woda w bagazniku, uszczelka tylnej klapy, tylne swiatla

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
truten
Posty: 70
Rejestracja: 29 sty 2018, 23:29
Auto: KDJ120
Kontakt:

woda w bagazniku, uszczelka tylnej klapy, tylne swiatla

Post autor: truten »

Witam serdecznie

Jako nowy uzytkownik TLC mam pare pytan na ktore nie znalazlem odpowiedzi na forum a moze ktos pomoze:
1) Auto po kilku dniach postoju na dworze na tylnej pace/bagazniku jest mokro, znaczy prawie stoi troche wody, nadmienie ze uszczelka tylnia jest uszkodzona ale tylko na dole?
2) Szukam uszczelke tylnej klapy w ASO 510ziko, czy oplaca sie kupic uzywke czy moze jakies zamienniki ciete z metra, jaki profil jest tej uszczelki, moze ktos juz przerabial temat i moze pomoc. Znalazlem producenta uszczelek ale nie wiem jak ja dobrac, nie mam tez na razie auta bo stoi u bacharza/mechanika na pierwszym duzym przegladzie pozakupowym.
3) tylne swiatla w zderzaku, czy sa jakies zamienniki, ktos cos kupowal lub przerabial od innnego auta, przydaly by sie tam porzadne plastikowe niz te metalowe obudowy ktory sie rozsypuja ?

Pozdrawiam
Z.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

woda w bagazniku, uszczelka tylnej klapy, tylne swiatla

Post autor: luk4s7 »

Wymieniłem tę uszczelkę na używkę za kilkanaście złotych choć woda się nie dostawała do wnętrza tylko trochę kurzu. Uszkodzona była jak u Ciebie - na dole.
Lampy do zderzaka - szukaj używek ale są też zamienniki. Nie wiem jak z jakością ale obstawiam że na pewno lepiej niż zgnite oryginały.

everybike
Posty: 183
Rejestracja: 28 paź 2015, 17:13
Auto: UZJ 100
Kontakt:

Re: woda w bagazniku, uszczelka tylnej klapy, tylne swiatla

Post autor: everybike »

Można też zamienić te lampy ze słupków na tzw. arabskie. Ja płaciłem 140zł za komplet 2 lata temu. One mają kierunkowskazy i pozycyjne. I wtedy te ze zderzaka już nie są potrzebne. I problem pękających lamp w zderzaku rozwiązany raz na zawsze. A w głębszym błotku lubi powracać :)

Awatar użytkownika
truten
Posty: 70
Rejestracja: 29 sty 2018, 23:29
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: woda w bagazniku, uszczelka tylnej klapy, tylne swiatla

Post autor: truten »

Elo!

Szukam wlasnie uzywki, juz namierzylem tylko koles ma ja wyjac zobaczyc czy jest idealna jak bedzie idealna 100 zl ;) na szczescie blisko Wro ;)

A gdzie kupowales te "arabskie" lampy gdzie ich szukac ?

Dzięki za info
Pozdrawiam
Zibi vel truten

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: woda w bagazniku, uszczelka tylnej klapy, tylne swiatla

Post autor: luk4s7 »

truten pisze:jak bedzie idealna 100 zl
A może ja za swoją dałem kilkadziesiąt pln? Nie więcej niż 100 na pewno. A jest praktycznie idealna.

everybike
Posty: 183
Rejestracja: 28 paź 2015, 17:13
Auto: UZJ 100
Kontakt:

Re: woda w bagazniku, uszczelka tylnej klapy, tylne swiatla

Post autor: everybike »

Tu na przykład są .
http://opony-4x4.pl/osprzet-off-road/os ... ne/#toyota

Moje lampy kupował mechanik przy okazji grubszej roboty i nie wiem gdzie. Kontaktu już z nim nie mam i nie chcę bo założył mi tylny most o złych przełożeniach i odkryłem to dopiero po miesiącu jazdy ( w ASO Toyoty nie wpadli czemu nie działa ABS i są problemu z rozpięciem centralnej blokady, nikt nie podejrzewał że można taki psikus zrobić i założyć dyfer o złych przełożeniach). Tak przy okazji to dodaję jako przestrogę :)

Awatar użytkownika
waldek_BB
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 25 wrz 2013, 12:57
Auto: było: KZJ95
było: GV II 1.9 DDiS
jest: SX4 4x4 ... przynajmniej się nie psuje :)
Kontakt:

Re: woda w bagazniku, uszczelka tylnej klapy, tylne swiatla

Post autor: waldek_BB »

trzeba być jedynie świadomym dlaczego ori toyka na Europę nie miała świateł w budzie tylko w zderzaku, ( z wróćcie uwagę że wszystkie terenówki z tego okresu mające koło zapasowe na klapie mają światła w zderzaku)

bo po otworzeniu bagażnika prawa lampa przestaje być widoczna - niby oczywiste ;)

ps. niemniej sam przerzuciłam lampy ze zderzaka do budy (w zderzaku zrobiłem p.mgielne tylko)

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: woda w bagazniku, uszczelka tylnej klapy, tylne swiatla

Post autor: luk4s7 »

Ciekawe więc co się zmieniło że 120’tka ma światła w budzie i koło na klapie...

Awatar użytkownika
truten
Posty: 70
Rejestracja: 29 sty 2018, 23:29
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: woda w bagazniku, uszczelka tylnej klapy, tylne swiatla

Post autor: truten »

Lampy juz zamowione, dzieki wielkie.
Uszczelke na allegro widzialem nawet za 19zl +18 przesylka ale koles juz nie ma, obdzwonilem takze olx'a i tylko ten jeden ma, a kolejny na podlasiu nie moze sie okreslic ile za nia chce.

A podnosil ktos z was bude na ramie na tulejach ? pytane czy wszystko pasuje czy trzeba cos przerabiac? Bo jak auto byloby w gorze to moze to zrobic a wtedy amory i sprezyny zostawilbym seryjne

Pozdrowka
Zibi vel Truten

Awatar użytkownika
waldek_BB
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 25 wrz 2013, 12:57
Auto: było: KZJ95
było: GV II 1.9 DDiS
jest: SX4 4x4 ... przynajmniej się nie psuje :)
Kontakt:

Re: woda w bagazniku, uszczelka tylnej klapy, tylne swiatla

Post autor: waldek_BB »

luk4s7 pisze:Ciekawe więc co się zmieniło że 120’tka ma światła w budzie i koło na klapie...
przepisy ;)

everybike
Posty: 183
Rejestracja: 28 paź 2015, 17:13
Auto: UZJ 100
Kontakt:

Re: woda w bagazniku, uszczelka tylnej klapy, tylne swiatla

Post autor: everybike »

Jak podniesiesz tylko budę na tulejach to zwiększysz środek ciężkości-pogorszy się prowadzenie auta.A jakie tego zalety? A na nowym zawieszeniu ( mimo, że tez delikatnie podniesiesz środek ciężkości - większość zestawów podnosi 4cm, a nie 5cm czyli te 2" ) po prostu fajnie się jeździ. Możesz znacznie szybciej śmigać po bezdrożach bez dobijania, bez wpadania w bujanie, bez utraty przyczepności. W asfaltowych zakrętach też będzie pewniej się prowadzić. U mnie dodatkowo znacznie stabilniej na szosie zrobiło się po założeniu 2cm dystansów. A i auto lepiej wygląda, bo koła są równo z błotnikami. Nie takie schowane w nadkola. Nawet oryginalne trójramienne felgi jakby lepiej wyglądają :)

ODPOWIEDZ