Zapasowy kluczyk

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
gif_kuba
Posty: 113
Rejestracja: 01 mar 2010, 13:11
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Zapasowy kluczyk

Post autor: gif_kuba »

Niestety ten klucz nie podejdzie - posiada transponder 4D który jest używany w J12

Co do programowania to nie jest potrzebny żaden kod klucza a jedynie klucz "Master" czyli koloru czarnego a nie szary.
Kod klucza potrzebny jest do zamówienia w ASO klucza dociętego do konkretnego samochodu.

Jeśli nie dysponuje się kluczem Master to serwis nie zaprogramuje żadnego klucza do samochodu bez wymiany centralki immobilisera na nową. Oczywiście są inne sposoby, których w ASO nie moga zrobić 8)

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: Zapasowy kluczyk

Post autor: Gladzio »

Kiedyś komuś pomagałem w kwestii kluczyka i od speca Toyoty otrzymałem taką informację:

"W starszych modelach samochodów w komplecie kluczy był jeden klucz był typu sub
i dwa klucze master. Posiadając jeden klucz master można wykasować z
pamięci immobilizera wszystkie klucze (oprócz klucza którym wykonujemy
operację kasowania) i w prowadzić do pamięci wszystkie klucze, które
posiadamy. Po takiej operacji skradziony klucz nie uruchomi samochodu.
Operację wykasowania należy również przeprowadzić dla systemu zamków
centralnych (oddzielna procedura).
Jeżeli klient nie posiada klucza master musi zamówić komputer immobilizera
(numer katalogowy 89780-60160)"


Może się komuś przyda...

Awatar użytkownika
gif_kuba
Posty: 113
Rejestracja: 01 mar 2010, 13:11
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Zapasowy kluczyk

Post autor: gif_kuba »

Jeżeli klient nie posiada klucza master musi zamówić komputer immobilizera
(numer katalogowy 89780-60160
)
Jest opcja zrobienia tego bez wymiany immobilizera.
Służę pomocą w tej kwestii.

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Zapasowy kluczyk

Post autor: maras »

Na szczęście ja mam ten czarny :roll: Ale chwila niepewności była :!:

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: Zapasowy kluczyk

Post autor: drako »

W gliwicach jest taki punkt dorabiania kluczy w ktorym pan potrafi sciagnac kod z transpondera i wgrac go na surowke. Robilem sobie tam kluczyk i cena troche zabijala ( chyba 300 ) ....znajac zycie pewnie nie jest to wiedza tajemna i w kazdym miescie ci zrobia

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Zapasowy kluczyk

Post autor: Kames »

drako pisze:W gliwicach jest taki punkt dorabiania kluczy w ktorym pan potrafi sciagnac kod z transpondera i wgrac go na surowke. Robilem sobie tam kluczyk i cena troche zabijala ( chyba 300 ) ....znajac zycie pewnie nie jest to wiedza tajemna i w kazdym miescie ci zrobia
w Nowym targu tez jest taki pan koszt kluczyka 160 zeta ze starszym kodem ,a z jakim nowszym 250 , ale do ogarniecia w 15 min

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Zapasowy kluczyk

Post autor: maras »

Ok, czyli taki kluczyk http://allegro.pl/show_item.php?item=1297972304 + ślusarz + spec od zaprogramowania klucza (bo http://www.lcool.org/technical/90_serie ... itter.html to tylko do programowania centralnego zamka) i będzie ok :?: Czy np. programowanie mogę sobie w ASO zapodać (jeśli inny specjalista nie będzie dostępny) :?:

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Zapasowy kluczyk

Post autor: maras »

Czy ktoś wie co się stanie, jeśli użyję niezaprogramowany kluczyk :?: Kupiłem na alledrogo, dociąłem i musze go zaprogramować. Opcje mam 3 - (1) ASO - koszt ca 150 zeta, (2) szpec - koszt ca 200 zeta z rozbiórką paru części (zapewne dobierać się będa do immo), (3) wypróbować procedurę z innego forum, ale z ryzykiem, że jeśli nie zadziała - no właśnie - i tu pytanie, co się stanie :?: Czy samochód tylko nie odpali, zapamięta jakiś błąd do skasowania tylko w ASO :?: Zablokuje moduł immo :?:

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Zapasowy kluczyk

Post autor: Kames »

tylko nie odpali, kod jest niczym innym ja imobilaizerem

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Zapasowy kluczyk

Post autor: maras »

Procedura ze stronki podlinkowanej w moim poprzednim poście nie działa. Auto stoi w ASO, bo tam chcieli mniej kasy niż u mechesa od kluczy i immobilizerów.
Niestety, na razie ASO nie daje rady, a walczą już ~2h :roll:

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Zapasowy kluczyk

Post autor: maras »

Sprawa chyba się powoli wyjaśnia - ASO poddało się po 4 godzinach. Kluczyk gada z immo i silnik odpala, ale sterowanie zamkiem nie. Po krótkim mailiku do sprzedawcy wygląda na to, że przysłali klucz od J12 (chip 4D).
Pewnikiem skończy się to na wymianie i tu mam pytanie - czy wymiana grota kluczyka, to jakiś problem :?: Czy wystarczy, że zdejmę obudowę :?:

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Zapasowy kluczyk

Post autor: Kames »

sterowanie zamkiem to osobna sprawa ,klucz zakodowany fura gada i dobrze, teraz muszą dostosowac pilota i go zaprogramowac i pamietaj ze meches wzioł by moze wiecej ,ale mia bys juz zrobione w serwisie kupuje sie auta :!:

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Zapasowy kluczyk

Post autor: maras »

No nie całkiem. Meches z założenia powiedział, że możliwe, że zrobi tylko odpalanie a z centralem, to w zasadzie mogę zapomnieć. Lokalesowe firmy mają swoje chińskie kluczyki do odpalania tylko a ja chciałem mieć jednak pełnowartościowy kluczyk :wink:

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Zapasowy kluczyk

Post autor: Kames »

ja swój tyle razy rozpizdziłem iz postanowiłem zainwestowac w dwa do odpalania i dwa piloty osobno, co to rewia mody :?: wazne by działało :!:

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Zapasowy kluczyk

Post autor: maras »

Powiedz to mojej drugiej połowie :mrgreen:

ODPOWIEDZ