Migające kontrolki

Moderator: luk4s7

laski 118
Posty: 6
Rejestracja: 07 sty 2017, 01:18

Migające kontrolki

Post autor: laski 118 »

Dzień dobry
Czy ktoś pomoże dlaczego miga mi taka konfiguracja kontrolek, miganie nieregularne bez względu na przyśpieszanie czy hamowanie porostu czasem tylko migną a raz zaświecą na 1-2 sekundy.
Z góry dziękuję za wskazówki.
Załączniki
screenshot_2019-01-04-11-17-07.png
(57,96 KiB) Pobrany 46 razy

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: Migające kontrolki

Post autor: stachu_l »

Na bazie doświadczeń z j12 powiem, że niektóre kontrolki są bardzo towarzyskie i lubią się razem zapalać :-)
Myślę, że ma to obligować użytkownika do sprawdzenia przyczyn uznanych za ważne nawet gdy jedna z kontrolek się spali (w j12 większość to LED'y ale także mogą ulec uszkodzeniu). Nie wiem czemu w komplecie świeci się także akumulator (ładowanie) ale pozostałe są związane z kontrolą trakcji.hamowaniem. Brak płynu hamulcowego może być uznane za awarie wszystkich powyższych systemów. Jak wszystkie sygnalizacje także i tam może być prawdziwa (czujniki wykryły awarię/parametry poza zakresem) albo fałszywa - uszkodziły się czujniki czy też przewody do nich.
U mnie lampki związanie z układem kontroli trakcji/hamulcowym zapalały się jak było mokro na drogach i to też zależnie od humoru gasły po wyłączeniu zapłonu i ponownym włączeniu ale czasem szybko wracały.
Problemem były styki wiązek koło ECU (komputera) SKID/ABS - gdzieś pojawiała się wilgoć a izolacje były uszkodzone (podobno wyglądały jakby się do nich kiedyś dobrały jakieś gryzonie)
Generalnie w odpowiednim dziale RM (Repair Manual) jest napisane jakie kontrolki się powinny zapalić przy jakim problemie ale nie trafiłem jeszcze na odwrotny spis czyli jak na bazie kontrolek wytypować błąd (listę błędów). Może jest taka ale ja nie trafiłem bo nie ściągałem całej RM (jest płatna na stronach Toyota i do j9 też powinna być).
Takie miganie pachnie problemem z kablami/złączami - przerwa lub zwarcie. Oczywiście może to być też problem z ECU ale tego nie życzę bo raczej tanie nie są.
Zostaje przegląd wiązek a szczególnie złączy.

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: Migające kontrolki

Post autor: Zibi »

w ciemno stawiam na brak masy do silnika, ale że ostatnio dostałem tu po uszach wiec wołaj rokfora.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Migające kontrolki

Post autor: kylon »

A od kogo i za co dostałeś?

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: Migające kontrolki

Post autor: Zibi »

zasugerowałem, że migająca kontrolka O/D może oznaczać problem elektryczny ( odczytałem to jako fakt, ze czasami sobie mignie) i dostałem opieprz ( pomiędzy wierszami :) ) że to jednak nalezy skonsultować z fachowcem bo to po prostu sygnał alarmowy.

Nie będę skarżył od kogo :)

Fazi
Posty: 474
Rejestracja: 31 maja 2009, 20:46
Auto: HJ61
Kontakt:

Re: Migające kontrolki

Post autor: Fazi »

Zdzichu, odpuść.
Nie wiesz zatem co to sytuacja alarmowa a aucie 4x4

laski 118
Posty: 6
Rejestracja: 07 sty 2017, 01:18

Re: Migające kontrolki

Post autor: laski 118 »

Bardzo dziekuje za podpowiedzi .
Po przejechaniu tysiaca kilometrow i przyjeciu taktyki trzeba poczekac usterka sama sie ujawni z pewnej wycieczki do domu wracalismy ok 300 kilometrow bez ladowania.
Uzywajac samochodu w dzien nie widac bylo znacznego spadku jasnosci swiatel w momencie kiedy kontrolki migaly, co doskonale dalo sie zauwazyc w czasie wspomnianej wycieczki ktora czesciowo odbyla sie w porze nocnej. W domu alternator poszedl na stol i wszystko sie wyjasnilo skonczyla sie jedna ze szczotek. Nie posiadalem szczotek w garazu ale znalazlem stary alternator z corolli i jak sie okazalo szczotkotrzymacz jest identyczny, wiec szybciutka wymiana i wszystko wrocilo do normy ot cala historia moze przyda sie dla kogos w przyszlosci . PRZEPRASZAM ZA BRAK POLSKICH ZNAKOW MAM NADZIEJE ZE JAKOS DA SIE TO PRZECZYTAC .

laski 118
Posty: 6
Rejestracja: 07 sty 2017, 01:18

Re: Migające kontrolki

Post autor: laski 118 »

Kilka fotek z operacji

laski 118
Posty: 6
Rejestracja: 07 sty 2017, 01:18

Re: Migające kontrolki

Post autor: laski 118 »

O matko co za wstyd nie wiem jak zmniejszyć plik ze zdjęciem ale jak tylko się nauczę to wrzucę Przepraszam :roll:

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: Migające kontrolki

Post autor: aadamuss »

Tapatalk sam zmniejsza. Polecam.

ODPOWIEDZ