przekładnia kierownicza- regeneracja, zakup regenerowanej

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kozi
Posty: 247
Rejestracja: 11 wrz 2007, 17:47
Kontakt:

przekładnia kierownicza- regeneracja, zakup regenerowanej

Post autor: kozi »

Możecie polecić jakąś firmę która regeneruje przekładnie kierownicze do j9?

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: przekładnia kierownicza- regeneracja, zakup regenerowane

Post autor: zombi »

http://www.skraw-met.com.pl robiłem 4 lata temu i jetem wciąż zadowolony.

Awatar użytkownika
Pewex
Klubowicz
Posty: 116
Rejestracja: 28 maja 2012, 21:32
Auto: J90, Patrol Y61 TD42Ti
Kontakt:

Re: przekładnia kierownicza- regeneracja, zakup regenerowane

Post autor: Pewex »

http://www.regeneracjamaglownicwesola.pl Długo robią ale dokładnie.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: przekładnia kierownicza- regeneracja, zakup regenerowane

Post autor: luk4s7 »

Polecam najpierw sprawdzić czy jeszcze jest co regenerować. U mnie regeneratory powiedziały że właściwie tylko obudowa może zostać a reszta śmietnik. Nie wszystkie części były dostępne (nie pamiętam dokładnie co mieli szczególnie na myśli) więc chciał nie chciał trzeba było szukać czegoś nowego.
Podobno taki stan był skutkiem długotrwałej eksploatacji w obecności dużych luzów.

Awatar użytkownika
kozi
Posty: 247
Rejestracja: 11 wrz 2007, 17:47
Kontakt:

Re: przekładnia kierownicza- regeneracja, zakup regenerowane

Post autor: kozi »

Niestety na razie bez powodzenia - tzn nie zdemontuję przekładni z jeżdżącego auta żeby ją wysłać do sprawdzenia żeby się ewentualnie okazało, że nie nadaje się do naprawy albo nie ma części i nie będą nawet chcieli jej poskładać - auto jest mi potrzebne na co dzień.
A nie jest aż tak źle żeby postawić je na kołki - nawet nie kapie tylko guma jest lekko wilgotna, no i jakiś tam luz ma.



(skraw met głównie robi skody i vw , japończyki raczej nie i powiedzą dopiero jak ją otworzą, nie można po modelu sprawdzić, czy będą mieli do niej części)

Może ktoś jeszcze ma namiary na regenerację albo sprzedawcę dobrych zregenerowanych?

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: przekładnia kierownicza- regeneracja, zakup regenerowane

Post autor: luk4s7 »

Lauber podobno coś może mieć. Jak dzwoniłem to powiedzieli mi że właściwie zrobią wszystko jak będą mieli obudowę. Czyli kupno jakiejś padniętej używki i wysłanie do nich.
Obawiam się jednak że jak to życiu scenariusz może się okazać taki: przez telefon to „latam, gadam - pełen serwis” a na miejscu że „się nie da”.

Nie ma dobrej rady. Jeśli chcesz żeby auto jeździło jeszcze dobrych pare lat to może nówka z arabowa? Kylon może więcej powiedzieć „czy” oraz ewentualnie „ile”.

pioter78
Posty: 5
Rejestracja: 22 maja 2016, 21:14

Re: przekładnia kierownicza- regeneracja, zakup regenerowane

Post autor: pioter78 »

witaj, z własnego doświadczenia mogę podpowiedzieć Ci, że masz take wyjścia. Kupno nowej ( ceny z kosmosu za dobrą a nie azjatycką podróbę), kupno używanej. W moim przypadku było tak, że kupiłem używaną " w bardzo dobrym stanie- do jazdy" założyłem i ..ciekła bardziej niż moja. Zregenerowałem swoją ,a kupioną na dniach odeślę gościowi. Najlepiej postawić auto w odpowiednim warsztacie gdzie regenerują i ok 4 do 5 dni masz auto gotowe (montaż , regeneracja, geometria) lub samemu wymontować i wysłać do regeneracji.

Jeśli listwa jest ok bez korozji be problemu zregenerują i uszczelnią.

