Bagażnik wyprawowy do 95

Moderator: luk4s7

kebab4x4
Posty: 5
Rejestracja: 12 maja 2009, 22:15
Auto: LJ73, J9

Bagażnik wyprawowy do 95

Post autor: kebab4x4 »

Witam!
Szukam bagażnika dachowego do mojej Toyki 95 prado(bez relingów). Co moglibyście mi polecić, przy czym nie koniecznie za 3 500 zł :)

Nomad i syn :wink:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18025
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Bagażnik wyprawowy do 95

Post autor: kylon »

- brak relingów to raczej zaleta - masz rynienki
- można coś samemu wyspawać bez szaleństw wtedy jest w miarę tanio
- można zamontować chińczyka z aluminium (są niektóre dobrej jakości) lecz nie są to bagażniki wyprawowe a do turystyki. Jak jesteś z Wawy to możesz u nas na Modlińskiej sobie takie obejrzeć w realu. Dobry jakościowo i długi jest chyba za 1600 PLN. Krótsze są tańsze.


Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18025
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Bagażnik wyprawowy do 95

Post autor: kylon »

To coś na dole jest mało praktyczne :wink: No chyba, że ma robić za sito do piachu. Belki powinny być trochę odsłonięte żeby była możliwość przyczepiania bagażu. Ciekaw jestem ile waży całość. Można by jeszcze obniżyć relingi dla lepszego wyglądu i mniejszych oporów powietrza.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Bagażnik wyprawowy do 95

Post autor: konus »

Hiluxrunner ten thule jest strasznie badziewny, miałem takiego do płaskiego i teraz nowego do jeep, o ile w płaskim wysokość o jaką podnosił ciężar na dachu nie miała takiego znaczenia o tyle w jeepie jest to mega niewygodne ( bardzo wysoko wkłada się rzeczy, oraz bardzo podnosi się środek ciężkości).Bardzo trudno w wysokiej terenówce przymocować pakunki na dachu bo słabo widać jak taśmy poprowadzić. Konstrukcja nie zachęca do tego aby na nim stanąć i robić wszystko od góry. No i w terenówce bardzo wzrasta spalanie przy prędkościach powyżej 130km/h z tym thulem. Na pusto mam 13l z trumną kewlarową 14,25l a z tym bagażnikiem 18l. Może dla mniejszych prędkości jest lepiej. Ma jedną super rzecz a mianowicie taką dużą torbę, ale i tak raczej bym go nie polecał.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Bagażnik wyprawowy do 95

Post autor: konus »

Jak już napisałem używałem go w bardzo szybkim kombi i dawał radę i był super, ale do terenówki się nie nadaje. Jak bym przeczytał twoja opinię że łatwo się przymocowuje przedmioty na nim i wywaliłbym na niego kasę to bym się dopiero zdziwił.Tak że nie wszystko na forumach trzeba traktować jako pewnik.

No i ma to kolosalne znaczenie czy daną rzecz się kupiło czy dostało w prezencie.

Awatar użytkownika
nixon
Posty: 602
Rejestracja: 08 lut 2009, 09:05
Auto: hj61; fj80;
Kontakt:

Re: Bagażnik wyprawowy do 95

Post autor: nixon »

..przy odrobinie zmysłu technicznego można samemu dłubnąć bagażnik w warunkach warszatowych. Pomysłów jak ma wyglądać znajdziecie w necie bez liku. A wykonany samodzielnie cieszy podwójnie :D

Awatar użytkownika
wizja
Posty: 139
Rejestracja: 02 gru 2007, 17:00
Auto: KDJ95
Kontakt:

Re: Bagażnik wyprawowy do 95

Post autor: wizja »

kylon pisze:- brak relingów to raczej zaleta - masz rynienki
- można coś samemu wyspawać bez szaleństw wtedy jest w miarę tanio
- można zamontować chińczyka z aluminium (są niektóre dobrej jakości) lecz nie są to bagażniki wyprawowe a do turystyki. Jak jesteś z Wawy to możesz u nas na Modlińskiej sobie takie obejrzeć w realu. Dobry jakościowo i długi jest chyba za 1600 PLN. Krótsze są tańsze.

kylon, pisałem do Ciebie (i do biura) emalię w tej sprawie, ale dostałem dyć tylko autoresponder i cisza.. oj oj :P

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Bagażnik wyprawowy do 95

Post autor: Kwiatec »

do j95 widziałem fajny bagażnik w expedycja.pl i za niecałe 1000zł...
o tu:http://www.expedycja.pl/?section=9&showProduct=558 cena czyni cuda...

a tak bajdełej to ten test Q7 w wyprawach był mega obiektywny :mrgreen: tak samo jak ostatnio widziałem w tvn turbo utopionego rubicona przez mikiciuka... :mrgreen: tak to jest jak sie oto megawypasionyhardmadafakowy dzienikarz przesiada ze starej warszawy lub scenica na 4x4 :mrgreen:
ale jakie media takie testy.... wpadła mi ostatnio jakaś grecka gazetka ofrołdowa i to się nazywa tetst jak ma się do dyspozycji wszystekie suv-y z rynku na raz... a polska jest jeszcze 300 lat za murzynkami :mrgreen:

wyprawy też jakoś podupadły nie ma co czytać. zniknęło howknow i inne fajne działy... ale może kiedyś coś się zmieni... poczekamy-poczytamy... jak narazie trwa rok coyota ale chyba tylko w mym avatarze i w niektórych opisach i mega docinki na forumie:oops:
pozdr
k.

ODPOWIEDZ