Jakie gumy ?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Jakie gumy ?

Post autor: Kames »

Black pisze:sześć zim prześmigałem na BFG AT, w warunkach pod i warszawskich, gdzie śnieg leży max 3dni od, a przeważającymi trudnościami jest świeży opad tudzież błoto pośniegowe, a na lodzie nie robi nic oprócz zabroonionych klców, i biorąć pod uwagę to, że jak kto nie kontroluje się i zapomina że powozi 2tonow autobus, który pięknie przyspiesza z 4ch łapek i nieźle się trzyma w zakrętach, za to nie ma ochoty się zatrzymywać, to mu żadne zimówki nie pomogą, sens obuwania takowych jest żaden takie moje zdanie (oczywiście co innego jak się fruwa po dłuższych trasach, tudzie co weeeknd na narty ;-)
poznieważ trochę zmieniłem w tym sezonie przyzwyczajenia (a ATki dokonały na wiosnę żywota) na dojazdy do PKP trochę moim małym offoradem, trochę wąskimi, ciasnymi, dziurawymi "ulicami" gdzie i tak nie przekracza się 40km/h, robiąc raptem 15km dziennie, decyzja padła na test DuraTraców jako złotego środka do moich potrzeb
a dziś i jutro (zanim zmienię oponki, terminy masakryczne) muszę pościskac poślady na starych (7my sezon :-() dobrych BFG MT, szczęściem na razie na czarnych kawałkach są prowadzące mnie naprzód koleiny ;-), a max przelotowa to 40km/h na prostej i 20km/h na zakrętach, myślałem że będę zawalidrogą, a jednak na tej mojej "trasie" to standard nawet w nowych wyESPowancyh osobówkach na zimówkach :mrgreen:
doszły :!:

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Jakie gumy ?

Post autor: oskar »

Ja mam pytanie. Czy po zmianie opon z profilu 70 jak stoi w instrukcji na wyższe 75 ktoś zauważył jakieś przekłamania w liczniku przebiegu czy prędkości (wiadomo żeby mieć argumenty u straży gminnej :wink: )?

Awatar użytkownika
Black
Klubowicz
Posty: 282
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:17
Auto: Forester
Kontakt:

Re: Jakie gumy ?

Post autor: Black »

oczywiście jest zmiana, przecież są "wyższe" , teraz licznik prędkościomierz pokazuje rzeczywistą prędkość = GPS (a nie zawyżoną w standardzie ;-), co przebiegu nie wiem :oops: (jeździłem na standardowym profilu raptem 2tyg. 7lat temu)

@Kames nie doszły, utknęły w Błoniu, chyba przez ten poniedziałkowo-wtorkowy korek o którym w mediach trąbili, grrr w każdym razie żonka na BFG MT daje ciągle radę i nie narzeka, więc bidy nie ma, co się odwlecze to nie uciecze (ja się na podbój okolicznych wiosek raczej nie wybiorę jutro, ale to może zaczekać)

ODPOWIEDZ