Dziwne stuki w tylnym zawieszeniu

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
speedy
Posty: 199
Rejestracja: 26 gru 2008, 03:17
Auto: VZJ95 98r
Kontakt:

Dziwne stuki w tylnym zawieszeniu

Post autor: speedy »

Pytanie z cylku "Ktokolwiek slyszal Ktokolwiek wie"
Podczas hamowania, ruszania, zjezdzania z kraweznikow, malych wykrzyzach stuka po prawej jak i po lewej stronie z tylu (stukot cos na miare metalicznego lamania jakiegos przedmiotu) Na trzepakach czy przegladzie nic zupelnie nic nie wyszlo nie ma nigdzie zadnych luzow. Po prawej stronie zalozylem nowe tulejki wachacza podluznego. Gumki na lacznikach stabilizatora wygladaja super.
Mocowanie amortyzatora gorne hm dzis podczas odkrecania urwalem srube ale dospawalem nowa i zalozylem nowe gumki (moze za slabo skrecilem) jednak nic sie nie porawilo.???
Moze ktos ma jakies sugestie???

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Dziwne stuki w tylnym zawieszeniu

Post autor: Heniu »

Sprawdź mocowanie budy do ramy, miałem taki przypadek że się urwała śruba i tłukło tak jakby z elementów zawieszenia.

Awatar użytkownika
speedy
Posty: 199
Rejestracja: 26 gru 2008, 03:17
Auto: VZJ95 98r
Kontakt:

Re: Dziwne stuki w tylnym zawieszeniu

Post autor: speedy »

Dziekuje
A czy dobrze mysle ze buda mocowana jest za pomoca 3 gum(takie balwanki) po kazdej stronie????

Awatar użytkownika
emilio
Posty: 185
Rejestracja: 21 kwie 2008, 19:03
Auto: KZJ95
GDJ150
Kontakt:

Re: Dziwne stuki w tylnym zawieszeniu

Post autor: emilio »

Cześć !

Dokładnie Bałwanki :D jak się nie mylę to chyba 5 po jednej stronie . Dawno temu wygiąłem taką srubę jak wpadłem na pieniek z prawej strony za przednim kołem . Klekotało i niemiłosiernie :roll: wkurzało . Skończyło się na wymianie w Aso koszt sruby ok 300PLN

Pozdrufka
Emilio

Awatar użytkownika
speedy
Posty: 199
Rejestracja: 26 gru 2008, 03:17
Auto: VZJ95 98r
Kontakt:

Re: Dziwne stuki w tylnym zawieszeniu

Post autor: speedy »

Dziwny dzwiek zlokalizowany. :D :D Jest to Guma (balwanek czy jakkolwiek to zwal) z tylu samochodu pi stronie tlumika.
Pytanie moje brzmi jak dojsc do tej sruby. Od dolu jest super klucz nasadowy przedluzany nr 14. Natomiast u mnie ta sruba (bardziej bolec z nakretka) sie kreci jak dostac sie do niej od gory ???????? Odkrecalem juz lampe w slupku ale nie da sie tamtedy ....

Awatar użytkownika
emilio
Posty: 185
Rejestracja: 21 kwie 2008, 19:03
Auto: KZJ95
GDJ150
Kontakt:

Re: Dziwne stuki w tylnym zawieszeniu

Post autor: emilio »

dojscie do srub mocujących bude do nadwozia jest przez gumowe zaslepki w podłodze bagaznika

Awatar użytkownika
nuvi
Posty: 2
Rejestracja: 27 lip 2010, 23:47
Auto: 1999 KZJ95 1KZ-TE auto
Kontakt:

Re: Dziwne stuki w tylnym zawieszeniu

Post autor: nuvi »

Boję się, że u mnie jest to samo. Przy skrecanu w lewo lub prawo słychać pojedynczy metaliczny stuk z tyłu. Przy skręcie w lewo chyba z lewej strony a w prawo z prawej. Ale mogę się mylić. Przy przejeżdżaniu poprzecznych garbów, bujaniu budą nic nie stuka.

Awatar użytkownika
nuvi
Posty: 2
Rejestracja: 27 lip 2010, 23:47
Auto: 1999 KZJ95 1KZ-TE auto
Kontakt:

Re: Dziwne stuki w tylnym zawieszeniu

Post autor: nuvi »

Nie wiem jak edytować swój wpis to sam sobie odpowiadam. Dzisiaj wśliznąłem się pod tył samochodu aby poogladać to czego może mechanicy nie zauważyli. Nie było łatwo bo przeswit w mojej 95'tce jest mniejszy od mojego brzucha.
Dość szybko na osłonie zbiornika paliwa znalazłem luzem na mnie czekajacy pierścień gumowy fi=45mm z otworem 25mm
i grubości 28mm z oznaczeniem SBR-NR 52216-60010.
Google mówią, że to STOPPER, CAB MOUNTING CUSHION mocowany w okolicy tylnego mostu chyba do nadwozia bo rysunek mało dokładny.
Image_00002.png
Image_00002.png (65,36 KiB) Przejrzano 4664 razy
To ten element oznaczony jako 5.
attachment=0]Image_00003.png[/attachment]

