D-4D terkocze - J95

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
wizja
Posty: 139
Rejestracja: 02 gru 2007, 17:00
Auto: KDJ95
Kontakt:

D-4D terkocze - J95

Post autor: wizja »

Hej,

mam zagwozdkę, a nie mam gdzie porównać. Silnik odpala może nie od "dotknięcia" ale powiedzmy normalnie (porównanie z plaskatą skodą :-)) i teraz, gdy przyspieszam to słyszę taki "terkot" jakby jakiś wiatraczek. Gdy jadę ze stałą prędkością to tego nie słyszę (i nie chodzi mi o ciuchutki gwizd sprężarki).

To jakiś typowy objaw tego silnika?

Kwiatec

Re: D-4D terkocze - J95

Post autor: Kwiatec »

wizja pisze:Hej,

mam zagwozdkę, a nie mam gdzie porównać. Silnik odpala może nie od "dotknięcia" ale powiedzmy normalnie (porównanie z plaskatą skodą :-)) i teraz, gdy przyspieszam to słyszę taki "terkot" jakby jakiś wiatraczek. Gdy jadę ze stałą prędkością to tego nie słyszę (i nie chodzi mi o ciuchutki gwizd sprężarki).

To jakiś typowy objaw tego silnika?
ja mam coś podobnego ale nie d4d i też mnie to zastanawia od czasu jakiegoś ;)

Awatar użytkownika
pku
Posty: 168
Rejestracja: 04 mar 2007, 18:25
Kontakt:

Post autor: pku »

A powiedzcie cos wiecej. Jak zalezy to od biegow? A moze od temperatury?

Awatar użytkownika
Black
Klubowicz
Posty: 282
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:17
Auto: Forester
Kontakt:

Post autor: Black »

kupili se traktory, a tera narzekajo, ze terkoce 8)
a tak serio to możemy długo zgadywać, podjedź do jakiegoś cierpliwego mechaniora co będzie chętny zmarnować kupę czasu, a może wysłucha ;-) wiem, wiem na swoim przykładzie nie ma takich chętnych, ja tam się przyzwyczaiłem i od dłuższego czasu reaguję tylko na "niebezpieczne odgłosy", resztę ignoruję, nawet dziurawy od 1,5 roku tłumik

Awatar użytkownika
wizja
Posty: 139
Rejestracja: 02 gru 2007, 17:00
Auto: KDJ95
Kontakt:

Post autor: wizja »

pku pisze:A powiedzcie cos wiecej. Jak zalezy to od biegow? A moze od temperatury?
u mnie nie zależy to od niczego za wyjątkiem przyspieszenia :-)

no nic, solidniej go obsłucham i zerknę pod machę, może coś się wyda.

Awatar użytkownika
wizja
Posty: 139
Rejestracja: 02 gru 2007, 17:00
Auto: KDJ95
Kontakt:

Post autor: wizja »

Black pisze:ja tam się przyzwyczaiłem i od dłuższego czasu reaguję tylko na "niebezpieczne odgłosy", resztę ignoruję, nawet dziurawy od 1,5 roku tłumik
i wydaje mi się, że to jedyne, słuszne podejście. Pewnie jestem ciut przewrażliwiony po plaskaczu - przejdzie mi :-)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Charakterystyka współczesnych silników. W moim Nissanie na zimno też troszkę terkoce.

Awatar użytkownika
pku
Posty: 168
Rejestracja: 04 mar 2007, 18:25
Kontakt:

Post autor: pku »

W moim nic nie terkocze :)

Ostatnie terkotanie w silniku znajomego /bez D4D/ zostało usunięte poprzez płyn firmy STP do czyszczenia układu paliwowego i pompy.
20 PLN na każdej stacji /Orlen, BP/
(pomimo tysięcy innych pomysłów).

D4D chodzą troche bardziej terkocząco bo CommonRail pracuje na większym ciśnieniu i po prostu pompa działa z większym "hukiem".

Ale nie jest to na pewno "dziwny" dźwięk :)

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Post autor: mlodyy »

Moja też terkocze ale myślałem że tak musi być :wink:

Awatar użytkownika
pku
Posty: 168
Rejestracja: 04 mar 2007, 18:25
Kontakt:

Post autor: pku »

Mysle ze trzeba wynajac jakiegos fachmana zeby zdefiniowal terkotanie bo cos widac ze wszystkim terkocze, a moze mi tez tylko nie wiem ze to terkotanie :)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Bo Ty jeden chyba nie masz commona :wink:

Awatar użytkownika
wizja
Posty: 139
Rejestracja: 02 gru 2007, 17:00
Auto: KDJ95
Kontakt:

Post autor: wizja »

a właśnie... przy okazji postuluję, żeby w profilu pojawiła się możliwość wybrania KDJ'ta, bo jak na razie mozna tylko KZJ'ta :P

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Post autor: Gałka »

u mnie w silniku 1HZ przy dodawaniu gazu ( przyspieszaniu ) pojawiało się brzęczenie ( raczej nie nazwałbym tego terkotem ) Na ciepłym silniku i w granicach 1500-2200 obrotów. To był tłoczek przyspieszacza w pompie wtryskowej, który uderzał w zaślepkę w obudowie pompy. Podobno przyczyną mogło być złe paliwo. Teraz samochód stoi w naprawie pompy i 1 diagnoza: koszt naprawy 2500 zł. :( Zobaczymy przy odbiorze co było. Posłuchajcie pompy wtryskowej!

piotr95
Posty: 12
Rejestracja: 11 kwie 2010, 21:56
Auto: Land Cruiser j95
Kontakt:

Re: D-4D terkocze - J95

Post autor: piotr95 »

Dołączam się do tych którym coś terkocze. W mojej 95( d4d) też ostatnio mam taki odgłos terkotania , który cichnie gdy silnik łapie swoją temerature i wyniuchałem tak na moje ucho że gdy włączam ogrzewanie i płyn idzie na nagrzewnice to wtedy jest słyszalny ten trrrr. Jeśli skręce ogrzewanie to ten odgłos niknie.
Czy ma ktoś jakieś madre słowo,mile widziany jakiś schemat ukl.chłodzenia z obiegiem nagrzewnicy,może jest jakiś dziwny zaworek lub cós innego.Jeśli nic nie rozkminie to pozostaje sie do tego przyzwyczaic . Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: D-4D terkocze - J95

Post autor: Michalkrk »

modne ostatnio w aso zdanie "to cecha tego pojazdu" :) ,mi na zimnym tez przez chwile glosniej pracuje ,sprawdz poziom oleju ,zauwazylem po swoim ze d4d jest wrazliwy na jego niedobor czy niski poziom ,odrazu glosniej pracuje

ODPOWIEDZ