snorkel rawtech

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: snorkel rawtech

Post autor: seburaj »

Panowie, to jak jest z tym snorkiem do J90/95 z KZTE - bo mam mały mętlik :roll:

z tego co kojarze, zespoł filtro powietrza jest pod maską po prawej stronie (pasażer), czyli snorkel powienien byc po tej samej, cos jak tu:
http://www.wyprawa4x4.pl/info/safari_sn ... -5253.html" onclick="window.open(this.href);return false;

natomiast jak przegladam te wszystkie eskejpy, formady i inne chinole to na zdjeciach wychodzi, ze jest on dedykowany na lewą stronę, czyli na stronę kierowcy ! :shock:

zreszta tak tez jest na www Safari, o tu: http://www.safarisnorkel.com/snorkel/ss ... s180hf.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

o co chodzi ?

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: snorkel rawtech

Post autor: finger »

Podlaczam sie pod pytanie Seburaja.

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: snorkel rawtech

Post autor: seburaj »

ja mam juz snorkel założony i następujące przemyślenia:

niektórzy polscy "sprzedawcy" sami nie wiedzą co sprzedają, oferowanie snorkela na stronę kierowcy z sugestią, że pasuje on do KZ jest co najmniej brakiem szacunku dla klienta :roll:

nawet te, które są "właściwe" (mówię o wyrobach chińskich) nie są do końca dedykowane do J9, przy montażu wychodzi delikatna różnica w wyprofilowaniu, no i intrygująca jest ta "kiwka" (znaczy miejsce) na antenę - J9 ma antenę po stronie kierowcy, więc po co miejsce na antenę w snorkelu po stronie pasażera :?: :mrgreen:

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: snorkel rawtech

Post autor: finger »

Lustrzane odbicie zrobili? :)

Nawet kurde katalog Safari nie uznaje 1KZ-TE LHD, a ma w ofercie KZJ120 ze snorkelem dla wersji LHD, chociaż z tego co kojarze wychodziła ta dziwna wersja tylko jako RHD...

Co w końcu ześ założył? Ja chyba wsadze chinola, bo troche mnie zrazil profesjonalizm Safari...

Masz odpowietrzenia mostow wyciagniete wyzej?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: snorkel rawtech

Post autor: kylon »

Średnio ogarniety manualnie mechanik bez problemu zamontuje safari od benzyny. Nie dramatyzujcie proszę :wink: . Przy obecnej cenie safari nie ma co się zastanawiać. Biadolicie patrząc w katalogi zamiast robić i się cieszyć. :mrgreen:

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: snorkel rawtech

Post autor: finger »

Ej no ja sie zastanawiam dalej czy jest sens...

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: snorkel rawtech

Post autor: seburaj »

finger pisze:
Co w końcu ześ założył? Ja chyba wsadze chinola, bo troche mnie zrazil profesjonalizm Safari...

Masz odpowietrzenia mostow wyciagniete wyzej?
ad 1 tak właśnie zrobiłem i nie żałuję - w setce tez miałem chinola, i też nie żałuję :mrgreen:
nie wiem ile kosztuje safari, ale chinol poniżej pięciu stów ma baaaaardzo odpowiedni stosunek ceny do jakości i użytego materiału
ad 2. nie, bo nie planuje długotrwałych i głębokich brodzeń

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: snorkel rawtech

Post autor: finger »

Na temat odpowietrzen kurcze malo informacji. Potrzebne? Nie potrzebne?

A jak wjezdzasz na chwile tylko to nie ma szansy zassac wody do mostow?

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: snorkel rawtech

Post autor: seburaj »

żeby zaczął ssać - most oczywiście - to musi się ochłodzić :lol:
a ochłodzi się jak postoi w wodzie... przy dynamicznym i krótkim przejeździe szansa na to jest niewielka
w autach do przeprawy i zabawy wyciągnięcie odpowietrzeń wskazane, w wycieczkowo-wyjazdowych niekoniecznie :mrgreen:

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: snorkel rawtech

Post autor: MariuszS »

Tyle, że wyprowadzenie wyżej odpowietrzeń mostów nie jest ani trudne, ani drogie, a nigdy nie wiesz, czy wjeżdżając "na krótko, do płytkiej" wody nie zostaniesz zaskoczony dłuższym postojem, i w trochę głębszej....
Ja tam się nie pcham specjalnie do brodzenia, ani w błoto, ale odpowietrzenia mam wyciągnięte - "przezorny zawsze ubezpieczony" ;-)

ODPOWIEDZ