No i teraz pytanie, czy da się to łatwo naprawić?[
Załączniki
Image_00003.png
Image_00003.png (13,47 KiB) Przejrzano 4664 razy

Awatar użytkownika
Maxam
Posty: 57
Rejestracja: 29 kwie 2009, 19:26
Auto: J95
Kontakt:

Re: Dziwne stuki w tylnym zawieszeniu

Post autor: Maxam »

Byłem dziś w aso dowiedzieć się jakie są ceny elementów zaznaczonych na Twoich rysunkach.
Za element który Ty potrzebujesz trzeba zapłacić ok. 20 zł, za duże śruby i gumy to już koszt 200zł za jeden komplet.
Też mnie czeka wymiana ale jeszcze nie miałem czasu sprawdzić co dokładnie mi potrzeba.
Mam też problem z fotelem. Pękła zębatka napędu od suwania fotela i w aso oczywiście nie ma samej zębatki, tylko z silniczkiem za jedyne 2700zł :mrgreen:
Wszystkie fotele mógł bym kupić :D

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Dziwne stuki w tylnym zawieszeniu

Post autor: Kames »

Maxam pisze:Byłem dziś w aso dowiedzieć się jakie są ceny elementów zaznaczonych na Twoich rysunkach.
Za element który Ty potrzebujesz trzeba zapłacić ok. 20 zł, za duże śruby i gumy to już koszt 200zł za jeden komplet.
Też mnie czeka wymiana ale jeszcze nie miałem czasu sprawdzić co dokładnie mi potrzeba.
Mam też problem z fotelem. Pękła zębatka napędu od suwania fotela i w aso oczywiście nie ma samej zębatki, tylko z silniczkiem za jedyne 2700zł :mrgreen:
Wszystkie fotele mógł bym kupić :D
takie mocowania budy do ramy mozna wykonac samemu / tokarz/np z teflonu + dokupic w jakims samochodowum gumy star, zuk ,jelcz mozna wybrac , sróby tez kupisz w metalowym byle gabaryty sie zgadzały i twardosc

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Dziwne stuki w tylnym zawieszeniu

Post autor: Kames »

kames76 pisze:
Maxam pisze:Byłem dziś w aso dowiedzieć się jakie są ceny elementów zaznaczonych na Twoich rysunkach.
Za element który Ty potrzebujesz trzeba zapłacić ok. 20 zł, za duże śruby i gumy to już koszt 200zł za jeden komplet.
Też mnie czeka wymiana ale jeszcze nie miałem czasu sprawdzić co dokładnie mi potrzeba.
Mam też problem z fotelem. Pękła zębatka napędu od suwania fotela i w aso oczywiście nie ma samej zębatki, tylko z silniczkiem za jedyne 2700zł :mrgreen:
Wszystkie fotele mógł bym kupić :D
takie mocowania budy do ramy mozna wykonac samemu / tokarz/np z teflonu + dokupic w jakims samochodowum gumy star, zuk ,jelcz mozna wybrac , sróby tez kupisz w metalowym byle gabaryty sie zgadzały i twardosc
Obrazek

Awatar użytkownika
kozi
Posty: 247
Rejestracja: 11 wrz 2007, 17:47
Kontakt:

Re: Dziwne stuki w tylnym zawieszeniu

Post autor: kozi »

Mnie Aso zawołało po 260 zł za sztukę najbardziej tylnych poduszek, bo u mnie jedna z nich stuka (i nie bardzo jest jak to dorobić bo to element metalowo gumowy, chyba że się postawi auto w garażu na tydzień i wtedy kombinuje), więc poszedłem w używki i zobaczymy czy się poprawi po wymianie.

Natomiast to oznaczone na rysunku jako nr 5 to wg mnie takie pomocnicze gumki które normalnie nie dotykają nawet ramy a dopiero przy konkretnym załadowaniu tyłu wspomagaja te tylne


Aha - u mnie efekt jest taki, że stuka przy zjeżdżaniu z najmniejszej nawet nierówności, nawet przy przejechaniu małą prędkością po kamyku

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Dziwne stuki w tylnym zawieszeniu

Post autor: Kames »

a zaciągnij lekko ręczny ,tak by czuc opór sam i pojezdzij czy sie nie uspokoiło :!: :?:

Awatar użytkownika
kozi
Posty: 247
Rejestracja: 11 wrz 2007, 17:47
Kontakt:

Re: Dziwne stuki w tylnym zawieszeniu

Post autor: kozi »

Jeśli to do mnie to nie - kołeczek wiby w poduchę wycisza dźwięki przynajmniej dopóki nie wypadnie, więc to na pewno poducha


(a ręczny mi permamentnie przestaje działać miesiąc po każdej jego naprawie )

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Dziwne stuki w tylnym zawieszeniu

Post autor: realBiker »

Czy wersja 3-drzwiowa też ma 5 po każdej stronie takich gumek? Ostatnio jak wylegiwałem się pod autem naszło mnie żeby to posprawdzać i wyszło że po obu stronach miałem kompletnie luźne te śrubki za przednimi kołami. Ale w sumie zlokalizowałem po 4 na burtę auta.

ODPOWIEDZ