Paliwa filtr

Moderator: luk4s7

arcziak1
Posty: 65
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:59
Auto: Toyota land cruiser 90 prado 1KT-TE 3.0

Paliwa filtr

Post autor: arcziak1 »

Witam, moj auto toyota land cruiser 95 prado. Wczoraj jezdzilem w lesie, dziwne mi bylo. Pierwsze odpalilem sie silnik 10 min i jade i jest ok. A tam innym miejsce pierwsze odpalilem sie odrazu jade a potem sam wylaczyl sie silnik i ciezko odpalic go ale juz trzy razy po. A potem jest ok. Nie wiem co mam robic go aut toyoty czy trzeba kupic zarowa swieca czy co. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Paliwa filtr

Post autor: luk4s7 »

Czytając Twoje posty przychodzi mi na myśl jedno rozwiązanie na wszystkie bolączki - daj auto komuś kto potrafi spojrzeć na nie całościowo i się na tym zna. Niech na początek zdiagnozuje problemy i zaproponuje rozwiązanie wraz z cenami. Ale tak kompleksowo i dokładnie. W sprawnych Toyotach nie ma takich niespodzianek jak u Ciebie. To nie francuz naszpikowany elektroniką.

arcziak1
Posty: 65
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:59
Auto: Toyota land cruiser 90 prado 1KT-TE 3.0

Re: Paliwa filtr

Post autor: arcziak1 »

luk4s7 pisze:Czytając Twoje posty przychodzi mi na myśl jedno rozwiązanie na wszystkie bolączki - daj auto komuś kto potrafi spojrzeć na nie całościowo i się na tym zna. Niech na początek zdiagnozuje problemy i zaproponuje rozwiązanie wraz z cenami. Ale tak kompleksowo i dokładnie. W sprawnych Toyotach nie ma takich niespodzianek jak u Ciebie. To nie francuz naszpikowany elektroniką.
ok

Awatar użytkownika
megadeth
Posty: 15
Rejestracja: 15 maja 2017, 10:22
Auto: KZJ 95' 98
Kontakt:

Re: Paliwa filtr

Post autor: megadeth »

Dzień dobry
Czy polecacie jakiejś konkretnej marki filtr paliwa, macie jakieś wypróbowane?
Ponadto przymierzam się sie do samodzielnej wymiany. Są jakieś problemy typu zapowietrzenie układu paliwowego albo inne niespodzianki?
Nie jestem mechanikiem i wydaje mi się że wymiana nie jest jakoś specjalnie trudna.

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: Paliwa filtr

Post autor: zombi »

Ja używam knecht`a i jest OK. wymiana nie jest trudna. Możesz się namęczyć jak uszczelka mocno przywarła.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Paliwa filtr

Post autor: rolkos »

Jak ktoś za mocno dokręcił może się przydać klucz paskowy lub łańcuszkowy do filtrów oleju. Albo dużo pary w łapach ;) poza tym to banalna operacja.

Awatar użytkownika
megadeth
Posty: 15
Rejestracja: 15 maja 2017, 10:22
Auto: KZJ 95' 98
Kontakt:

Re: Paliwa filtr

Post autor: megadeth »

Dziękuję za wskazówki.

Awatar użytkownika
Tomek92
Posty: 252
Rejestracja: 16 wrz 2018, 19:00
Auto: KDJ95 3.0 D4D
Kontakt:

Re: Paliwa filtr

Post autor: Tomek92 »

Skorzystam z okazji i się podepnę. Mam J9 z silnikiem D4D, który, jak wiadomo, nie przepada za słabym paliwem. Filtr paliwa mam Terrain Tamer i planuję zmieniać go co roku. Po zakupie (we wrześniu zeszłego roku) na wszelki wypadek dolałem raz płynu Liqui Molly do czyszczenia wtryskiwaczy Diesla. Tankuję głównie paliwo "premium" (Lotos Dynamic, Orlen Verva), ale na wyprawie nie zawsze będzie taka możliwość, dlatego zastanawiam się nad dodatkowym filtrem paliwa w układzie. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z takimi filtrami? Co ile trzeba je zmieniać? Czy realnie pomagają?

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Paliwa filtr

Post autor: rolkos »

Miałem 120 D4D, filtry dawałem Mann, Bosh obojętne byle nie Filtron ;). Tankowałem głównie Tesco, Carrefour itd., a na wyjazdach czy to na Ukrainie, Bośni, Albanii, Macedonii, Rumunii lałem co było. Zero problemów. Nie ma co przesadzać chyba żę chcesz jechać do afryki czy gdzieś gdzie paliwo leją z beczki.

Awatar użytkownika
Tomek92
Posty: 252
Rejestracja: 16 wrz 2018, 19:00
Auto: KDJ95 3.0 D4D
Kontakt:

Re: Paliwa filtr

Post autor: Tomek92 »

A z jakim przebiegiem sprzedałeś auto i czy miało w tym czasie robione wtryski? Do J9 wtrysków podobno nie da się zregenerować, a koszt czterech to około dychy. Stąd moje dmuchanie na zimne :)

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Paliwa filtr

Post autor: luk4s7 »

Standardowo dodatkowy filtr Terrain Tamer (aka. Flash Lube) ma 30 mikronów. Można zamontować zamiast 30 mikronów, wkład 5 mikronów. Na filmie poniżej widać że nawet montują wkłady 2 mikrony i nie powoduje to spadku ciśnienia w układzie. Pewnie wszystko do czasu aż się filter zapcha. Ja mam 30 mikronów jako wstępne filtrowanie a potem dopiero fabryczny filtr. Liczę że to wystarczy.
Swoją drogą ciekawe ile mikronów ma fabryczny filtr paliwa.

https://www.youtube.com/watch?v=JYb4qzvvDZo

Awatar użytkownika
Tomek92
Posty: 252
Rejestracja: 16 wrz 2018, 19:00
Auto: KDJ95 3.0 D4D
Kontakt:

Re: Paliwa filtr

Post autor: Tomek92 »

A jaką Ty masz teraz furkę luk4s7? I co ile zmieniasz ten dodatkowy filtr? Razem ze zwykłym filtrem paliwa?

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Paliwa filtr

Post autor: luk4s7 »

Jeszcze nie zmieniałem nic bo mam auto od listopada 2018. A konkretnie to J15.

Standardowo wymiana filtra paliwa co 60k km jeśli dobrze pamiętam (a może co 30k km?)

Myślę że wtedy będę wymieniał oba filtry i z ciekawości rozetnę ten pierwszy żeby zobaczyć jak wyglada w środku w stosunku do nowego. No ale to jeszcze trochę. Pewnie ze 2 lata

Wcześniej miałem KZJ’a więc jakoś było mi lżej na duchu wiedząc że mało które paliwo dostępne na normalnych stacjach mu szkodzi.

Zyzol
Posty: 347
Rejestracja: 20 gru 2007, 19:36
Auto: KDJ 95
J15
Kontakt:

Re: Paliwa filtr

Post autor: Zyzol »

mam gdzieś taki filmik z rozciętego filterka :mrgreen:
wnioski są proste

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Paliwa filtr

Post autor: luk4s7 »

Zyzol pisze:mam gdzieś taki filmik z rozciętego filterka :mrgreen:
wnioski są proste
Poka, poka.

ODPOWIEDZ