snorkel rawtech

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

snorkel rawtech

Post autor: Michalkrk »

http://sklep.rawtech.pl/index.php/cPath ... 9caa9c56f3
mial ktos takie cudo ,cena bardzo niska 600 pln wiec nie szkoda zachaczyc o jakies drzewo w przeciwienstwie do safari ,moze mial ktos z was to w rekach ,jaka jakosc wykonania ?

Awatar użytkownika
Piotrusz
Posty: 38
Rejestracja: 09 lut 2009, 00:11
Auto: by? kzj95
Kontakt:

Re: snorkel rawtech

Post autor: Piotrusz »

mam takie coś, cały zestawik taki jak daje safari, nawet szablonik. Jakość bardzo przyzwoita, materiał to nie żywica, organoleptycznie i dotykowo bardzo zbliżone do materiału safari, jakiś tam kod tego materiału używają.
Kupiłem od nich za 550, extremu swoim autobusem nie będę robił więc powinno trochę wytrzymać.
Tak jak safari jest to model do benzyny, więc trzeba trochę pokombinować żeby się do puszki podłączyć ale jest do zrobienia.

Aktualnie rawtech sie podzielił (nie mogę otworzyć linka żeby sprawdzić który to odłam;-)), odłam który podaje namiary słubice i Warszawa ma dużo snorkeli do Toyek (problem ze sprzedażą) i są bardzo elastyczni cenowo, z tego co rozmawiałem to przy kilku sztukach może i po 500 by poszły :mrgreen:

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: snorkel rawtech

Post autor: Heniu »

Chińszczyzna, mam taki w domu choć nie kupiony w rawtechu, cena podobna 550 zł. Już kiedyś opisywałem tu na forum jego jakość, powtórze po krótko jest niezła. Nie montowalem jeszcze choć nie obejdzie się bez rzeźby, bo to podróbka safari a nie robią do LJ. Inna jest średnica wylotu snorkla i puszki z filtrem. Nie da się też zamontować dodanego elementu do połączenia dolotu z puszką.

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: snorkel rawtech

Post autor: Michalkrk »

tu jakies po 550pln ,nawet wygladaja ...
http://wyciagarki.pl/sklep/product_info ... cts_id/126

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: snorkel rawtech

Post autor: Heniu »

Jak masz czas to się wstrzymaj, już niedługo targi Mobilexpo a tam będzie napewno kilka firm co handlują tymi snorkelami . Będziesz miał porównanie a i czasami ceny są atrakcyjniejsze.

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: snorkel rawtech

Post autor: milczacy »

A czy nie orientujecie się, czy któryś ze snorkeli z Rawtechu pasowałby do Hiluxa z 2008 roku ?

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: snorkel rawtech

Post autor: Kames »

panowie skonczyłem montowac snorkla takiego za pól ceny safari - o zgrozo tam nic nie pasuje szablon nie wiadomo do czego podpasowac no normalnie uwku....łem sie tak ze hej wiec jak kto tylko moze zainwestowac w safari to polecam- dziecinnie prosta robota w por. tym kowalstwem :twisted:

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: snorkel rawtech

Post autor: Heniu »

podaj producenta (sklep) , ja swojego jeszcze mam w pudełku :|

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: snorkel rawtech

Post autor: seburaj »

rawtech nie rawtech -jedna chinszczyzna...

kupilem take cos do J100 w Wadowicach

jakosc wykonania - bardzo przyzwoita, szablon papierowy ujowy i nie bardzo do czegokolwiek pasuje - ale to detal, bo sam snorkel pasuje doskonale... jak za te pieniadze - na pohybel safari snorkelom i innym air-techom !! cena trzy razy niższa, polecam

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: snorkel rawtech

Post autor: Kames »

Heniu pisze:podaj producenta (sklep) , ja swojego jeszcze mam w pudełku :|
nie tak nie mozna ,a przedmowca ma racje wsio chiny poprostu wiecej czasu , potu z czola i pare innych rurek jakis silikon itp. :wink: dobrze ze zawiecha emu to na bank nie chinskie lezy i czeka na swój czas .

//edit by fobos - pytanie o rozmiar opon przeniosłem do nowego tematu

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: snorkel rawtech

Post autor: Heniu »

Po ostatnich opadach jednak trzeba zamontować snorkel, który leży i czeka. Pytanie czym połączyć wyjście ze snorkla , rura średnicy 70 mm z tą w puszcze średnica 64 mm. W komplecie są przejściówki ale nie pasują bo dedykowane do innego silnika. Pytanie numer dwa: w puszcze na dole jest zaślepka z gumy ,co z tym zrobić? podejrzewam że trzeba to zasilkonować/zaspawać?.

BTW snorkel chiński , przeszedł test przejechania po nim patrolem, trochę się wgiął ale nie pękł.

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: snorkel rawtech

Post autor: fobos »

@Heniu, a wjakim samochodzie chcesz montować ten snoorkel, bo w podpisie masz LJ70, a temat jest w J90.

Tak jest u mnie w 70-tce. Ta zaślepka na dole puszki, to nie zaślepka, tylko zawór zwrotny. Ma nie wpuszczać wody a umożliwić jej wypłynięcie, jak przez wlot powietrza dostanie się do puszki.
Ja zrobiłem snoorkel z rur kanalizacyjnych 75mm. Wszystko pasuje włącznie z wejściem na puszkę, które na wszelki słuczaj uszczelniłem dodatkowo silikonem.

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: snorkel rawtech

Post autor: Heniu »

70-tka, nie zauważyłem że temat w 90-tce. Jak założe snorkel to zrobimy temat w "twoim stylu" krok po kroku . Wracając do pytania ,że to zaworek to wiem, gumke w takim razie musze w nim wymienić bo sparciała.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: snorkel rawtech

Post autor: Kames »

Heniu pisze:70-tka, nie zauważyłem że temat w 90-tce. Jak założe snorkel to zrobimy temat w "twoim stylu" krok po kroku . Wracając do pytania ,że to zaworek to wiem, gumke w takim razie musze w nim wymienić bo sparciała.
ja zaworek zwrotny do paliwa wkleilem ,robote swoją robi. tak samo mam na odpowietrzeniach mostów narazie spokój :mrgreen: ale jak mosty popija wody do dam znac :?

aaawaldi
Posty: 158
Rejestracja: 06 cze 2009, 20:49
Auto: KDJ 95
Kontakt:

Re: snorkel rawtech

Post autor: aaawaldi »

Ten filmik chyba najlepiej reklamuje snorkel ...
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2012, 22:56 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem link do YT.

ODPOWIEDZ