Cieknie mi z pompy

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Mirekk
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:46
Auto: KZJ95, A6 Allroad
Kontakt:

Cieknie mi z pompy

Post autor: Mirekk »

Moi drodzy, z problemem mniej lub bardziej problematycznego odpalania "na zimnym" borykam się - ale bez poważnych stresów - od czasu kiedy kupiłem mój "samochód pełen niespodzianek".
A ponieważ, zbliża się zima postanowiłem zrobić tzw. "ostateczne rozwiazanie" i pojechałem z tym do fachowca. Szybko postawił diagnozę: "Cieknie panu z podłączenia węża do pompy wtryskowej i tu się zapowietrza", poprawił, wziął 60 PLN, nie przyjął mnie do znajomych na facebooku i do widzenia.
Samochód przez miesiąc palił raz lepiej, raz gorzej, ale ogólnie trochę gorzej, bo kiedyś trzeba było go chechłac tylko po nocy, a teraz nawet jak postoi godzinkę.
Wreszcie, zajrzałem pod maskę w nadziei, że to tylko wężyk i cybant nie wyszedł fachowcowi, podjadę do sklepu z cześciami do Zuków i Polonezów na Okęciu, kupię kawałek węzyka za 10 PLN i cybant za 3 i załatwię temat. No i niestety. Zaglądam! A tu cieknie mi z pompy, w miejscu, gdzie do niej wchodzi zasilanie z filtra paliwa.
I teraz mam pytanie czysto techniczne, czy dam sobie radę z tym sam? Bo się mi już nie chce przez pół Warszawy gonić do tego mechanika, żeby poprawiał. Czy może lepiej nie ruszać, bo jak ruszę i się coś skomplikuje, to już nigdzie nie pojadę, a samochód albo bedę musiał wieźć na lawecie, albo mechanika przywozić na miejsce samochodu.
Dotknąłem tej śruby kluczem, żeby zobaczyć, czy może wystarczy lekkie dokręcenie, ale siedzi twardo.
Brać się za to i co trzeba mieć, żeby się brac za to, czy dzwonić i pytać o wolne terminy na "Kanale Kylońskim"?

Stan przed psiukaniem zmywaczem do hamulców:
Obrazek
Stan tuż po odparowaniu rozpuszczalnika (cieknie):
Obrazek

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Cieknie mi z pompy

Post autor: kylon »

Możesz odkręcić i zobaczyć w jakim stanie są powierzchnie styku. Nie powinny mieć zadziorów ani bęknięć. Tak jak na pompie, obu stronach przedowu i śrubie. Bezwzględnie daj nowe podkładki. Jest patent na podgrzewanie nad płomieniem ale to w warunkach wyjazdowych. Powinno się to przykręcić odpowiednią siłą a bie na pałę a przynajmniej z wyczuciem. Zbyt mocne przykręcanie może spowodować pęknięcie podkładki albo nawet obudowy pompy. I teraz bardzo ważne. Przewód metalowy musi być właściwie ułożony w stosunku do obudowy. Równolegle. Jeśli przewód metalowy jest z jakiegoś powodu podgięty to możesz sobie dokręcać a i tak będzie ciec. Może coś pomogą moje wypociny.

Awatar użytkownika
Mirekk
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:46
Auto: KZJ95, A6 Allroad
Kontakt:

Re: Cieknie mi z pompy

Post autor: Mirekk »

Podkladki są miedziane?
Klucz pasuje 17, co by dało przypuszczenie, że podkładka ma otwor 12. Czy dobrze kombinuję?
Podkladek potrzebuje 2?
Czy poza pęknieciem podkladki lub obudowy pompy przy dokręcaniu na pałę, moze mnie jeszcze cos ewentualnie spotkac?
I tak sie na ten Twój kanał musze umówić, ale moze przyjadę z jednym problemem mniej ... :)

Awatar użytkownika
Mirekk
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:46
Auto: KZJ95, A6 Allroad
Kontakt:

Re: Cieknie mi z pompy

Post autor: Mirekk »

Odpowiem sobie sam.
Potrzebne są podkładki miedziane 20/12

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Cieknie mi z pompy

Post autor: kylon »

No właśnie tak. Ori są jeszcze aluminiowe.

Awatar użytkownika
Mirekk
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:46
Auto: KZJ95, A6 Allroad
Kontakt:

Re: Cieknie mi z pompy

Post autor: Mirekk »

A teraz mi coś gwiżdże przy dodawaniu gazu :) takie WiuuuuuuuUUU
Kylon, na kiedy zapisujecie?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Cieknie mi z pompy

Post autor: kylon »

Styczeń. Druga połowa jak na serwis. Odbudowy 2020.

Awatar użytkownika
Mirekk
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:46
Auto: KZJ95, A6 Allroad
Kontakt:

Re: Cieknie mi z pompy

Post autor: Mirekk »

Aaaaaaaaa!!!! Dwa kawalki miedzi i papier 800!!!
I wreszcie pali od strzala!!!!
Nawet po dlugim postoju!!! I na zimnie!!!! Aaaaaaaa!!!!

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Cieknie mi z pompy

Post autor: kylon »

Gratulacje!!! Aaaaaa!

Klusownik
Posty: 10
Rejestracja: 19 maja 2018, 21:13
Auto: Kzj 959
Kontakt:

Re: Cieknie mi z pompy

Post autor: Klusownik »

U mie też lekko pogwizduje przy dodawaniu gazu .Kylon ile wytrzymuje turbo w rozsądnie użytkowanym klekocie.?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Cieknie mi z pompy

Post autor: kylon »

Jakie są dziś numery na Totka?

Klusownik
Posty: 10
Rejestracja: 19 maja 2018, 21:13
Auto: Kzj 959
Kontakt:

Re: Cieknie mi z pompy

Post autor: Klusownik »

368005. A tak na poważnie , to niby przebieg mojej Andzi (pewnie +100 koła).Pytam , bo z doświadczenia znasz ten model lepiej jak ja myśl swojej baby.Jaki przebieg wytrzymuje turbo w kzte?.Mam moc , na obroty ładnie się wykręca , po oranym leci aż miło,tylko ten lekki świst w okolicy turbo .Każdy podzespoł ma granice swojej wyltrzymałości , wiadomo nic nie jest wieczne.Na wiosnę ogarniam magiel bo na przeglądzie marudza,że cieknie. Lepiej zrobić dwie rzeczy na raz niż latać jak kot z pechezem i biadolic , że auto się sypie.

Awatar użytkownika
Mirekk
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:46
Auto: KZJ95, A6 Allroad
Kontakt:

Re: Cieknie mi z pompy

Post autor: Mirekk »

U mnie takie pogwizdywanie slychac z pompy. Czyzbym vos zEBau?

ODPOWIEDZ