Swoją regenerowałem tutaj http://automania.com.pl

Awatar użytkownika
kozi
Posty: 247
Rejestracja: 11 wrz 2007, 17:47
Kontakt:

Re: przekładnia kierownicza- regeneracja, zakup regenerowane

Post autor: kozi »

Właśnie o takie namiary na regenerację mi chodzi - żeby po rozmowie telefonicznej mogli powiedzieć, czy mają dostępne części do naprawy, wtedy się umawiam i wysyłam albo jadę do nich i naprawiają.
Albo drugi wariant że wysyłają mi zregenerowaną, a potem biorą sobie moją do regeneracji w rozliczeniu


A nie tak że "właściwie to japończyków nie robimy ale wyślij pan to rozmontujemy i zobaczymy co w środku a jak się nie da naprawić to przy montowaniu tego starego i tak trzeba dać nowe uszczelniacze"

Awatar użytkownika
Heres
Posty: 152
Rejestracja: 28 lis 2013, 14:09

Re: przekładnia kierownicza- regeneracja, zakup regenerowane

Post autor: Heres »

Jak będziesz dzwonił to zapytaj czy mają listwę, bo z tym elementem jest największy problem w dostępności. Ja już robię drugi raz magiel wcześniejszy wytrzymał mi 4 lata ale powiedzieli że listwy nie wymienili a teraz wszystko poszło... koszt 1100 zł

Awatar użytkownika
fazi1973
Posty: 399
Rejestracja: 10 lis 2014, 11:50
Auto: TLC 3.0 TD 1998r 1KZT-E J95
Kontakt:

Re: przekładnia kierownicza- regeneracja, zakup regenerowane

Post autor: fazi1973 »

Witam
ja w swojej J95 regenerowalem bo byla juz zuzyta i miala luzy
po regeneracji niby lepiej ale wciąż delikatny luz przy większej prędkości na trasie przy 120 KM bardzo mały ale wyczuwalny nie wiem czy to norma czy po prostu zuzycie. Da sie z tym jezdzic, nie narzekam kwestia przyzwyczajenia. Generalnie to namawiam na zakup nowej.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: przekładnia kierownicza- regeneracja, zakup regenerowane

Post autor: luk4s7 »

fazi1973 pisze: po regeneracji niby lepiej ale wciąż delikatny luz
To sprawdź luzy na kolumnie. U mnie mimo nowej przekładni luzy na krzyżakach i wieloklinach kolumny powodowały że nie byłem zadowolony. Dopiero po zrobieniu jednego krzyżaka (cały wałek został wymieniony o ile dobrze pamiętam) zrobiło się dobrze. Czasem w terenie jak mocno szarpnie kołami to czuć jeszcze minimalny luz. Pewnie jeszcze któryś wieloklin... Ale przy wyższych prędkościach nie czuć nic. Tylko gwałtowne szarpnięcia w terenie przy małej prędkości.

Awatar użytkownika
fazi1973
Posty: 399
Rejestracja: 10 lis 2014, 11:50
Auto: TLC 3.0 TD 1998r 1KZT-E J95
Kontakt:

Re: przekładnia kierownicza- regeneracja, zakup regenerowane

Post autor: fazi1973 »

Dzieki serdeczne
mailem delikatny luz na tylnym krzyżaku ale tylko przesmarowałem i przestało lekko dudnić
wczesniej mialem lekkie dudnienie przy 30 KM /H moze to ten problem, wymienie krzyżulec
i zobacze.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18009
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: przekładnia kierownicza- regeneracja, zakup regenerowane

Post autor: kylon »

Ale Łukaszowi chodzi o krzyżaki w łączniku kolumny kierowniczej z przekładnią kierowniczą a nie o krzyżaki na wałach ;-)

Awatar użytkownika
fazi1973
Posty: 399
Rejestracja: 10 lis 2014, 11:50
Auto: TLC 3.0 TD 1998r 1KZT-E J95
Kontakt:

Re: przekładnia kierownicza- regeneracja, zakup regenerowane

Post autor: fazi1973 »

Upss.... sorry i dzięki za info .....te krzyżulce sprawdze tez mam nadzieje, ze nie drogie w zakupie.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18009
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: przekładnia kierownicza- regeneracja, zakup regenerowane

Post autor: kylon »

W ASO występują tylko z całym drążkiem. Niektóre firmy zajmujące się wałami je wymieniają. Inni nie bo nie chcą brać odpowiedzialności. Fabrycznie są one zagniatane i teoretycznie niewymienne.

ODPOWIEDZ