Tylny zaczep do wszytskiego

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
speedy
Posty: 199
Rejestracja: 26 gru 2008, 03:17
Auto: VZJ95 98r
Kontakt:

Tylny zaczep do wszytskiego

Post autor: speedy »

Czy ktos moze przerabiala ten temat .Podsunal by jakis pomysl jak go zmontowac.Narazie zdjalem zderzak i belke zderzeniowa(wymienie ja na nowa 8mm) i zastanawiam sie jak to zmotac? raczej do ramy moze ktos sie wypowie? Zaczep ma sluzyc jak w temacie zeby zapiac np szekle i wyrwac auto a nie sama szekle z belka :mrgreen:

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Tylny zaczep do wszytskiego

Post autor: MaxLux »

Kup paszczowy NATO taki jak do armaty - pasuje pod rozstaw orginalnych srob i wyglada fajosko :)

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: Tylny zaczep do wszytskiego

Post autor: Boryś »

albo taki:
Obrazek

do dostania na http://www.masterhak.com.pl

ceny dokładnie nie pamietam ale pamietam że nie zwaliła mnie z nóg :lol:

Awatar użytkownika
speedy
Posty: 199
Rejestracja: 26 gru 2008, 03:17
Auto: VZJ95 98r
Kontakt:

Re: Tylny zaczep do wszytskiego

Post autor: speedy »

MaxLux pisze:Kup paszczowy NATO taki jak do armaty - pasuje pod rozstaw orginalnych srob i wyglada fajosko :)
Spoko ale gdzie pasuje pod rozstaw.
Po odkreceniu zderzaka wystaja 2 elementy
1 wzmocnienie zderzaka zeby mozna na nim bylo stanac
2 belka zderzeniowa przynajmniej tak wyglada jest kiepska mocowana na kiepskich srubach i sadze ze wytrzymala by wyciaganie rowerzysty z błota ale reki nie dam :D
element 2 jest mocowany do jakiejs konstrukcji ktora jest polaczona z obydwami ramionami ramy miedzy innymi do niej mocowana jest oslona baku.Jak dla mnie tez jest chyba za slaba.
Myslalem przedluzyc ramiona ramy polaczyc rura 8x8 z grubej stali i by bylo ale na przeszkodzie staja swiatla?
Wiec MaxLux gdzioe mozna by przykrecic ten fajowski uchwyt?
haka nie mialem i zamontowalem kupiony na allegro. jest mega h.... Ograniczy mi kat strasznie.
Czy dobrze domniemam ze polecicie mi kupno nowego haka ktoremu Jak Borys napisal bedzie mozna zamontowac to caco co na zdjeciu?

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: Tylny zaczep do wszytskiego

Post autor: Boryś »

nie obraź sie Speedy ale z tej Twojej rozprawki rurowo elementowej nic nie skumałem :)
zazwyczaj hak taki do szarpania auta dokręcamy do tylniego zderzaka w którym "zazwyczaj" są cztery dziury na środku które idealnie pasują do zarówno paszczowego typu nato albo do takiego jak ja zamieściłem na obrazku powyżej.

łot i cała filozofia. nie wiem co wykręciłeś i co zostało - może wrzuć tu jakąś fotę żebyśmy wiedzieli o czym mówisz.

Haki do ciągania przyczep do naszych autach są tak skonstruowane żeby ich kula była jak najniżej - czyli poziom regularnej osobówki. wynika to z tego że zazwyczaj montujesz też do nich regularną przyczepę. Niestety takie haki u nas faktycznie ograniczają kont zejścia i sie zawieszamy i zawieszamy i demolujemy całą faune i flore w okolicy.

dlatego najlepiej zamontuj jeszcze raz cały zderzak spójrz krytycznie na całokształt i przyczep sobie taki hak na środku zderzaka :lol:

Awatar użytkownika
speedy
Posty: 199
Rejestracja: 26 gru 2008, 03:17
Auto: VZJ95 98r
Kontakt:

Re: Tylny zaczep do wszytskiego

Post autor: speedy »

hm czy ja mam dziwna wersje? zderzak mam plastykowy wiec gdzie moge zamontowac to o czym mowimy. Moze cos ja nie kontaktuje.
Jedyne oryginalne dziury jakie widzialem a nalezalem sie juz pod tojka to po prawej stronie w ramie(od dołu). Chyba 3 albo 4 na srube M12 i po lewej tak samo.
Dzis przygladnalem sie 80 to spoko w niej z tylu na srodku w zderzaku faktycznie jest tak jak mowicie.Postaram sie wkleic zdjecia jutro.

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Re: Tylny zaczep do wszytskiego

Post autor: mlodyy »

W J9 nie ma mocowania pod taki hak niestety. Ja swoją tacham na belce od haka holowniczego i według mnie jest OKI. Faktycznie odrobinę mniejszy jest kąt zejścia.

Awatar użytkownika
speedy
Posty: 199
Rejestracja: 26 gru 2008, 03:17
Auto: VZJ95 98r
Kontakt:

Re: Tylny zaczep do wszytskiego

Post autor: speedy »

ok wszytko fajnie ale widzialem rozne haki do j9 i moj jest najbardziej beznadziejny strasznie niski.zjezdzajac z wiekszego kraweznika(ale takiego wiekszego) czasem uderzam :D to chyba bede cos musial wypocic a pozniej udokumentuje

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Tylny zaczep do wszytskiego

Post autor: Kwiatec »

Boryś pisze:albo taki:
Obrazek

do dostania na http://www.masterhak.com.pl

ceny dokładnie nie pamietam ale pamietam że nie zwaliła mnie z nóg :lol:
jaka cena i jaki to model żeby u nich zapytać.... szukam pilnie coś takiego... jest u kylona ale dla mnie za drogi szukam tańszego producenta.

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Tylny zaczep do wszytskiego

Post autor: Kwiatec »

a już wiem 175 z przesyłką do wawki brutto dobra cena.....

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Tylny zaczep do wszytskiego

Post autor: milczacy »

Kwiatec - skoro wiesz - to napisz jaki to model 8)

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Tylny zaczep do wszytskiego

Post autor: Kwiatec »

o to to Typ - D1 kula przykręcana na 4 śruby Max uciąg 2000kg

i jest tu: http://www.masterhak.com.pl/oferta.html

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Tylny zaczep do wszytskiego

Post autor: milczacy »

Dzwoniłem tam przed chwilą i dowiedziałem się, że do zastosowań off-roadowych marnie sie to nadaje. Pan mówił, że bolec nie nadaje się do mocnego ciągania i po 2-3 razach może się wygiąć :?


Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Tylny zaczep do wszytskiego

Post autor: kylon »

milczacy12 pisze:Dzwoniłem tam przed chwilą i dowiedziałem się, że do zastosowań off-roadowych marnie sie to nadaje. Pan mówił, że bolec nie nadaje się do mocnego ciągania i po 2-3 razach może się wygiąć :?
Na taki też wygląda :wink:.

ODPOWIEDZ