Serwis po kupnie

Moderator: luk4s7

Mariio
Posty: 2
Rejestracja: 01 mar 2018, 16:59

Serwis po kupnie

Post autor: Mariio »

Cześć, chciałbym się ze wszystkimi przywitać ( od prawie pół roku czytam forum, ale dopiero od wczoraj jestem właścicielem tlc :D

Po 3 miesięcznym poszukiwaniu udało się znaleźć j90 99r 3.0 kz-te. Autko zostało ściągnięte z Włoch więc rdza go ominęła szerokim łukiem i póki co wydaje mi się że wszystko działa :D

Moje pytanie dotyczy serwisu który powinienem wykonać po kupnie
-oczywiście filtry i oleje w silniku (jakiej firmy olej polecacie)
-rozrząd (jaka firmę wybrać)
-oleje w mostkach (jaki olej)

Na co powinienem dodatkowo zwrócić uwage?
Dzieki za pomoc :D

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Serwis po kupnie

Post autor: kylon »

Cześć
Jako że jest to Twój pierwszy post i się przywitałeś zostaje Ci rozgrzeszone ale poczytaj forum. Użyj wyszukiwarki. Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź.

Mariio
Posty: 2
Rejestracja: 01 mar 2018, 16:59

Re: Serwis po kupnie

Post autor: Mariio »

Wybacz Kylon, ale pierwszy raz jestem na forum i niebardzo łapie się co i jak... Po mimo wyszukiwarki dalej nie znalazłem informacji na nurtujące mnie pytania

Awatar użytkownika
Mirekk
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:46
Auto: KZJ95, A6 Allroad
Kontakt:

Re: Serwis po kupnie

Post autor: Mirekk »

Ja jestem tu też nowy i nie znam całego forum więc pomogę.
Tutaj masz lekturę która może się przydać w każdej chwili http://tlc.org.pl/viewtopic.php?f=2&t=5423

Do silnika mechanik nalał mi Gulf'a, ale następnym razem sam sobie naleję, bo policzył za tę usługę jedyne 120 PLN i mi się to wydaje jednak trochę drogo. Na fakturze napisał "wymiana silnikowego oleju w 4x4" Poczulem sie wyjątkowo i po tym doświadczeniu do swoich mostów, skrzyni biegów i skrzyni rozdzielczej nalałem już samodzielnie odpowiednie oleje produkcji Motul.

Kup sobie manuał Haynesa, będziesz miał mniej takich dylematów. https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/156392 ... 1qtdpObbZL

ODPOWIEDZ