Zrób to sam - zabudowa bagażnika

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Zrób to sam - zabudowa bagażnika

Post autor: milczacy »

To lepiej zmień informatyka :mrgreen: skoro Co bajki opowiada :)
Opis wklejania zdjęć już Konus kiedyś zamieszczał - jest wciąż aktualny.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Zrób to sam - zabudowa bagażnika

Post autor: MaxLux »

kames76 pisze:
milczacy pisze:No właśnie Kames - aparta do łapy i fotografuj to co się dzieje u Ciebie w warsztacie :mrgreen:
Spoko zdjecia juz porobiłem tyle ze musze wlepic na stronke bo mi ni jak wklejanie zdjec na forum mi nie idzie.
Znajomy informatyk cos bełkotał ze nie mam jekiegos programu czy cos , przyjdzie to zobaczy
tu masz krok po kroku jak wklejac zdjecia na forum

http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=845" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Zrób to sam - zabudowa bagażnika

Post autor: Kames »

Wiem ale przeczytaj uwaznie co pisze ,cos mi brakuje w kompie to instr dla dziecka ale po wykonaniu paru czynnosci zgłasz mi błąd cos tam komp nie moze :!:

toyotek
Posty: 164
Rejestracja: 17 lis 2008, 10:48
Auto: Hilux 1996
HZJ73 4.2 1994
LJ78 1991 3.0
Kontakt:

Re: Zrób to sam - zabudowa bagażnika

Post autor: toyotek »

Pełen szacun... a wskaźnik jest de best... :wink: można z nim wykłady prowadzić :)

Awatar użytkownika
perygrynator
Posty: 85
Rejestracja: 23 paź 2008, 12:07
Auto: Hilux 1991 2.4D xcab
Kontakt:

Re: Zrób to sam - zabudowa bagażnika

Post autor: perygrynator »

Moim zdaniem wynalazek bardzo, bardzo praktyczny. Na pewno bym go skopiował, jednak ja mam pickupa.

PS. Trochę się wpraszam ale odnośnie zabudowy paki w pick upie to proszę tu:
http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f ... 3&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;

Jeszcze nikt mojego wynalazku nie zkrytykowal :(

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Zrób to sam - zabudowa bagażnika

Post autor: Kames »

http://www.semak.pl/_galeria/g/4b3ce87d ... 69aa06.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

//Edit by Max - znowu Ci link poprawilem zeby sie zdjecie pojawialo ;)

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Zrób to sam - zabudowa bagażnika

Post autor: fobos »

Też w pierwszej chwili myślałem o szufladach, ale ponieważ mam w poprzek bagażnika butlę LPG, były by one bardzo krótkie. Dlatego zastosowałem uchylne zasobniki, które przy płytkich zabudowach, bardzo dobrze się sprawują.

Awatar użytkownika
klepa
Klubowicz
Posty: 283
Rejestracja: 12 lut 2011, 19:45
Auto: Sprinter4x4 (16r.), V8 (08r.), Patrol Y61 GU4 (08r.)
Kontakt:

Re: Zrób to sam - zabudowa bagażnika

Post autor: klepa »

Pytanie trochę poza wątkiem, ale jak przy takiej zabudowie bagażnika (która podnosi istotnie podłogę do góry) zabezpieczyć się przed wypadaniem np. zakupów lub innych rzeczy włożonych do bagażnika do części pasażerskiej. Np. podczas gwałtownego hamowania lub odpukać wypadku. Jakoś nie chciałbym dostać w głowę tym co z bagażnika mi wypadnie do przodu. A przy wszystkich tego typu zabudowach moim zdaniem dużo łatwiej o tego typu sytuacje.

Oczywiście można zamontować kratkę (tą od VATu), ale nie o takie odpowiedzi mi chodzi :)

Zastanawialiście się nad tym?

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: Zrób to sam - zabudowa bagażnika

Post autor: grzes »

W tyranie mam kratke wiec nie ma problemu.
W patrolku zabudowe bede dopiero robil, podobna jak w tyranie pod skrzynki i do tego kratke, ale tylko powyzej oparcia siedzen. jezdze z rodzina w zestawie 2+2 i nie wyobrazam sobie zeby nie bylo trwalego odgrodzenia przestrzeni bagazowej od osobowej.
Nie wiem jak od strony technicznej ja w patrolu bede robil konstrukcje stalowa mocowna na srubach w oryg. miejsce dla 3rzedu siedzen... sa tam 4 otwory na zacne sruby.
jak zrobie to wrzuce foto...

Awatar użytkownika
klepa
Klubowicz
Posty: 283
Rejestracja: 12 lut 2011, 19:45
Auto: Sprinter4x4 (16r.), V8 (08r.), Patrol Y61 GU4 (08r.)
Kontakt:

Re: Zrób to sam - zabudowa bagażnika

Post autor: klepa »

No właśnie. Ja też jeżdżę z rodziną 2+2 i mimo, że wszystko z tyłu jest ładnie popakowane to zawsze są luźne przedmioty.
Czy macie jakieś patenty na czasowe odgrodzenie przestrzeni bagażowej od osobowej. Jakas siatka powyzej oparcia siedzen?

Tak jak pisałem nie interesują mnie kratki od samochodów ciężarowych.

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: Zrób to sam - zabudowa bagażnika

Post autor: grzes »

nic innego pewnosci Ci nie da.
Kratke zrob odkrecana, nie na stale, ja czasem uzywam 3 rzedu siedzen wiec krata na gore tylko na wyprawy.... wtedy kiedy bagaznik jest mocno zapakowany.

jak nie chcesz kratki to moze jakas siatka na graty, wtedy trudniej im nabrac predkosci jak sobie leza przycisniete siatka.

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Zrób to sam - zabudowa bagażnika

Post autor: fobos »

Jak widać na tym zdjęciu, od powierzchni półki do końca oparcia tylnych siedzeń jest spora wysokość. A są jeszcze zagłówki.

Obrazek

Na co dzień, na zakupy wystarcza duża szuflada, no może czasami na górę ląduje jakaś zgrzewka picia. Nic nie przekracza wysokością oparć tylnych siedzeń.

Na wyjazdy mieścimy się w jedną torbę i dwie skrzynki aluminiowe. Zestaw taki wchodzi na półkę i również nie wystaje, tak więc problem przelatujących przedmiotów podczas ostrego hamowania, czy wypadku nie występuje.

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2515
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Zrób to sam - zabudowa bagażnika

Post autor: kpeugeot »

można kupić saitki do zabezpieczania ładunku i ją rozwiesić w pionie za siedzeniami

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Zrób to sam - zabudowa bagażnika

Post autor: fobos »

"Odświeżyłem kotleta" na blogu. Bardziej w ramach testu ile czasu zajmuje wyłuskanie tematu z forum, niż z potrzeby publikowania na blogu. Nie jest źle. Zajęło mi to może 2 godziny. Można szybciej jeśli oleje się zabawę z rozmieszczaniem zdjęć i ustawianiem tekstu. Po prostu kopiuj/wklej.

Dla ciekawych jak to wyszło :

http://fobosgc.blogspot.com/2012/11/zab ... zj-90.html

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Zrób to sam - zabudowa bagażnika

Post autor: lucjan »

i tym sposobem ja @lucjan przechodzę do wieczności na @fobos'owym blog'u ;)

ODPOWIEDZ