łożyska skrzyni

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

łożyska skrzyni

Post autor: Michalkrk »

pytanie do fachowcow ,zbieram sie do rozbiorki skrzyni ,bo slychac lozysko to najwieksze na walku sprzeglowym ,stad moje pytanie jakie kupic orginal toyoty czy np koyo ,zalezy mi na jak najwiekszej wytrzymalosci ,na forach zagranicznych polecaja zamiast ori toyoty jakies inne podwyzszonej wytrzymalosci niestety nie znam firmy podejzewam wlasnie koyo ,silinik d4d skrzynia no wlasnie zna ktos symbol? r151f ? oczywiscie manual rok 2001 ,z gory dzieki za pomoc :)

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: łożyska skrzyni

Post autor: MaxLux »

Jestes pewnien ze to lozysko w skrzyni a nie na docisku ??
Moze tez na tarczy sprzeglowej skonczyly sie te sprezynki i nie tlumia juz drgan ??

A KOYO to przeca orginal do Toyoty - Toyota sama dla siebie nie robi lozysk :mrgreen:

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: łożyska skrzyni

Post autor: Michalkrk »

po puszczeniu sprzegla slychac lozysko ,wiec obstawiam to glowne na walku sprzeglowym ,po rozgrzaniu oleju slychac je bardziej i pojawiaja sie problemy z wrzuceniem 1 biegu

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: łożyska skrzyni

Post autor: MaxLux »

jesli po puszczeni sprzegla slychac lozysko to jest wlasnie lozysko docisku 8)

podjedz do Arka to ci ladnie zdiagnozuje :)

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: łożyska skrzyni

Post autor: Michalkrk »

sprzeglo bylo cale "podobno" wymieniane , wyjdzie prawda jak rozbiore 8) ,hmm a lozysko oporowe byloby slychac chyba podczas wciskania sprzegla ? no coz jak rozbiore to zobacze czy jest luz na walku sprzeglowym ,a to ze po rozgrzaniu oleju w skrzyni slychac je bardziej to chyba wskazuje na problem lozyska w skrzyni ? tak na chlopski rozum :roll: :)

Awatar użytkownika
speedy
Posty: 199
Rejestracja: 26 gru 2008, 03:17
Auto: VZJ95 98r
Kontakt:

Re: łożyska skrzyni

Post autor: speedy »

Michalkrk pisze: oczywiscie manual rok 2001 ,z gory dzieki za pomoc :)
Te kolego zalecialo mi cos brakiem tolerancji dla automatycznej skrzynki :mrgreen: pzdr.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18029
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: łożyska skrzyni

Post autor: kylon »

Jak masz troszkę czasu to mogę ściągnąć zestaw naprawczy do skrzyni biegów firmy Terrain Tamer. Musisz tylko sprawdzić czy to jest taka sama skrzynia jak KZJ bo mam taki opis. W zestawie są wszystkie łożyska, uszczelniacze, uszczelki itp. Mniej więcej tak jak tutaj.

http://www.wyprawa4x4.pl/info/zestaw_na ... -3610.html

Cena nie powinna przekroczyć 2000,00 PLN w zależności od transportu. Może Cię to zainteresuje :wink:

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: łożyska skrzyni

Post autor: Michalkrk »

z tego co czytalem na forach zagranicznych to pada z regoly wlasnie to najwieksze lozysko na walku sprzeglowym a pozostale trzy sa nietkniete i ciezko je skonczyc ,synchronizatory dopiero sprawdze po rozebraniu ale podejzewam ze beda napewno ok ,podobno sa lozyska lepsze od ori toyoty jakies heavy duty czyli podwyzszonej wytrzymalosci niestety nie moge znalezc jakiej firmy ,ostatecznie wsadze orginal i tez bedzie 8)
fajna stronka ,rozbiurka r151f
http://www.4x4wire.com/toyota/tech/r151f/

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18029
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: łożyska skrzyni

Post autor: kylon »

Faktycznie fajna stronka. Mimo wszystko warto jak się człowiek zabiera za taką robotę wymienić wszystkie łożyska. Wiem to ze swojego doświadczenia. Dziś jest dobre, a za 30 tyś km padnie. Podobne doświadczenia ma chyba też Hashid :wink: Później wychodzi podwójne kupowanie uszczelniaczy, uszczelek itp.

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: łożyska skrzyni

Post autor: Michalkrk »

wymienie wszystkie lozyska co by znowy tego nie targac ,ile kosztuje kompletne sprzeglo do mojego dziada? aisin bo widze ze na stronie kylona te goruja no chyba ze jakies inne polecacie ,bo jak robic to robic no chyba ze faktycznie mam nowke zalozona 8) w co watpie

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: łożyska skrzyni

Post autor: Michalkrk »

chlopaki powiedzcie w jaki sposob wyjac drazek zmiany biegow ,chodzi mi o ta czarna czesc co nachodzi na ta w skrzyni ,znalazlem gdzies ze trzeba wcisnac i przekrecic odwrotnie do wskazowek zegara ale cos to niebardzo dziala :roll: ,ewentualnie czy wyjdzie skrzynia gdybym ta przedluzenie zostawil a odkrecil sama galke ?? w miare pilne :roll:

Awatar użytkownika
mopar
Klubowicz
Posty: 974
Rejestracja: 31 gru 2007, 02:24
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: łożyska skrzyni

Post autor: mopar »

przy samej obudowie skrzyni jest wlasnie ten pierscien i trzeba go mocno wcisnac i prekrecic , ja musialem w swojej wspomoc sie mlotkiem.
z lewarkiem kiepsko wyjac skrzynie :(

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: łożyska skrzyni

Post autor: Michalkrk »

skrzynia wyciagnieta ,rozebrana ,lozyska zamowione wszystkie w aso toyota koszt jakies 1700pln ,zdjecia wsadze pozniej

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18029
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: łożyska skrzyni

Post autor: kylon »

Czyli Koyo i Nachi :wink:. Z ciekawości podaj później wszystkie koszty z uszczelniaczami i uszczelkami. A reduktor :?:

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: łożyska skrzyni

Post autor: Michalkrk »

reduktor musi poczekac na swoja kolej :) ,przynajmniej da sie go wyciagnac bez targania skrzyni z tego co widzialem :roll: ,tak naprawde ktos juz grzebal w skrzyni i wsadzil polowe lozysk nie orginalnych i efekt jest :) ,tak wiec wymieniam wszystkie ,wkrortce maja dotrzec z belgi ,a reduktor musi nabrac mocy ustawowej :) ,na walku wejsciowym nie ma jakiegos mega luzu wiec moze wytrzyma troche ,mam tylko nadzieje ze uda mi sie to ustrojstwo zlozyc do kupy i jak bede mial troche szczescia to moze zacznie nawet dzialac :D

ODPOWIEDZ