tylne lampy slupkowe ?? moga swiecic ??

Moderator: luk4s7

pablo200
Posty: 495
Rejestracja: 27 kwie 2009, 19:22
Auto: B6 4M
KZJ 95
Kontakt:

Re: tylne lampy slupkowe ?? moga swiecic ??

Post autor: pablo200 »

Ok. Dzięki zanabyłem. W sobotę montaż.

Awatar użytkownika
Piotrusz
Posty: 38
Rejestracja: 09 lut 2009, 00:11
Auto: by? kzj95
Kontakt:

Re: tylne lampy slupkowe ?? moga swiecic ??

Post autor: Piotrusz »

Jako że jeszcze na świeżo jestem po montażu to może przydadzą się moje doświadczenia:
kostki do słupkowych lamp są 6-cio pinowe, a jest wykorzystanych 5 z nich, piąty pin 'bez pary' to jest przeciwmgielne (kabelek czerwono-żółty), trzeba go wyjąć i wsadzić w miejsce obok - tu leci kierunek.
Z lewej strony prąd kierunku można pobrać z innej kostki 6-cio pinowej u mnie wiszącej luzem koło lewarka (może to jest kostka do oświetlenia przyczepy) - skrajny kabelek w kostce zielono-czarny to kierunek - tylko połączyć:)
Z prawej najlepiej zdjąć wewnętrzny boczny plastk w bagażniku i mamy jedną wiążkę 4kabelki (biało-czarny,i trzy zielone w tym jeden grubszy zielono-żółty - to właśnie kierunek. Z kostki oryginalnej wyciągamy piny i wkładamy odpowiednio do kostki depo, zamiana pinu przeciwmgielne i kierunek tak samo jak z lewej.

Tylko jeszcze z przeciwmgielnym trzeba podziałać.

pablo200
Posty: 495
Rejestracja: 27 kwie 2009, 19:22
Auto: B6 4M
KZJ 95
Kontakt:

Re: tylne lampy slupkowe ?? moga swiecic ??

Post autor: pablo200 »

Ok. Dzięki Pifo masz :lol: :lol:

pablo200
Posty: 495
Rejestracja: 27 kwie 2009, 19:22
Auto: B6 4M
KZJ 95
Kontakt:

Re: tylne lampy slupkowe ?? moga swiecic ??

Post autor: pablo200 »

Lampki otrzymane, wyglądają ok.
@ Piotrusz czy miałeś w zestawie żeńskie kostki Depo? Czy dokupowałeś osobno czy rzeźba? Pytam, bo mam tylko męskie ? :roll:

Awatar użytkownika
Piotrusz
Posty: 38
Rejestracja: 09 lut 2009, 00:11
Auto: by? kzj95
Kontakt:

Re: tylne lampy slupkowe ?? moga swiecic ??

Post autor: Piotrusz »

przy lewej lampie jedna kostka była, oryginalna do niej pasowała.
przy prawej były obie męska i żeńska, ale zauważyłem że saobie dopiero po jakimś czasie (kupowałem ją w wakacje ...może bogatszy zestaw był)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: tylne lampy slupkowe ?? moga swiecic ??

Post autor: kylon »

Powiem wam wszystko niebawem bo postanowiliśmy zgłębić temat z Depo. W czasach kryzysu łatwiej się dogadywać bo przedtem to tylko chcieli współpracować z takimi jak IC czy inne duże hurtownie.

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Re: tylne lampy slupkowe ?? moga swiecic ??

Post autor: mlodyy »

kylon pisze:Powiem wam wszystko niebawem bo postanowiliśmy zgłębić temat z Depo. W czasach kryzysu łatwiej się dogadywać bo przedtem to tylko chcieli współpracować z takimi jak IC czy inne duże hurtownie.
No wreszcie :wink:

pablo200
Posty: 495
Rejestracja: 27 kwie 2009, 19:22
Auto: B6 4M
KZJ 95
Kontakt:

Re: tylne lampy slupkowe ?? moga swiecic ??

Post autor: pablo200 »

Zrobione, działają polecam cena 240 pln za komplet czas montażu max. 10 min. Wygląd konkretny :lol: :lol:

wołynka
Posty: 55
Rejestracja: 29 lis 2008, 14:01
Auto: toi toi LC95
Kontakt:

Re: tylne lampy slupkowe ?? moga swiecic ??

