Antena dostęp

Moderator: luk4s7

pioter78
Posty: 5
Rejestracja: 22 maja 2016, 21:14

Antena dostęp

Post autor: pioter78 »

Witam
Jak dostać się do anteny .
Planuję w miejsce fabrycznej wstawić antenę cb lub też taką która może działać ze zwykłym radiem i cb. Może ktoś robił już coś takiego i jak to działa. Zastanawiam się tylko jak dostać się do anteny?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Antena dostęp

Post autor: Rokfor32 »

Dostęp jest po zdjęciu plastiku nadkola.

Darek_LC_J95
Posty: 296
Rejestracja: 11 mar 2019, 19:55
Auto: Toyota Land Cruiser KDJ95 2001 5D.
Kontakt:

Re: Antena dostęp

Post autor: Darek_LC_J95 »

Dokładnie tak w swojej wymieniałem składany bat i linie napędu taką plastikową zębatą. Zdejmujesz koło, zdejmujesz kołki plastikowe nakola, odkręcasz śrubki i zdejmujesz prawy chlapak. Masz do odchylenia nakole. Odkręcasz górną nakrętkę mocowania anteny i 1 śrubkę 10 mocowania na płaskowniku w nakolu. Trzeba uważać na przewód anteny bo nie ma złączki, ale jest go wystarczająco dużo żeby mieć dostęp do napędu.
Napęd odłącza się tylko na wiązce. I można już wyciągać antenę w dół do koła. Sam napęd rozkręca się kilkoma śrubkami krzyżakowymi, rozpoławia się obudowę i usuwa zerwany kawałek napędu anteny. Potem nowy bat i linię napędu wprowadza się od góry do rurki anteny, aż wyjdzie przez otwór takiej białej osłony. Do samego końca , linie napędu zwijamy w bębnie i składamy razem. Ja fabrycznego smaru nie wymieniałem, ale może byłoby warto.
Montuje się w odwrotnej kolejności. Antena w pełni automatyczna , sama się rozkłada przy odpaleniu radia i chowa po zgaszeniu silnika.

Darek_LC_J95
Posty: 296
Rejestracja: 11 mar 2019, 19:55
Auto: Toyota Land Cruiser KDJ95 2001 5D.
Kontakt:

Re: Antena dostęp

Post autor: Darek_LC_J95 »

Co ciekawe sterownik anteny pamięta ręcznie ustawiony poziom wysunięcia anteny i przy każdym uruchomieniu radia wysuwa tylko do ostatniej ustawionej wysokości. Jak się jedzie w lesie, czy przez krzaki to można antenę skrócić, żeby jej nie ułamać.

ODPOWIEDZ