibruje aż miło. Chciałbym ją zrobic, bo używam też czsem kilkuletniej J120 żonki i pod względem niekorodowania to J95 jest 5x lepsza. A z tym demontażem baku i dostaniem się do przewodów paliwowych to dużo roboty, bo widziałem ze osłona baku jest na takich jakby zawiasach?

Pzdr

Jacek

ODPOWIEDZ