Przedni dyfer odłączenie

Moderator: luk4s7

Kotr002
Posty: 1
Rejestracja: 22 wrz 2016, 23:57

Przedni dyfer odłączenie

Post autor: Kotr002 »

Witam, Panowie, jest taka sprawa, że mam luz na krzyżaku między reduktorem a przednim dyfrem oraz łączeniu dyferencjału z wałem czy na półmoście (tak nazwał to mechanik). Przy ruszaniu czuć mocne stukanie oraz szarpnięcie. Nie znam się na mechanice dobrze, potrzebne mi jest auto na kilka dni, mechanik powiedział, że nie mogę z tym jeździć do czasu remontu ze względu na duży luz i nie wiem co mam robić. Czy jest możliwe w j9 odłączenie przedniego napędu, konkretniej chodzi mi o zdjęcie wału, jak wtedy będzie zachowywał się napęd? Nie chcę katować auta jeśli miałoby się to na nim negatywnie odbić, nie miałbym serca, natomiast jeśli istnieje taka możliwość bardzo uratowałoby mi to tyłek. Druga sprawa to, co konkretniej stało się z tym dyfrem, muszę wymieniać cały czy są jakieś reparaturki? Grzebałem trochę na forum ale nic konkretnego nie mogłem znaleźć...

Luksky
Posty: 93
Rejestracja: 20 sty 2016, 07:31
Auto: J95, 3.0 D4D KDJ FTV
Kontakt:

Re: Przedni dyfer odłączenie

Post autor: Luksky »

Bez problemu poruszałem się z napędem tylko na tył. Demontaż wału, dźwignia reduktora w drugie położenie, czyli między osiówka na stałe i jazda. Nawet wydawało mi się że auto lepiej się zbiera.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