Wymiana polibuszy w przednich wahaczach

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Wymiana polibuszy w przednich wahaczach

Post autor: kylon »

Pozostaje Ci tylko oryginał. TT to to samo co Super Pro. Prześlij mi proszę te wybite tuleje. Zamienniki z IC są tragiczne. Polibusze TT idą w bardzo dużych ilościach i nie ma z nimi problemów. Tym bardziej w australii. U nas już kilkanaście kompletów założyliśmy i wszystko działa. Kilka aut było na pustynnych tarkach i też wszystko git. Jedno z twardymi sportowymi amorkami.
Najważniejsze jest czy mechanik ogarnął malutki napisik na polibuszu - Front - Rear. Pasują zamiennie ale się jednak różnią.

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Wymiana polibuszy w przednich wahaczach

Post autor: realBiker »

Ale ja nie miałem TT tylko jakieś zamienniki kupione w japparts (Gdańsk). Zdechły więc teraz chcę własnie coś mocnego, pewnie padnie właśnie na TT żeby był spokój. Trochę grosiwa na to trzeba będzie wysupłać, dlatemu pytałem czy jest coś jeszcze na rynku :)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Wymiana polibuszy w przednich wahaczach

Post autor: kylon »

Uffff.

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Wymiana polibuszy w przednich wahaczach

Post autor: realBiker »

oj tam, oj tam. W tym tygodniu chcę zrobić te tuleje także szykuj dla mnie komplet :)

janol6
Posty: 19
Rejestracja: 08 wrz 2010, 12:38
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Wymiana polibuszy w przednich wahaczach

Post autor: janol6 »

Ja też w ubiegłym tygodniu wymieniałem wszystkie cztery tuleje w wahaczach.Trzy sruby mimosrodowe trzebas było ciąć. Tylko po lekturze tego tematu zastanawiam się czy mój mechanik zwrócił uwagę na to że są przednie i tylnie.Chyba nie.Mówił że coś lekko weszły.

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Wymiana polibuszy w przednich wahaczach

Post autor: oskar »

Mam pytanko czy ma ktoś schemacik przedniego i tylnego zawieszenia z numerami śrub, bo będę w tygodniu wymieniał polibusze całego przedniego zawieszenia i zawczasu chciałem zakupić śruby, żeby nie trzeba było latac za nimi kiedy auto będzie rozbebeszone.
Mam namiar w ciemno z poprzednich postów na zestaw pozapolibuszowy do wahaczy przednich dolnych, czyli śruby 4x48409-35050, 4x90119-14071 i nakrętki.

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Wymiana polibuszy w przednich wahaczach

Post autor: oskar »

Już po wszystkim, śrub nie kupiłem od razu i to się zemściło :cry:
A polibusze w końcu w całym zawieszeniu założyłem :D

Awatar użytkownika
kozi
Posty: 247
Rejestracja: 11 wrz 2007, 17:47
Kontakt:

Re: Wymiana polibuszy w przednich wahaczach

Post autor: kozi »

No i teraz na mnie trafiło (chyba)

komplet z Aso coś ponad 2000 (możliwe, że jeszcze jakieś 10% rabatu)
polibusze 1300-1400 do tego trzeba doliczyć śruby regulujące (czyli jakieś 500 :/)

wychodzi podobnie, co radzicie?

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Wymiana polibuszy w przednich wahaczach

Post autor: Kames »

Powiem to tak czytajcie dokładnie forum -wszystko jest napisane zadzwon do Aso zapytaj o cene potem zadzwon do kylona ,a potem na Rajdy 4x4 ,zobacz na ceny - potem pomysl co chcesz :!: czy standartowe z Aso czy cos lepszego i chłopy na litosc boską ja wiem ze tez kiedys nie wiedziłem co z czm i do czego ale czytac ,czytac i jeszcze raz czytac - temat wyglada podobnie jak pewnie z 30 na temat doboru opon do danego modelu

Awatar użytkownika
kozi
Posty: 247
Rejestracja: 11 wrz 2007, 17:47
Kontakt:

Re: Wymiana polibuszy w przednich wahaczach

Post autor: kozi »

Ceny juz sobie sprawdziłem, i na wyprawach i na rajdach i w aso i o tym napisałem

pytam o co innego


Może zapytam inaczej: Czy ktoś stając przed problemem wymiany gum użył firmowych z toyoty ?

aaawaldi
Posty: 158
Rejestracja: 06 cze 2009, 20:49
Auto: KDJ 95
Kontakt:

Re: Wymiana polibuszy w przednich wahaczach

Post autor: aaawaldi »

W sumie cena gum w serwisie i polibuszy jest zbliżona - warto więc włożyć coś trwalszego. Ja na swoich polibuszach zrobiłem od listopada 2009 , ok, 70 tys. km i nic nie stuka nic nie puka.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Wymiana polibuszy w przednich wahaczach

Post autor: Kames »

Może zapytam inaczej: Czy ktoś stając przed problemem wymiany gum użył firmowych z toyoty
Zakładaj Tamera z wypraw lub super pro z rajda i tyle ci mowie :!: troszke lepiej wykonane i sprawdzone mam w 90 i jest git :!:

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Wymiana polibuszy w przednich wahaczach

Post autor: oskar »

Ja mam mieszankę TT i SP, gdzie co akurat było :wink: i jeszcze z ekspedycji.pl. Jakość będę werfikował z czasem :) .

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Wymiana polibuszy w przednich wahaczach

Post autor: kylon »

A to Twoje auto teraz stoi na warsztacie?

Awatar użytkownika
kozi
Posty: 247
Rejestracja: 11 wrz 2007, 17:47
Kontakt:

Re: Wymiana polibuszy w przednich wahaczach

Post autor: kozi »

kylon pisze:A to Twoje auto teraz stoi na warsztacie?
A to mnie pytasz? :wink:

Nie , na pewno nie, moje jeszcze jeździ, ciągle próbuję zweryfikować czy to na pewno gumy do wymiany
(przy dodaniu gazu auto ściąga w lewo, przy gwałtownym odjęciu gazu, albo przy wysprzęgleniu - w prawo)
No i zadje się nieco myszkować po nierównej drodze przy prędkościach koło 100 km

ODPOWIEDZ