Jakie gumy ?

Moderator: luk4s7

wiewiur
Posty: 15
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:47
Auto: KZJ 95
Kontakt:

Re: Jakie gumy ?

Post autor: wiewiur »

Tuco pisze:Zgodnie z tym co kiedyś Kylon pisał, wchodzą opony do 265/75 R16. Mam zimówki 265/70 R16 i wyglądają jakby były trochę małe.
Dzięki Tuco :)
ale mam na myśli to czy np. przy mniejszych oponach mam mniejsze spalanie, albo czy mniejsze mają mniejszy wpływ na łorzyska, czy też cokolwiek innego. Bo może te mniejsze lepiej się prowadzą na czarnym ale większe lepsze są w terenie. Może piszę głupoty ale taki jest przywilej "zielonego" :)

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Jakie gumy ?

Post autor: Tuco »

ja też jestem zielony. Ja postawiłem na większe gumy w teren.

Pozdrawiam,

Tuco

aaawaldi
Posty: 158
Rejestracja: 06 cze 2009, 20:49
Auto: KDJ 95
Kontakt:

Re: Jakie gumy ?

Post autor: aaawaldi »

Zastanawiam się nad oponami letnimi. W teren jeżdżę bardzo rzadko, więc szukam opon, które będą dobrze sprawowały się na mokrym, są ciche i można wjechać na nich w lekki teren bez ryzyka. Myślę o takich : Continental ContiCrossContact LX 265/75R16 116 T FR, OWL - czy ktoś miał jakieś doświadczenie z nimi ? Może jakieś inne sugestie ?

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Jakie gumy ?

Post autor: Cobra »

żeby dobrze sprawowały się na mokrym to polecam Yokohamy Geolandar 265/75/16 Opona od 480 do 520 zł za sztukę...

aaawaldi
Posty: 158
Rejestracja: 06 cze 2009, 20:49
Auto: KDJ 95
Kontakt:

Re: Jakie gumy ?

Post autor: aaawaldi »

Chodzi Ci o model A/T -S ? Nie będą głośniejsze od Continentala ?

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Jakie gumy ?

Post autor: Cobra »

tak... nie napisałem ;/ czy będą głośniejsze nie wiem... Wiem że mam takie na 70 tce do jazdy na codzień i jest zadowolony. Kylona ma na Navarze te opony również zadowolony, wcześniej miał AT BFG

pablo200
Posty: 495
Rejestracja: 27 kwie 2009, 19:22
Auto: B6 4M
KZJ 95
Kontakt:

Re: Jakie gumy ?

Post autor: pablo200 »

Wiewiur, BFG AT ostatnio kupowalem w Novax w Poznaniu za 530 pln od sztuki z przesylka. 265/75R16 oczywicie :lol: :lol:

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Jakie gumy ?

Post autor: realBiker »

Yokohama jest cicha na czarnym. Coś tam zaczyna lekko dudnić na progu słyszalności przy 100 km/h. Ryk motoru i tak to skutecznie zagłusza. Wolniejsza jazda nie generuje żadnych hałasów.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Jakie gumy ?

Post autor: Kames »

powiem wam jedno ze z racji tej iz pracuje z oponami ,to jestem w szoku jak fajnie na codzien zachowują sie nowe goodriche km2 -dla mnie rewelacja ,nie mówie o błocie bo miałem problemy ,ale to zwalczyłem blokadami ,ale jazda po sniegu ,czy tez czarnym naprawde imponująca jak na mtka jezeli ktos nie jezdzi czesto w trase to najbardziej uniwersalna oponka

aaawaldi
Posty: 158
Rejestracja: 06 cze 2009, 20:49
Auto: KDJ 95
Kontakt:

Re: Jakie gumy ?

Post autor: aaawaldi »

Moja Tojka służy nam głównie jako auto na rodzinne wyjazdy, więc w większości robimy trasy. W ubiegłym sezonie uzywałem BF Goodrich Macadam w rozmiarze 265/70 R16. W tym roku chcę załozyć 265/75R16 , a w tym rozmiarze Macadam nie występuje. Bardzo poważnie myślę o Continentalach, o których pisałem wcześniej.

wiewiur
Posty: 15
Rejestracja: 08 wrz 2009, 12:47
Auto: KZJ 95
Kontakt:

Re: Jakie gumy ?