Post autor: wołynka »

witam
nie ma głupich pytań ale czasami niewiedza kosztuje :lol:
zdechło światło w zderzaku a po otwarciu wyleciała garść rdzy więc reanimacja o kant dupy :evil:
decyzja na światło w słupku :D
co mnie nurtuje: :?
1. czy psy luk okresowe przeglądy dowala się do lamp kierunków białych/ oczywiście klosz bo wiadomo środek świeci na żółto / takich jak sprzedaje mhm tuning , plus tego że wszystko z kablami jak to niektórzy doświadczyli, ale brak homologacji ale roboty chwila aby działało
2. czy kupić z homologacją żółty klosz, biały do cofania i dół czerwień ale tylko z otworami i trzeba porzeźbić z żarówkami i oprawkami,
ceny podobne:
1 poz za 103 zeta
2. poz z rzeźbą za 105 ale tak jak przykazano w każdym samochodzie i pól dnia roboty

czy ktoś miał jakiś dym, panowie sprawa na EX
dzięki za podpowiedzi

wołynka
Posty: 55
Rejestracja: 29 lis 2008, 14:01
Auto: toi toi LC95
Kontakt:

Re: tylne lampy slupkowe ?? moga swiecic ??

Post autor: wołynka »

no i stało się lampy zmieniona i zamontowane. W słupkach ,,DEPO" za 206 zeta, polecam bo okablowane z wtyczkami i z żarówkami. Podłączenie zajęło chwilę 5 min, więcej zabawy z kierunkami ale trzeba było pociągnąć po jednym kablu zasilającym z lewej i prawej strony z dolnej kostki. Świeca cudownie i wyglądają po zbóju. Przeciwmgielne którego nie ma w lampach ,,DEPO" zostało zaadaptowane z czerwonej lampki stop-pozycja strona kierowcy bo tylko ta chodzi. Znowu jeden kabelek więcej.
Reszta wycięta i zaizolowana co by faza nie uciekała.

Palec
Posty: 24
Rejestracja: 30 sie 2010, 13:07
Auto: J90 1KZ-TE
Kontakt:

Re: tylne lampy slupkowe ?? moga swiecic ??

Post autor: Palec »

Mam Pytanko! Czy lampy do wersji produkowanej w roku 2000 - 2002 pasują do wersji produkowanych w latach 1996 - 1999?

Awatar użytkownika
HunterR32
Posty: 77
Rejestracja: 03 mar 2010, 13:39
Auto: J90
Kontakt:

Re: tylne lampy slupkowe ?? moga swiecic ??

Post autor: HunterR32 »

Podlącze sie pod to pytanko bo jestem pewny tylko na 80% ze pasuja chociaz nie dam sobie reki za to uciąć.

Panowie pasują lampy z 2000-2002 do wczesniejszych rocznikow? Po raz dziesiaty nie mam jakiegos swiatla i postanowilem zmienic na depo z bialym kierunkiem tylko co z tym rocznikiem?

Awatar użytkownika
Maru123
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:34
Auto: KDJ95 02'
Kontakt:

Re: tylne lampy slupkowe ?? moga swiecic ??

Post autor: Maru123 »

hunter będą pasować. zmostkuj sobie lampy w zderzaku i w słupkach. ja mam tak zrobione dzięki czemu mam np. 2x lewy kierunek, 2x prawy, 4x tylne pozycje itd. jak padnie ci 1 żarówka to zawsze masz jeszcze w zapasie drugą działającą w innej drugiej lampie :wink:

Awatar użytkownika
HunterR32
Posty: 77
Rejestracja: 03 mar 2010, 13:39
Auto: J90
Kontakt:

Re: tylne lampy slupkowe ?? moga swiecic ??

Post autor: HunterR32 »

Wielkie dzieki za info. Ja nie bede mostkowal, pozostawie sobie lampy w zderzaku jako atrapy albo wogole je usune i wstawie odblaski

Awatar użytkownika
HunterR32
Posty: 77
Rejestracja: 03 mar 2010, 13:39
Auto: J90
Kontakt:

Re: tylne lampy slupkowe ?? moga swiecic ??

Post autor: HunterR32 »

chociaz nie wiem jak bedzie na przegladzie bo niby lampy nie maja homologacji, wiec pewnie zostawie w zderzaku ori.

ODPOWIEDZ