Gasnące światła mijania - przełącznik zespolony??

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
klepa
Klubowicz
Posty: 283
Rejestracja: 12 lut 2011, 19:45
Auto: Sprinter4x4 (16r.), V8 (08r.), Patrol Y61 GU4 (08r.)
Kontakt:

Gasnące światła mijania - przełącznik zespolony??

Post autor: klepa »

Witam Kolegów

W 95tce pojawił mi się problem z gasnącymi światłami mijania podczas jazdy w trasie.

Wygląda to tak, że podczas jazdy w losowym momencie gasną światła mijania i zapala się niebieska kontrolka świateł drogowych (długie), a de facto nie palą się żadne światła z przodu. Czasem poczekam 3-4 sekundy i wszystko wraca do normy, czasem muszę na chwilę włączyć / mrugnąć światłami drogowymi, żeby zresetować problem.

Niestety nie udaje mi się wywołać błędu na stałe, żeby ustalić o co chodzi. Początkowo myślałem, że jest związany z jazdą w trasie czy też prędkością, natomiast wydaje mi się, ze chodzi wyłącznie o drgania. Większa prędkość = większe drgania. Podczas krótkiej jazdy po mieście problem nie występuje... ale może to przypadek.

Obstawiam przełącznik zespolony, ale może macie jakieś inne typy?

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Gasnące światła mijania - przełącznik zespolony??

Post autor: luk4s7 »

Wymieniasz przełącznik zespolony (ta manetka od świateł przy kierownicy) i temat z głowy. Nie polecam szukania używek bo to ruska ruletka. Nowy w ASO koło 400zł jeśli dobrze pamiętam. Przerabiałem temat na swoim aucie (J95).

pablo200
Posty: 495
Rejestracja: 27 kwie 2009, 19:22
Auto: B6 4M
KZJ 95
Kontakt:

Re: Gasnące światła mijania - przełącznik zespolony??

Post autor: pablo200 »

Spróbuj, rozebrać i przeczyścić wyłącznik zespolony - w moim przypadku pomogło, objawem był całkowity brak świateł mijania. NIe jest to nazbyt trudna operacja. :mrgreen:

Awatar użytkownika
klepa
Klubowicz
Posty: 283
Rejestracja: 12 lut 2011, 19:45
Auto: Sprinter4x4 (16r.), V8 (08r.), Patrol Y61 GU4 (08r.)
Kontakt:

Re: Gasnące światła mijania - przełącznik zespolony??

Post autor: klepa »

Dziękuje kolegom. Diagnoza wygląda na trafioną :-)

ODPOWIEDZ