Kolo zamachwe J95

Moderator: luk4s7

trener
Posty: 38
Rejestracja: 04 paź 2018, 16:26

Re: Kolo zamachwe J95

Post autor: trener »

Obdzwonilem hurtownie i mają w ofercie tylko firmy Blue print, ale nie są one aktualnie dostępne u producenta.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Kolo zamachwe J95

Post autor: kylon »

Chłopie. Handluję gratami do Toyoty od 17 lat. Nie dzwonię po hurtowniach ;-)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Kolo zamachwe J95

Post autor: kylon »

Oryginał można też ściągnąć za niecałe 1700 ale też trzeba poczekać.

trener
Posty: 38
Rejestracja: 04 paź 2018, 16:26

Re: Kolo zamachwe J95

Post autor: trener »

Jestem trochę pod ścianą i potrzebne mi jest ono właściwie na już. Jeśli masz możliwość załatwienia to czekam na jakąś propozycję

Chyba najlepsza opcja to ten oryginał za 1700 tylko ile trzeba czekać?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Kolo zamachwe J95

Post autor: kylon »

2-3 tygodnie ale może być poślizg bo to z Japonii i z cłem bywa różnie.
Albo jutro za 2649,00 pln brutto

trener
Posty: 38
Rejestracja: 04 paź 2018, 16:26

Re: Kolo zamachwe J95

Post autor: trener »

Jaka lokalizacja?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Kolo zamachwe J95

Post autor: kylon »

Wawa

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Kolo zamachwe J95

Post autor: Rokfor32 »

KZJ90 ma dwa typy kół. Ostatni rok produkcji z tym silnikiem to koło takie jak w KDJ90.

Jeżeli jest problem - to równie dobrze można zanabyć z allegro CAŁY set - czyli koło z dociskiem, albo starszy typ koła - i nowy set sprzęgłowy (do starszej wersji). Lub koło z KDJ, albo hila. A potem dobrać pasujący docisk.

Kupując graty poza aso KONIECZNIE trzeba krosować z numerem OEM - w katalogach aftermaketowych w tym temacie jest błąd (namiętnie powielany), i ta nowsza wersja sprzęgła nie występuje jako dla KZJ90 - występuje np. dla hila po '04.

Różnica jest w głębokości podcięcia na tarczę. Koło starszego typu wygląda jak wszystkie typowe koła - od strony tarczy powierzchnia cierna wystaje około 0,5mm nad powierzchnię montażu docisku. Natomiast wersja młodsza, i do d4d ma powierzchnie cierną zagłębioną o około 4mm, względem płaszczyzny mocowania docisku. Skutkiem tego jest różna budowa docisków w obu wersjach - ale rozstaw śrub i kołków ustalających, oraz średnica tarczy sa takie same.

trener
Posty: 38
Rejestracja: 04 paź 2018, 16:26

Re: Kolo zamachwe J95

Post autor: trener »

kylon pisze:Wawa
Daj do siebie jakiś jakiś kontakt. Jak rano czegoś nie ogarnę będę dzwonił

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Kolo zamachwe J95

Post autor: kylon »


trener
Posty: 38
Rejestracja: 04 paź 2018, 16:26

Re: Kolo zamachwe J95

Post autor: trener »

A więc tak, oddałem koło do regeneracji razem z sprzegłem. Zobaczymy jakie bedą tego efekty,dam znac czy to zda egzamin. Co ciekawe kupione nowe sprzegło po VIN nie pasowało. Jeśli się nie uda, będzie ratował mnie Kylon nowym.
Dam znać co z tego wyszło.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Kolo zamachwe J95

Post autor: kylon »

To się zaczyna trzymać kupy. Bo Ci pisałem że powinieneś mieć inne koło zamachowe według VIN.
A swoją drogą ciekaw jestem na czym polega regeneracja popękanego koła zamachowego :shock:

Awatar użytkownika
maq
Posty: 80
Rejestracja: 02 lis 2014, 19:05

Kolo zamachwe J95

Post autor: maq »

Mamy magika od quadów. Gość ma sporą wiedzę i dobry sprzęt. Może przy jakiejś okazji pomoże. Mi zregenerował wariator tak, że jest teraz lepszy niż nowy.

http://www.quadsos.pl

Obrazek

trener
Posty: 38
Rejestracja: 04 paź 2018, 16:26

Re: Kolo zamachwe J95

Post autor: trener »

kylon pisze:To się zaczyna trzymać kupy. Bo Ci pisałem że powinieneś mieć inne koło zamachowe według VIN.
A swoją drogą ciekaw jestem na czym polega regeneracja popękanego koła zamachowego :shock:
Nie jestem zbytnio oblatany w sprawach mechanicznych, ale z tego co zrozumiałem to przy małym pęknięciu jest zbierana minimalna grubość a ewentualna różnice uzupełnia się nabita minimalnie więcej tarczą. W poniedziałek będę wiedział więcej.

trener
Posty: 38
Rejestracja: 04 paź 2018, 16:26

Re: Kolo zamachwe J95

Post autor: trener »

Odebrałem dzisiaj koło zamachowe i sprzęgło. Na razie wygląda to obiecująco. Jutro na fajrant ma być złożony, mam nadzieję że chwile to pochodzi. Koszt regeneracji jest śmieszny w porównaniu do ceny nowego. Pytanie ile to wytrzyma.

ODPOWIEDZ