pytanie w/s progow

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
fazi1973
Posty: 399
Rejestracja: 10 lis 2014, 11:50
Auto: TLC 3.0 TD 1998r 1KZT-E J95
Kontakt:

pytanie w/s progow

Post autor: fazi1973 »

Witam mam pytanie w/s progow
Auto bedzie mialo progi off pod hi lift, mam pytanie progi beda przykrecane do ramy za pomoca plaskownikow z blachy 5mm i dospawanych do nich rur o srednicy zew 40 mm i grubosci 5 mm.
Teraz pytanie czy pod progi auta te fabryczne lepiej zrobic profil zamkniety 50 mm x50 mm czy dac taka sama rure jak na progi do Hi liftu?
Chodzi o to, ze jak by sie mialo oprzec o progi auta podaczas podnoszenia hi liftem moze sie wgniesc co nie co ?!

doradzcie...



:?

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: pytanie w/s progow

Post autor: aadamuss »

Rura będzie mocniejsza chyba, że dasz profil prostokątny. pozdr Adam

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
fazi1973
Posty: 399
Rejestracja: 10 lis 2014, 11:50
Auto: TLC 3.0 TD 1998r 1KZT-E J95
Kontakt:

Re: pytanie w/s progow

Post autor: fazi1973 »

mowisz profil prostokatny ?! rure sie gorzej spawa ale ok dzieki

pozdrawiam

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: pytanie w/s progow

Post autor: aadamuss »

Jak wiesz gdzie się ma uginać/ naciskać to prostokątny mocniejszy. Choć rura o tej średnicy i ściance jest nie do ugięcia. W G mam zrobione z rur i nic się nie ginie. pozdr Adam

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
fazi1973
Posty: 399
Rejestracja: 10 lis 2014, 11:50
Auto: TLC 3.0 TD 1998r 1KZT-E J95
Kontakt:

Re: pytanie w/s progow

Post autor: fazi1973 »

darowalem sobie temat progow bede musial sobie wspawac gdzies indziej miejsce do podniesienia w razie "Niemca" auta za pomoca Hi Lifta.
Jak zajrzalem pod rame to sie zalamalem, wiec najpierw rama pozniej dopiero progi...

mazmac
Posty: 56
Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:03

Re: pytanie w/s progow

Post autor: mazmac »

Odgrzeje temat,

od jakiegoś czasu poszukuję progów pod Hi- Lift do J95, nic nie można gotowego dostać. Pytanie jest takie: czy może progi od J120 będą pasowały do J95. Z tego co się zorientowałem rama w obu wersjach jest identyczna. Może jest ktoś kto przerabiał już ten temat, pewnie nie jeden miał tego typu problem. Progi do J120 są łatwo dostępne do wyboru do koloru.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

pytanie w/s progow

Post autor: luk4s7 »

mazmac pisze:Z tego co się zorientowałem rama w obu wersjach jest identyczna.
W jakim sensie identyczna? Jeśli masz na myśli że znajduje się również między budą a zawieszeniem oraz obie wykonane ze stali to faktycznie nic je nie różni.

A poważnie to te ramy się mocno różnią. Wystarczy spojrzeć na mocowanie tylnych amortyzatorów aby dostrzec bardzo oczywistą różnicę.

mazmac
Posty: 56
Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:03

Re: pytanie w/s progow

Post autor: mazmac »

Co do ramy wczoraj rozmawiałem z mechanikiem od toyot który zresztą był w posiadaniu 95 czy 120 nie wiem... on mi powiedział ze obie wersje robione są na tej samej ramię. Ale nie w tym problem chodzi o to czy ktoś przerabiał progi pod hi-lift od 120 do 95

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: pytanie w/s progow

Post autor: sebastian44 »

Nooo NIE. To sa kompletnie inne ramy. NIC nie pasuje.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: pytanie w/s progow

Post autor: kylon »

Rama od J120. Pomierz swoją i będziesz znał odpowiedź. Może Panu mechanikowi podobne były płaskie powierzchnie. Reszta jest inna.

Obrazek


https://youtu.be/c1DXdL4FJ_8

A tu masz J9 ale bez wymiarów.
http://www.tlc.org.pl/viewtopic.php?f=1 ... 5&start=30

mazmac
Posty: 56
Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:03

Re: pytanie w/s progow

Post autor: mazmac »

Nie będę sie spierał o te ramy bo i materiał porównawczy słaby. Interesuje mnie to czy ktoś przerabiał progi od 120 do 95 i proszę o takie info.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: pytanie w/s progow

Post autor: kylon »

Skoro nie umiesz skorzystać z miarki i sobie sprawdzić no to trudno. Wszystko można przerobić. Kupujesz progi od J120 i w razie czego sobie łapy przespawujesz. Moim zdaniem jest to proste.
Jako ciekawostkę podam ci że ramy pomiędzy manualem i automatem też się różnią umiejscowieniem belki skrzyni biegów. A i benzyna też ma inaczej ;-)

mazmac
Posty: 56
Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:03

Re: pytanie w/s progow

Post autor: mazmac »

Bez urazy koledzy, przecież nie chcę zmieniać ramy tylko dostosować progi, nawet jeżeli te ramy się różnią to co z tego, pytanie rzuciłem tak od czapy bo nuż widelec ktoś coś takiego przerabiał i gra jest warta świeczki lub nie.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: pytanie w/s progow

Post autor: luk4s7 »

Bez urazy kolego ale już dostałeś odpowiedź choć nie wprost. W takim razie napisze Ci bezpośrednio - nie będą pasowały bez przeróbek bo ramy w obu autach się mocno różnią.
Od siebie dodam że nadwozia też się różnią.

mazmac
Posty: 56
Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:03

Re: pytanie w/s progow

Post autor: mazmac »

Spoko, już nie pytam dalej. Widzę że tu jeden mądrzejszy od drugiego :)
Jeżeli jednak znajdzie się osoba która temat przerabiała będę wdzięczny za konkretne informacje bo snucie typu: że trzeba coś przerobić to wiedziałem bez tego pytania

ODPOWIEDZ