Przednie fotele - regeneracja, wymiana?

Moderator: luk4s7

Rolin
Posty: 377
Rejestracja: 25 lis 2017, 09:27
Auto: J95 1KD-FTV
Kontakt:

Przednie fotele - regeneracja, wymiana?

Post autor: Rolin »

Koledzy, jakie są wasze doświadczenia jeśli chodzi o przednie fotele? U mnie jest brązowa skóra w stanie raczej agonalnym, widać że nikt o nią nie dbał i spękała. Chciałem kupić jakieś używki ale jeśli już coś jest to w podobnym stanie. Zastanawiałem się nad jakąś podmianą z osobówki ale to trochę rzeźba będzie. Może ktoś oddawał swoje do tapicera i może się pochwalić efektem prac?

Awatar użytkownika
szulbor
Posty: 392
Rejestracja: 25 sty 2014, 20:29
Auto: Toyota 4runner 3rd 5VZ-FE 3.4ccm Supercharged
Kontakt:

Re: Przednie fotele - regeneracja, wymiana?

Post autor: szulbor »

Ja obszywalem całe wnętrze, trwało to miesiąc. Ale przez 4 lata wygląda naprawdę przyzwoicie. Dziś tylko żałuję że całość poszła w skórze, a nie część w alkantantarze bo w lato w 4 litery gorąca. Wymiana jak najbardziej też możliwa, ale sam nie cwiczylem.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Rolin
Posty: 377
Rejestracja: 25 lis 2017, 09:27
Auto: J95 1KD-FTV
Kontakt:

Re: Przednie fotele - regeneracja, wymiana?

Post autor: Rolin »

Nie mam potrzeby i nie chcę robić całego wnętrza, w końcu wszystko jest brązowe, nawet śrubki...Najgorszy jest oczywiście fotel kierowcy, zastanawiałem się nawet nad częściową wymianą chociażby samych boków. Przy okazji może udało by się zrobić trochę bardziej kubełkowe fotele. Niestety z powodu koloru skóry nie ma szans na podmianą z osobówki, można by wstawić jakieś czarne Recaro z Audi itp. ale dopasowanie całości pewnie nie będzie takie łatwe.

Sylwiusz
Posty: 20
Rejestracja: 03 kwie 2012, 21:54
Auto: J9
Kontakt:

Re: Przednie fotele - regeneracja, wymiana?

Post autor: Sylwiusz »

Dobry wieczór.

Ja w ciągu 16 lat używania swojego Land Cruisera 95 robiłem dwa razy i są jak nowe.

Pierwszy raz tylko renowację w firmie Lederzentrum. Trzeba im dostarczyć fotele.
Mają zarówno środki jak i wiedzę.

Drugi raz w firmie 4 Drive w Warszawie. Oni też używają środków Lederzentrum, ale mogą też wymienić zniszczone elementy skóry na nowe i pomalować je razem z reszta tak, że nie widać różnicy. Ja przy okazji wymieniłem poduszki siedziska na nowe, fabryczne Toyoty. Nie udało się przenieść ogrzewania siedzenia, ale włożyli nowa matę grzejną za jakieś bardzo rozsądne pieniądze.

Obie firmy polecam.

Jakbyś chciał wymienić poduszki siedziska to mogę Ci wysłać swoje stare. Mogę wysłać zdjęcia.
Nie są nowe, ale okazało się, że są w znacznie lepszym stanie niż się spodziewałem.
Za symboliczna 100 + koszty wysyłki.

Pozdrawiam

Sylwiusz

Robson-ch
Posty: 1
Rejestracja: 09 lip 2020, 08:18

Re: Przednie fotele - regeneracja, wymiana?

Post autor: Robson-ch »

Witam
Kolego Sylwiusz masz jeszcze te siedziska? Jak tak to zrób foto aby można było je obejrzeć.
Pozdrawiam Robert

ODPOWIEDZ