Dodatkowa pompka paliwa???

Moderator: luk4s7

trener
Posty: 38
Rejestracja: 04 paź 2018, 16:26

Dodatkowa pompka paliwa???

Post autor: trener »

Witam
Opisuję mój następny problem, choc nie jakis bardzo pilny.
Przy kupnie J95, na jeździe próbnej było słychać dziwny pisk z tyłu samochodu. Sprzedający [owiedział ze to pompka paliwa, bo jest rezerwa. Pojechałem na stacje, zalałem z 20l i rzeczywiscie było mniej to słychac, zrobiłem pare tysiecy i raz jest lepiej, że praktycznie nic nie słychać, a raz piszcy dosyc głośno. Czy przy zbiorniku jest jakaś dodatkowa pompka?
Szukałem po internetach i nic nie znalazłem na ten temat. Odgłos ewidentnie pochodzi z okolic baku.

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: Dodatkowa pompka paliwa???

Post autor: zombi »

Wyciągałem zbiornik z j9 i pompki tam nie widziałem, jest pływak, ssak i osobny czujnik rezerwy.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Dodatkowa pompka paliwa???

Post autor: Rokfor32 »

Chyba że mowa o benzynie ... :wink:

trener
Posty: 38
Rejestracja: 04 paź 2018, 16:26

Re: Dodatkowa pompka paliwa???

Post autor: trener »

To co to może być? Na postoju piszczenie jakby z baku. Wchodzi w grę że to jakaś dziwna wersja wypuszczona np. na skandynawie(z jakąś dod. pompka) ?

Awatar użytkownika
Mirekk
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:46
Auto: KZJ95, A6 Allroad
Kontakt:

Re: Dodatkowa pompka paliwa???

Post autor: Mirekk »

Może to być diesel, albo benzyna. Tyle wiemy

trener
Posty: 38
Rejestracja: 04 paź 2018, 16:26

Re: Dodatkowa pompka paliwa???

Post autor: trener »

Diesel..

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Dodatkowa pompka paliwa???

Post autor: Rokfor32 »

No. Jest progres ... :mrgreen:

Zatem - nie ma żadnej dodatkowej pompy w zbiorniku. No - chyba że ktoś w ciągu ostatnich 20 latek coś tam domontował, i zapomniał wspomnieć kolejnemu właścicielowi.

Jeżeli jednak nie ma tam nic dziwacznego z zakresu radosnej twórczości poprzednich userów - to jedyne co w tej okolicy może wydawać dźwięki (jakiekolwiek, zakładając że auto nie jedzie, a silnik pracuje) - to układ wydechowy.

W czasie jazdy natomiast dźwięki może wydawać cokolwiek. Niestety - beż usłyszenia tegoż dźwięku ciężko to zjawisko ocenić.

Czyli - porada standardowa pozycja jeden: jak nie potrafisz "dziwnego" dźwięku zidentyfikować - to podjedź do kogoś - kto potrafi :wink: Niestety - ale net słabo się sprawdza w tej materii - producenci mikrofonów w różnego rodzaju przydaśkach (jak smarkfony) złośliwie poinstalowali całą masę różniastych filtrów - skutecznie kilujących opcję diagnozy dźwiękowej on line wszystkiego - poza wokalem nadawcy ... :wink:

trener
Posty: 38
Rejestracja: 04 paź 2018, 16:26

Re: Dodatkowa pompka paliwa???

Post autor: trener »

Dzwiek ewidentnie wydobywa się przy zbiorniku. Na razie nic się dzieje oprócz odglosu dźwiękowego. Co do dziwnej twórczości, to zbytnio się nie zdziwię jak będzie tam coś dziwnego.

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: Dodatkowa pompka paliwa???

Post autor: zombi »

To może być wszystko.
Jak blisko zbiornika i tylko pustego:
a) przepływ paliwa - dziwnie zapchany ssak, jakieś odpowietrzenie, wiry w baku ??
b) może to być związane z ciężarem, luźna opaska, obcierający przewód paliwowy o bak/budę??

Generalnie polecam coś takiego i miłej zabawy ;)
https://arena.pl/stetoskop-diagnostyczn ... _UEALw_wcB


EDIT:
W bagażniku masz zaślepiony otwór rewizyjny do przyłączy baku. oryginalnie tam są wie pokrywki z wychodzą 3y rurki i kable do jednej kostki. Jak masz coś dodatkowo to musisz mieć przerobione wejście do tegoż zbiornika ( lub inny zbiornik np. z benzyniaka jakiś magiczny przeszczep )

ODPOWIEDZ