Post autor: wiewiur »

Panowie !!!!!!!!!!!! Wielkie dzięki wszystkim za rady. Właśnie kupiłem BFG 265/70R16 A/T w NOVAX-ie za 500 od sztuki (przesyłka gratis). Po pierwsze "Matylda" na tych kapciach od razu wygląda o 20 punktów lepiej 8) . Po drugie i na czarnym i w terenie są rewelacyjne, dosłownie jakby ją ktoś przykleił brykę do podłoża. Autko prowadzi się zdecydowanie pewniej, szybciej osiąga prędkości, a w terenie 3 tygodnie temu poszła jak burza tam gdzie inni mieli problem. Polecam te gumy dla wszystkich którzy szukają czegoś pośredniego i na asfalt i na teren.

Jeszcze raz dzięki za rady .

pablo200
Posty: 495
Rejestracja: 27 kwie 2009, 19:22
Auto: B6 4M
KZJ 95
Kontakt:

Re: Jakie gumy ?

Post autor: pablo200 »

wiewiur pisze:Panowie !!!!!!!!!!!! Wielkie dzięki wszystkim za rady. Właśnie kupiłem BFG 265/70R16 A/T w NOVAX-ie za 500 od sztuki (przesyłka gratis). Po pierwsze "Matylda" na tych kapciach od razu wygląda o 20 punktów lepiej 8) . Po drugie i na czarnym i w terenie są rewelacyjne, dosłownie jakby ją ktoś przykleił brykę do podłoża. Autko prowadzi się zdecydowanie pewniej, szybciej osiąga prędkości, a w terenie 3 tygodnie temu poszła jak burza tam gdzie inni mieli problem. Polecam te gumy dla wszystkich którzy szukają czegoś pośredniego i na asfalt i na teren.

Jeszcze raz dzięki za rady .
Ale dlaczego na 70 nie na 75 :roll: :roll: :roll:

Awatar użytkownika
HunterR32
Posty: 77
Rejestracja: 03 mar 2010, 13:39
Auto: J90
Kontakt:

Re: Jakie gumy ?

Post autor: HunterR32 »

jak jestesmy w temacie opon to powiedzcie jakie cisnienie pompujecie wersja 3d. Tez szukam oponek zastanawiam sie nad BFG A/T 265/75/16 mysle ze na wypady do lasu beda wystarczajace

aaawaldi
Posty: 158
Rejestracja: 06 cze 2009, 20:49
Auto: KDJ 95
Kontakt:

Re: Jakie gumy ?

Post autor: aaawaldi »

W końcu zdecydowałem się na Yokohamy AT/S w rozmiarze 265/75R16.
Oto moje spostrzeżenia :
1. Opona mieści się bez problemu i nie ociera.
2. Auto wygląda dużo lepiej. Stoi wyżej a stare opony wyglądają jakby były za małe.
3. Trakcja w terenie bez zarzutu.
4. Na asfalcie, ku mojemu zaskoczeniu - bardzo ciche ( nawet pow. 140 km/h ).
5. Jedyny minus takich opon, to fakt, że przez dużo grubsze brzegi, mają dużo większą masę, którą czuć przy rozpędzaniu i hamowaniu.
Podsumowując : wiem, że nie ma produktów idealnych, a zalety jakie posiada ta opona, powodują, że jak na razie jestem bardzo zadowolony i z komfortu i wyglądu, jakie dzięki niej uzyskałem.
Dziękuję za wcześniejsze podpowiedzi.

Awatar użytkownika
HunterR32
Posty: 77
Rejestracja: 03 mar 2010, 13:39
Auto: J90
Kontakt:

Re: Jakie gumy ?

Post autor: HunterR32 »

Ja postawilem na troche lepsze oponki Cooper Discovery STT jestem bardzo zadowolony polecam... 265/75/15

ODPOWIEDZ