dobinson vs ome

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

dobinson vs ome

Post autor: Michalkrk »

pytanie do znawcow ,mial ktos z was obydwa zawiasy czyli dobinson i old man emu dla porownania,zalezy mi na opiniach z terenu ,chodzi mi o kompletny zawias czyli sprezyny i amory ,bo jestem na kupnie i sklaniam sie do OME (kpl. kolo 4000) ,no chyba ze ktos mi to wybije z glowy :)

mario4x4
Posty: 6
Rejestracja: 04 kwie 2009, 20:29
Auto: na 40 chc? 40
Kontakt:

Re: dobinson vs ome

Post autor: mario4x4 »

............dobry kierunek obrałes kolego , polecam i zapewniam zadowolenie z posiadanie markowego zawieszenia........

wołynka
Posty: 55
Rejestracja: 29 lis 2008, 14:01
Auto: toi toi LC95
Kontakt:

Re: dobinson vs ome

Post autor: wołynka »

mario4x4 dobrze gada :D ja miałem przygody z faktem dostępności dodupisona :mrgreen: i mam OME jest GIT :!: :!: POLECAM
Dostępność w razie wpady z dodupisonem do 90 graniczy z cudem :cry: transoprty z fabryki idą bardzo długo :evil:

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: dobinson vs ome

Post autor: Michalkrk »

dzieki za rozwianie watpliwosci ,bedzie OME 8)

Awatar użytkownika
emilio
Posty: 185
Rejestracja: 21 kwie 2008, 19:03
Auto: KZJ95
GDJ150
Kontakt:

Re: dobinson vs ome

Post autor: emilio »

witam kolegę ..

.....właśnie zamówiłem OME -4 czerwca montaż :mrgreen:

pozdr
emilio

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 359
Rejestracja: 07 lip 2008, 23:03
Auto: HDJ80, Gaz 67B Czapajew
Kontakt:

Re: dobinson vs ome

Post autor: slawek »

No Emil, już jestem ciekaw jak furka będzie wyglądała ;)

wołynka
Posty: 55
Rejestracja: 29 lis 2008, 14:01
Auto: toi toi LC95
Kontakt:

Re: dobinson vs ome

Post autor: wołynka »

No Emil, już jestem ciekaw jak furka będzie wyglądała
zajebiście wyglądać i zajebiście będzie jeżdzić inna bryka :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: dobinson vs ome

Post autor: Michalkrk »

ok, OME amory + springi juz w drodze :) ,teraz pytanie po zalozeniu oprocz ustawienia zbieznosci ,geometri ,trzeba cos wiecej zrobic lub przerobic? mysle tu o regulatorze sily hamowania czy trzeba go zblizyc o wartosc uniesienia zawieszenia ? to samo w przyopadku drazka panharda? dzieki za pomoc!

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: dobinson vs ome

Post autor: kylon »

Sprawdź przy montażu przednich amorków górne mocowania. Czasem bywają wytłuczone więc montaż amorków na takowych mija się z celem. Przewody hamulcowe starczają. Demontaż tylnych amorków nie jest taki hop siup :wink:. Zanim pojedziesz na geometrię sprawdź czy nie ma luzów w układzie kierowniczym, na tulejach wahaczy oraz na sworzniach.

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: dobinson vs ome

Post autor: Michalkrk »

zawieszenie zamontowane :) jezdzi sie super ,wydaje mi sie ze jest mieksze od seryjnego ale to dobrze ,przy montazy faktycznie mialem problem z odkreceniem tylnych amorow no ale pomoglem sobie kluczem pneumatycznym +2 lamane loczniki jakos puscilo ,pozniej juz grzechotka wystarczyla ,z przodu tez byl problem z jednej strony przy dolnym mocowaniu amora ,tuleja silenblocka zapiekla sie na srubie ,naszczescie puscilo po pneumatyku a pozniej przy pomocy metrowej przedluzki w postaci slupka ogrodzeniowego nasadzonego na klucz proxona ,dodatkowym utrudnieniem bylo wsadzenie dolnego mocowania amora na dolny wachacz ale wystarczylo odepchnac gorny wachacz od nadkola winda i wszystko ladnie weszlo ,w ten weekend potestuje w terenie a foty ile poszedl do gory wrzuce pozniej :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zyzol
Posty: 347
Rejestracja: 20 gru 2007, 19:36
Auto: KDJ 95
J15
Kontakt:

Re: dobinson vs ome

Post autor: Zyzol »

napisz po testach o wrażeniach :wink:
i jakie symbole tego ome :?:

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: dobinson vs ome

Post autor: Michalkrk »

symbole sprawdze na pudelkach wieczorem ,ale tyl jest bez dodatkowego obciazenia a przod + 70kg czy 50kg na akcesoria czyli calosc wersja bez dodatkowych obciazen
sprezyny ome 881 ,ome 890 amory ome n91sc ,ome n86

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: dobinson vs ome

Post autor: Kames »

dzis upchnołem to samo do swojego kojota jeszce na seryjnych felach smiesznie wygląda teraz jeszcze fele 8,0"x16 265/75r16 km2 i :mrgreen: kur.. a a zderzak a wyciągarka a..a...a... bankrut :!:

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: dobinson vs ome

Post autor: Rafi »

Michalkrk pisze:wydaje mi sie ze jest mieksze od seryjnego
O, a większość ludzi mówi, że twardsze. Może dlatego, że tyły masz zwykłe (w sensie nie 50kg+ czy tam więcej). Ja właśnie oczekiwałbym od zawiasu, żeby był dosyć sztywny- bo auto podniesione i bardziej miękkie to mi się nie widzi. Czy ktoś jeszcze ma tutaj OME w krótkiej 90-ce?

pablo200
Posty: 495
Rejestracja: 27 kwie 2009, 19:22
Auto: B6 4M
KZJ 95
Kontakt:

Re: dobinson vs ome

Post autor: pablo200 »

A ja po konsultacji z przyjacielem moim :mrgreen: i po rozmowie z Tadeo ( thx) idę w customowe zawieszenie. W sensie nikt nie da Ci tego co klocki lego :mrgreen: :mrgreen:
Sprężynki Ironman + amorki B6. Dają radę - nawet Kozackie tego nie zabiły :mrgreen: Jak założe pojeżdżę dam znać.

ODPOWIEDZ