Klimatyzacja

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Maxam
Posty: 57
Rejestracja: 29 kwie 2009, 19:26
Auto: J95
Kontakt:

Klimatyzacja

Post autor: Maxam »

Witam.
Chciałem sie przywitać i przy okazji, w związku z nadchodzącymi upałami poruszyć problem, który pojawił sie w mojej świeżo zakupionej Toyocie. Włączyłem dziś na dłużej klimatyzację i po 30 min. stania w korku przestała działać. Podjechałem wiec do warsztatu. Mechanik stwierdził, że brakuje wentylatora od chłodnicy klimatyzacji. Stąd moje pytanie. Czy Land J95 ma taki wentylator? Bardzo będę wdzięczny za wszelkie informacje.
Ps. Może ktoś poleci mi dobry warsztat w Warszawie lub okolicy,
który zna sie na tych autach.
Pozdrawiam.

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Klimatyzacja

Post autor: Tuco »

Wyprawa4x4.pl

Pozdrawiam,

Tuco

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Klimatyzacja

Post autor: czobi »

tylko wolne terminy to tak kolo wakacji...
ale napieraj moze cie przekieruja

Awatar użytkownika
Maxam
Posty: 57
Rejestracja: 29 kwie 2009, 19:26
Auto: J95
Kontakt:

Re: Klimatyzacja

Post autor: Maxam »

Bardzo Wam dziękuje. A co z tym wiatrakiem? Powinien być czy może mechanik sie myli?

Awatar użytkownika
Black
Klubowicz
Posty: 282
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:17
Auto: Forester
Kontakt:

Re: Klimatyzacja

Post autor: Black »

zmień mechanika czym prędzej, wentylator to jest jeden w J9 przed chłodnicami, jakby go nie było to po 30min w korku z włączoną klimą pytałbyś o nową głowicę ;-), a nie wiatrak

w J9 chłodnica klimy jest "zintegorwana" = skręcona po bokach takimi szynami z główną chłodnicą, chwilę trwał zanim na to wpadłem :roll: bo zaglądając pod maskę wygląda jak jedna, oczywiście klimy jest z przodu przed "główna" pomiędzy nimi jest jakiś 1cm odstępu - najczęściej zaklejony błotem jak się używa w terenie sprzętu - i warto pilnować by tego błota za dużo tam nie było, samo oglądanie z przodu, że czysta może być zgubne (raz miałem taki przypadek, tuż po tym jak była niby wymyta z zewnątrz wodą pod ciśnieniem, a o mało silnika nie zagotowałem w korku przy marnych +30C), raz na rok warto po protstu wyjąć, rozmontować i dokładnie wymyć/odmoczyć obydwie

Awatar użytkownika
Black
Klubowicz
Posty: 282
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:17
Auto: Forester
Kontakt:

Re: Klimatyzacja

Post autor: Black »

a z tym "przestała działać" to jakie objawy były?
zgasła kontrolka, przestała sprężarka się załączać, czy po prostu dmuchało raczej ciepłym niż zimnym z nawiewów? jak to ostatnie to pewnie czyszczenie chłodnic - z wyjęciem + sprawdzenie czy wisko jeszcze działa powinno rozwiązać problem, jeśli pierwsze dwa przypadki to sorry tylko warsztat Ci pomoże, bo zdalnie nie ma co dumać

Awatar użytkownika
Maxam
Posty: 57
Rejestracja: 29 kwie 2009, 19:26
Auto: J95
Kontakt:

Re: Klimatyzacja

Post autor: Maxam »

Wielkie dzieki,
rzeczywiscie wialo cieplym a mechanik stwierdzil duzo za duze cisnienie w ukladzie klimatyzacji spowodowane zbyt slaba praca wiatraka. Jesli jest az tak zly przeplyw powietrza, to dlaczego temp. silnika jest ok?

Awatar użytkownika
Black
Klubowicz
Posty: 282
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:17
Auto: Forester
Kontakt:

Re: Klimatyzacja

Post autor: Black »

ten silnik się za mocno nie grzeje, poniżej +25C na zewnątrz, to się mocno trzeba postarać żeby mu temp. podnieść, za to jak zaczyna ona lecieć w góre, to chwila moment i podskok głowiczki gwarantowany ;-), dlatego bez konkretnego upału na zewnątrz na wskazówce temp. płynu chłodzącego nie zauważysz zmiany, a klima nie mogąc oddać energii od razu odczuwalnie cieplejszym wiać będzie

stilo
Posty: 52
Rejestracja: 30 lis 2008, 22:02

Re: Klimatyzacja

Post autor: stilo »

Z tą Wyprawą4x4 też bym nie przesadzał. Może i dobrze robią ale są nie słowni i nie terminowi. Klimę pewnie Ci akurat na zimę zrobią :)
Pzd
Stilo

Awatar użytkownika
Magnus
Klubowicz
Posty: 985
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:34
Auto: aktualnie bez auta, kiedyś HZJ73, HDJ80
Kontakt:

Re: Klimatyzacja

Post autor: Magnus »

Lepiej dłużej i dobrze czy szybciej i kiepsko? Ja osobiście wolałbym poczekać i mieć pewność, że sprzet nie wysiądze mi 500km od domu i nie będę jeżdził po naprawie kilka razy z reklamacjami.
A właściwie z klimą to bym uderzył do warsztatów specjalizujących się klimatyzacjami.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18029
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Klimatyzacja

Post autor: kylon »

stilo pisze:Z tą Wyprawą4x4 też bym nie przesadzał. Może i dobrze robią ale są nie słowni i nie terminowi. Klimę pewnie Ci akurat na zimę zrobią :)
Pzd
Stilo
Też tak uważam :wink: :mrgreen: . Klimą się nie zajmujemy :wink:

stilo
Posty: 52
Rejestracja: 30 lis 2008, 22:02

Re: Klimatyzacja

Post autor: stilo »

:D
Pzd
Stilo

ODPOWIEDZ