tylne lampy slupkowe ?? moga swiecic ??

Moderator: luk4s7

Zyzol
Posty: 347
Rejestracja: 20 gru 2007, 19:36
Auto: KDJ 95
J15
Kontakt:

Re: tylne lampy slupkowe ?? moga swiecic ??

Post autor: Zyzol »

na przeglądzie to się Pan zapyta dlaczego te w słupkach nie świecą :lol: a jak świecą to o.k no chyba że źle trafisz

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: tylne lampy slupkowe ?? moga swiecic ??

Post autor: seburaj »

ufff, dziś ogarnąłem temat w jednym podejściu - choć musze przyznać, ze to co tam zastałem to pijany sen elektryka raczej... :roll:

nie dość, ze toyota oryginalnie zrobiła tam niezły burdel przy przejsciu z warunków japan/australia (czyliświeci góra) na LHD/europa (czyli nasza strona i swieci dół), to jeszcze na to nałożył sie ktoś, kto montował hak i jego okablowanie :|

generalnie burdel na kółkach, ale na razie zostawiłem tak - że wszystko jest zdublowane (pozycja, kierunek, stop) góra-dół
nie mam oczywiście przeciwmgielnego, ale niebawem wypnę dolne "stop" i w jego miejsce wepnę (dwa) przeciwmgielne...

zastanawiam się tylko, czy całkiem wygasić "dół" - kierunki, pozycje - czy zostawić ? jak robicie ?

Awatar użytkownika
Jerry
Posty: 213
Rejestracja: 17 wrz 2011, 21:26
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: tylne lampy slupkowe ?? moga swiecic ??

Post autor: Jerry »

Ja zrobiłem tak:
1. kupiłem na Allegro lampy z białymi kierunkami i kompletem żarówek,
2. kupiłem na Allegro przeciwmgielne światło ledowe,
3. kupiłem na Allegro 2 światełka odblaskowe Hella,
4. w słupkach było wszystko oprócz kierunków - trzeba było dociągnąć kabelki od "zderzakowych",
5. w lewym słupku nie było kabelka od lampy cofania (tam była atrapa) i trzeba było dociągnąć z prawego,
6. wymontowałem zderzakowe światła i zrobiłem zaślepki z włókna węglowego (dla bajeru) - równie dobrze mogło być aluminium ;),
7. w lewej ześlepce zamontowałem przeciwmgielne, z kabelkiem dociągniętym z lewego słupka,
8. przykręciłem odblaski.

Teraz mam tylko lampy słupkowe. W każdej jest kierunek, cofania i pozycja/stop. Bardzo ładnie to działa i w odróżnieniu od seryjnych widać z daleka :)
Całość wygląda jak na zdjęciu.
Załączniki
Lampy.jpg

ODPOWIEDZ