Pompa wspomagania (w benzynie)

Moderator: luk4s7

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Pompa wspomagania (w benzynie)

Post autor: Rafi »

W moim LC pompa od początku była kulejąca, co raczej nie jest odosobnionym przypadkiem. Znajomi handlujący częściami oddali to gdzieś tam do regeneracji. Po założeniu było niewiele lepiej, czasami przysiadała przy dohamowaniu, przy bardzo niskich obrotach, w praktyce bardzo rzadko i w sumie nie było to jakoś uciążliwe. Ale jestem "wymagający" i chciałem, żeby działało zawsze jak należy. Po "poprawkach" wspomaganie poniżej 1200 obrotów zanika prawie zupełnie. W praktyce jeździć się nie da- a przynajmniej jest to niebezpieczne.

I teraz moje pytania...

1. Czy pompa w benzynie (3,4 V6 5VZ-FE) jest inna niż w dieslu? Bo raczej jest, ale chcę się upewnić :wink:
2. Czy możecie mi moi drodzy polecić kogoś w Warszawie kto zregeneruje to tak, żebym nie miał ochoty go potem zabić? Oczywiście liczę się z tym, że pod dwóch "regeneracjach" jakie ta pompa już przeszła może być tak, że będę musiał dokupić do niej nietanie, oryginalne pojedyncze części (bo coś tam było szlifowane itd.). Zawsze to jednak wyjdzie taniej niż nowa pompa (ponad 4 klio).

Oczywiście szukam też używanej, klasycznie czyli alledrogo, zaraz dam ogłoszenie na forum, ale jeśli macie jeszcze jakieś inne pomysły gdzie szukać będę wdzięczny za pomoc. Teraz ucieszyłaby mnie taka jak miałem na początku. Niestety złamałem złotą zasadę mówiącą "póki jakoś działa nie ruszać" (bo zawsze chcę mieć wszystko zrobione na cacy, a potem ponoszę tego przykre konsekwencje :lol: ). Bardzo chciałbym mieć to już ogarnięte, bo nie dość, że nie mam czasu jeździć tym autem, to teraz nawet jak go mam to nie bardzo mam jak :evil:

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Pompa wspomagania (w benzynie)

Post autor: Rafi »

Widzę, że temat tabu :wink: Czy może ktoś ma jakiś namiar na szrot z częściami do LC? Jestem już trochę zdesperowany, a auto zaczyna być potrzebne do jazdy na codzień na jakiś czas. Jakiekolwiek namiary bardzo mile widziane!

Awatar użytkownika
Black
Klubowicz
Posty: 282
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:17
Auto: Forester
Kontakt:

Re: Pompa wspomagania (w benzynie)

Post autor: Black »

e tam tabu od razu, nie wiem czy w dizloku taka sama, ale pada tak samo często ;-)
po dwóch regeneracjach spece orzekli, że trzeci raz się nie uda i na złom się ino nadaje, znalazłem na aledrogo używkę za 150PLN wrzuciłem i hula 2gi rok, "szukajcie a znajdziecie..." cierpliwości ja na swoją ze 2tyg. polowałem

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Pompa wspomagania (w benzynie)

Post autor: Rafi »

No tak, tylko Ty masz diesla- a to 95% 90-ek. Pompa na 99% jest niestety inna. Jak na razie poszukiwania nie wyglądają zachęcająco. Jakiś gość co handluje częściami szuka mi takiej w Szwecji- tam jak twierdzi jakieś 40% 90-tek jest w benzynie. Ja na razie odzyskałem kasę za tę "regenerację" i zawalczę jeszcze w jednej firmie w Ursusie. Przy okazji jak będę miał chwilę to zrobię zwiad czy ta pompa nie występowała w innych benzynowych LC lub co bardziej prawdopodobne w Tacomie czy 4R z tym silnikiem. W USA części wciąż są sporo tańsze.

ODPOWIEDZ