Fotele podgrzewane i elektryczne

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
mlodystary1
Posty: 34
Rejestracja: 23 maja 2019, 14:57
Auto: J95
Kontakt:

Fotele podgrzewane i elektryczne

Post autor: mlodystary1 »

Witam Was

Kolejne pytanie do drogich klubowiczów:
Postanowilem wyposazyc swoja kochana J9 w podgrzewane fotele ale jakos nie przekonuja mnie maty z Allegro za 200zl wole pojsc w oryginal ale skoro grzane to moze i elektryczne :)
No i znalazlem na allegro zestaw foteli elektrycznych i podgrzewanych za 500zl skora w stanie agonalnym a moze nawet i gorszym ale to nie szkodzi bo skore odzyskuje swoja ze foteli ktore niedawno regenerowalem. Sprzedawca byl na tyle mily ze sprzedal mi dodatkowo przyciski oryginalne...... no i teraz pytanie czy ktos mi moze powiedziec czy sa juz gotowe przewody (w instalacji oryginalnej kostki do przyciskow) bo kostki do foteli sa bo je znalazlem. A jezeli sa to moge was prosic o wspolzedne (moze jakie male zdjecie) poprosze.

pozdrwiam i z gory dziekuje

Awatar użytkownika
rmaster
Posty: 190
Rejestracja: 23 lis 2013, 14:43
Auto: KDJ 120
Rav4 3,5 v6
Kontakt:

Re: Fotele podgrzewane i elektryczne

Post autor: rmaster »

Nie zdrowe dla męskich klejnotów.
Lepsze webasto jeśli stoisz samochodem pod chmurą

Awatar użytkownika
mlodystary1
Posty: 34
Rejestracja: 23 maja 2019, 14:57
Auto: J95
Kontakt:

Re: Fotele podgrzewane i elektryczne

Post autor: mlodystary1 »

Aj tam od razu ze niezdrowe....... ale jakie wygodne ile rzeczy jest niezdrowych a ludzie to robia papierosy alkohol i inne uzywki nie wspominając o innych rzeczach ale mniejsza z tym nie bedziemy robili na forum sympozjum lekarskiego :lol: dziekuje za troske i dobra rade. WEBASTO swoja droga a folete swoja. czekam na info.

pozdr

Awatar użytkownika
mlodystary1
Posty: 34
Rejestracja: 23 maja 2019, 14:57
Auto: J95
Kontakt:

Re: Fotele podgrzewane i elektryczne

Post autor: mlodystary1 »

Mam prośbę czy może któryś z użytkowników posiadających oryginalnie podgrzewane fotele zamieścić zdjęcie kostki lub wiązki którą łączy przycisk pogrzewanego fotela z całą instalacją. Z góry dziekuje

otis8
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2019, 11:40

Re: Fotele podgrzewane i elektryczne

Post autor: otis8 »

Za pare tygodni bede montował . Oryginalnie mam „welury” z ogrzewaniem (wersja z Norwegii) zmieniam na skory z elektryczną regulacją i podgrzewaniem . Dam znac jak wrócą od tapicera i bede rozgryzał montaż

Awatar użytkownika
mlodystary1
Posty: 34
Rejestracja: 23 maja 2019, 14:57
Auto: J95
Kontakt:

Re: Fotele podgrzewane i elektryczne

Post autor: mlodystary1 »

A możesz zobaczyć do kad idzie wiazka od guzika podgrzewania foteli poprosze

lipek
Posty: 62
Rejestracja: 18 sie 2020, 14:00
Auto: KZJ95 3.0D automat

Re: Fotele podgrzewane i elektryczne

Post autor: lipek »

Cześć,
Czy udało Ci się ogarnąć ten temat dogłębnie? Ja mam ten samochód od tygodnia i dopiero zaczynam.
Jak to grzanie jest rozwiązane - gdzie są grzałki w fotelu i ile? Jedna/dwie w siedzisku, jakieś w oparciu? Jak działa i wpływa na nie przycisk HI-LO?
U mnie jest niby fabryczne podgrzewanie foteli ale jakby nie do końca działa. Pod fotelem znalazłem wiązkę która rozchodzi się na dwie i faktycznie przy włączonym przycisku na HI pojawia się tam napięcie 12V. Opór na grzałce(?) przy siedzeniu pasażera jest jakieś 4 omy i grzeje tylko w części tylnej (bliżej oparcia) i tylko przy HI. Być może ustawienie LO włącza tylko jedną grzałkę (ale nie tę) a HI włącza dwie - zgaduję.
W fotelu kierowcy ta sama kostka nie ma przejścia w ogóle - tak jakby grzałka była spalona.
Jakbyś był w stanie opisać jak to powinno działać to będę próbował się tam dobrać i posprawdzać.
Jakbyś jeszcze miał schemat elektryczny to w ogóle bajka.....

ODPOWIEDZ