Zapasowy kluczyk

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
wizja
Posty: 139
Rejestracja: 02 gru 2007, 17:00
Auto: KDJ95
Kontakt:

Zapasowy kluczyk

Post autor: wizja »

hej, chodzę i chodzę wokół tematu i zdecydować się nie mogę - potrzebuję zapasowy kluczyk z transponderem (bo mam tylko jeden, ekhm) i tak szukam jak najtańszej i dobrej opcji, ale nie wiem co tam za transponder miały D4D ('02 to 4C, 4D?). Czy to będzie pasować:

http://allegro.pl/item583980152_toyota_ ... czyki.html

albo to

http://allegro.pl/item584608464_toyota_ ... _2005.html

Wygląda tak samo :)

A może jest jakaś tańsza opcja, niż te 350 zików (+koszty docięcia i programowania)? Może macie jakiś na zbyciu w ludzkiej cenie? :)

Graba!
Ostatnio zmieniony 22 mar 2009, 17:55 przez wizja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Re: Zapasowy kluczyk

Post autor: mlodyy »

Same kluczyki można kupić taniej tylko nie wiem jak z transponderem. Poza tym pojawia się problem z docieciem bo nie wszyscy chcą się tego podjąć.

Awatar użytkownika
wizja
Posty: 139
Rejestracja: 02 gru 2007, 17:00
Auto: KDJ95
Kontakt:

Re: Zapasowy kluczyk

Post autor: wizja »

wiem wiem, same chodzą po ~50zł i taniej, ale właśnie bez transpondera :( Z docięciem nie będę miał problemu.

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: Zapasowy kluczyk

Post autor: Michalkrk »


Awatar użytkownika
wizja
Posty: 139
Rejestracja: 02 gru 2007, 17:00
Auto: KDJ95
Kontakt:

Re: Zapasowy kluczyk

Post autor: wizja »

dzięki, teraz tylko potrzebuję hardware'u :)

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Zapasowy kluczyk

Post autor: maras »

Witam, ja mam podobny problem, tj. jeden kluczyk a chciałbym 2 ;) Ponieważ na alledrogo i ogólnie bywają surówki, ale bez płytek (a ja mam 2 guziki sterowania centralem) postanowiłem zbadać temat w ASO. Pomijając ceny (w Wrocku ~ 1300 zeta, pod Dreznem ~ ~150 EURO :shock: ) odbiłem się na razie od ściany w postaci kodu / numeru kluczyka. Nie mam do samochodu żadnych papierów, więc i nie mam tego numeru. W ASO w Niemczech napisali mi, że auto nie jest z ich rynku (pierwsza rejestracja podobno w Belgii) i nie są w stanie ustalić tego numeru. Naskrobałem maila i do Belgii i do Polskiej Toyoty. Nie wiem, czy i co mi odpiszą, więc zwracam się do Was z pytaniem - czy da się jakoś ustalić ten kod / numer :?: A może można jakoś inaczej skombinować kluczyk :?: Póki jeszcze główny działa ;)

Awatar użytkownika
gif_kuba
Posty: 113
Rejestracja: 01 mar 2010, 13:11
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Zapasowy kluczyk

Post autor: gif_kuba »

Można zamówić surowy nie docięty kluczyk w serwisie i nie trzeba wtedy podawać kodu klucza, a transponder w J9 to 4C

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Zapasowy kluczyk

Post autor: maras »

To fajnie, ale skąd wziąć sam transponder :?: Też z ASO :?:

Awatar użytkownika
gif_kuba
Posty: 113
Rejestracja: 01 mar 2010, 13:11
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Zapasowy kluczyk

Post autor: gif_kuba »

do J9 jest kilka rodzajów kluczy:
1. szary klucz bez pilota - klucz tzw. serwisowy z wbudowanym transponderem
2. czarny klucz bez pilota - klucz master z wbudowanym transponderem
3. klucz czarny z obudową pilota na 2 przyciski - nie zawiera transpondera - transponder jest w pilocie zamawianym osobno

klucze zwykłe bez pilota nie docięte kosztują coś koło 150 pln w aso

Awatar użytkownika
gif_kuba
Posty: 113
Rejestracja: 01 mar 2010, 13:11
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Zapasowy kluczyk

Post autor: gif_kuba »

podeslij mi vin na pw
pomogę ustalić kod klucza

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Zapasowy kluczyk

Post autor: realBiker »

To ja wypale z takim pytaniem:
Czy jak ktoś ma klucz z pilotem to transponder musi mieć osobno?

Mam ci jak klucza z transponderem ale bez pilota. Chcę sobie dorobić sterowanie zamkami na pilota i zastanawiam się czy wpakować byle co z allegro czy też zakombinowac i mieć to w kluczyku.

Awatar użytkownika
gif_kuba
Posty: 113
Rejestracja: 01 mar 2010, 13:11
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Zapasowy kluczyk

Post autor: gif_kuba »

W kluczu który masz jest już transponder, więc jak dołożysz piloty jako breloczki do Twojego kluczyka to nic nie musisz kombinować, ale jak chcesz mieć super lans scyzoryk kluczyk wszystkomający to musisz włożyć do niego transponder 4C i zaprogramować go do samochodu albo porozcinać oryginalny kluczyk i pozyskany z jego wnętrzności transponder umieścić w innym kluczu.

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Zapasowy kluczyk

Post autor: realBiker »

No tak, ale nie mam oryginalnego pilota do zamków :) Siłowniki są, ale czy był kiedykolwiek sterownik to nie wiem... Więc pozostaje jeszcze kwestia sterownika z którym kluczyk/otwieracz będzie gadał.

Awatar użytkownika
gif_kuba
Posty: 113
Rejestracja: 01 mar 2010, 13:11
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Zapasowy kluczyk

Post autor: gif_kuba »

na serwisie aukcyjnym są zestawy w skład których wchodzi centralka sterująca zamkiem centralnym oraz dwa kluczootwieracze, wystarczy dokupić 2 groty toyotowe do tych kluczy...
podpięcie sterowania do oryginalnej instalacji zamka centralnego jest banalnie proste - tylko 4 przewody
zamek centralny sterowany jest impulsami ujemnymi w J9

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Zapasowy kluczyk

Post autor: maras »

Czy taki kluczyk http://allegro.pl/show_item.php?item=1293836488 (z wyglądu identyczny jak mój) będzie ok do mojej KDJy :?: Jak rozumiem, muszę potem podejść do ślusarza i do ASO na programowanie. Ale pytanie - czy do tego potrzebuję tez kod klucza albo ten jakiś "master key", czy ASO wpina kompa, coś tam miesza i jest ok :?:

ODPOWIEDZ