VZJ95 tłumik środkowy

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

VZJ95 tłumik środkowy

Post autor: PblO »

WItam,

Z zamienników do benzyny dostępne są jedynie krótkie.
Rura ok, więc może kupić krótki i przespawać rurę?

Czy ktoś może próbował dopasować tłumik od diesla do wersji benzynowej? Ruscy piszą że pasuje od wszystkiego do wszystkiego :)
Ale czy można im zaufać, czy po prostu kowalska robota...

Номера в каталоге производителя
17403-67050
Для двигателей:
1KZTE, 1KDFTV, 5VZFE, 1KZT

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: VZJ95 tłumik środkowy

Post autor: Rokfor32 »

Tłumiki do benzyn są zdecydowanie dokładniej dopasowane do konkretnego silnika. Wtedy ładnie tłumią w całym zakresie obrotów.

Ale jak komu nie przeszkadza głos "rajdówki" - to faktycznie może być byle co - byle wystarczająco duże. :wink:

Awatar użytkownika
Kubasty
Posty: 80
Rejestracja: 27 mar 2011, 19:09
Auto: VZJ 95 '98
Kontakt:

Re: VZJ95 tłumik środkowy

Post autor: Kubasty »

Puszka tłumika jest tej samej wielkości do 90 jak i do 95. Różnica jest tylko w dlugosci rury. Średnio rozgarnięty tłumikarz wstawi kawałek rury i będzie działało.
Ja mam ten polski zamiennik i trzeci rok jeździ bez zarzutu.

Pozdr

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: VZJ95 tłumik środkowy

Post autor: PblO »

Głos rajdówki to właśnie mi się już przez szpary w tłumiku przeciska - nawet przyjemny dla ucha :)

Jedyny zamiennik jaki udało mi się znaleźć to Polmo do 90, porównując do oryginału prawie darmo.
@ Kubasty, czy to jest to co masz u siebie?

Awatar użytkownika
Kubasty
Posty: 80
Rejestracja: 27 mar 2011, 19:09
Auto: VZJ 95 '98
Kontakt:

Re: VZJ95 tłumik środkowy

Post autor: Kubasty »

PblO pisze:Głos rajdówki to właśnie mi się już przez szpary w tłumiku przeciska - nawet przyjemny dla ucha :)

Jedyny zamiennik jaki udało mi się znaleźć to Polmo do 90, porównując do oryginału prawie darmo.
@ Kubasty, czy to jest to co masz u siebie?

Tak, dokładnie to. I tak jak mówisz - w porównaniu z ASO to grosze były... Jedynie wymagał modyfikacji rury, która została zamieniona na tą od starego oryginalu i już długość całości się zgadzała :D

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: VZJ95 tłumik środkowy

Post autor: PblO »

Dzwoniłem do Polmo i się okazuje, że jedynym problem jest to, że nigdy nikt u nicht z długą nie był więc nie mieli z czego wziąć wzoru.
Gdyby to było jakieś bardziej powszechne auto to pewnie by kupili oryginał, a tak czekają na pierwszego klienta u nich na warsztacie :o
Mam za daleko więc nie pojadę, być może ktoś z kolegów... kiedyś.

Kupuję do 90 i zrobię przeszczep starej rury.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: VZJ95 tłumik środkowy

Post autor: luk4s7 »

Gdybyś napisał gdzie to Polmo się mieści to może ktoś uczynny w zamian za pół litra zbożowej by podjechał J95 co by sobie pomierzyli i dla Ciebie wyprodukowali.

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: VZJ95 tłumik środkowy

Post autor: PblO »

Pomysł może i dobry ale mało realny, bo żeby mogli pomierzyć muszą zdemontować, więc nie sądzę, żeby ktoś uczynny był aż tak uczynny.
Poza tym mało nas.

A Polmo jest w Ostrowie Wlkp.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: VZJ95 tłumik środkowy

Post autor: luk4s7 »

Różnie to w życiu bywa ale faktycznie konieczność demontażu zmniejsza prawdopodobieństwo takiego scenariusza

Awatar użytkownika
Kubasty
Posty: 80
Rejestracja: 27 mar 2011, 19:09
Auto: VZJ 95 '98
Kontakt:

Re: VZJ95 tłumik środkowy

Post autor: Kubasty »

luk4s7 pisze:Różnie to w życiu bywa ale faktycznie konieczność demontażu zmniejsza prawdopodobieństwo takiego scenariusza Obrazek
Dodatkowe utrudnienie to to, że mowa jest o benzynowej jednostce których jest znacznie mniej niż diesli. Do diesla widzialem sporo zamienników, a do VZJ po wielu latach posuchy trafiłem jedynie na produkt od Polmo.

Norbert J9
Posty: 4
Rejestracja: 01 maja 2018, 13:47

Re: VZJ95 tłumik środkowy

Post autor: Norbert J9 »

A ja w piątek reanimowałem połaczenie tylnego ze środkowym. Niestety bez ofiar się nie obyło. Cięcie i spawy do następnego wytrzyma....

.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: VZJ95 tłumik środkowy

Post autor: Rokfor32 »

Ja się wyleczyłem z zamienników - temu trzymam zwłoki z ori tłumika VZJ na wzór.

Dużo robię różnych modyfikacji, swapów, etc. i - tak przykładowo - potrzebowałem tłumik jakiś zapodać do mojej J7 z silnikiem supry. Całe 3,0 plus turbo - ale nieduże doładowanie, max 0,8 bara. Czyli porównując do wolnossącego przepływ jak dla silnika 4,5 - do 5,0. Więc, drogą dedukcji, myślę se - Jeep 5,2. powinno być w sam raz. I - są niedrogie.

Powinno, i może by i było - jak by ten tłumik była "made in jeep". A tak - nie dość, że tłumi ujowo - to jeszcze muli silnik ... :wink:

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: VZJ95 tłumik środkowy

Post autor: PblO »

Też stary na wzór posiadam ale umiejętności, czasu i narzędzi brak, że o znajomościach i dobrych fachowcach w okolicy nie wspomnę.

Przeszukałem cały internet świata!

Do benzynowej 95 tylko ruscy mają jakieś swoje zamienniki, w stanach można znaleźć używkę w doskonałym stanie, ale obie opcje ze względy na gigantyczne koszty przesyłki nie wchodzą w grę.

Najlepsze rozwiązanie to takie jakie ma Kubasty, czyli zamiennik Polmo do 90 i przeszczep oryginalnej rury.

Tłumik 210zł + spawanie parę groszy, jeżeli tak jak Kubasty pojeżdżę na tym co najmniej 3 lata to cena jest bardziej niż przystępna.

W rozmowie tel. pan z Polmo stwierdził, że u nich w warsztacie dorobią każdą rurę na miejscu, więc jeżeli ktoś z koleżeństwa ma problem z rurą to rozwiązanie jest w Ostrowie :lol:

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: VZJ95 tłumik środkowy

Post autor: PblO »

Dziś dotarł do mnie piękny i błyszczący... gdyby tylko nie ta krótka rura :wink:
W przyszłym tygodniu montaż.

Znalazłem dziś dział pt. "Moja Toyota" tam opiszę resztę kwiatków do wyrwania, a jest tego sporo :)

Obrazek

ODPOWIEDZ