Ile może być warta J95

Moderator: luk4s7

mkotar
Posty: 25
Rejestracja: 22 lip 2015, 07:30

Ile może być warta J95

Post autor: mkotar »

Hej,

mam zagwozdkę - zastanawiam się nad zmianą swojej J95 TD na J12 lub J15 (zależnie od budżetu) i tu pojawia się problem ile można sobie życzyć za swoją J95? Nie chcę zaśmiecać działu giełda więc pytanie zadaję tu.

To co w niej zrobiłem to:
- kompletny lift na dobinsonach
- koła Cooper discoverer st maxx
- odświeżenie wnętrza (czyszczenie, regeneracja, malowanie skór, paneli itp itd)
- zderzak stalowy fabryka (bez bullbara) + wyciągarka
- dodatkowe oświetlenie (przód 2x hella rallye 3000 na zderzaku, listwa led na dachu), oświetlenie boczne + dodatkowe tylne na wstecznym) (pełne sterowanie z kabiny
- instalacja elektryczna na tył + przetwornica
- system rozdzielający na 2 akumulatory (ibs ?)
- mam prawie skończony system szuflad na tył (dokończę przed sprzedażą ;-))
- nowe progi budy z blachy 2mm
- serwis silnika - sprawdzenie wszystkiego, nowe oleje, płyny itp itd - serwis wtrysków, zaślepienie egr itp itd
- standardowo oleje - skrzynia, reduktor, mosty
- dodatkowe wyciszenie (alu maty + gąbka: w drzwiach, bagażniku, przednia część kabiny)
- wymienione półosie przednie, przeguby itp itd
- wyserwisowana przekładnia kierownicza (brak luzów)
- rocznik 1997, przebieg sinika, skrzyni reduktora ok 260 tyś, automat
- cały czas serwisowane w JK Motors w Gdańsku (u Jacka K.)

ogólnie auto robione na częściach oryginalnych, 555, TT

autem jeżdżę na co dzień :)

z wad
- brak blokady - rozsypała się - ja wolę zamontować 2 wyciągarkę na tył niż inwestować w nową (wyciągarka jest w garażu - tylko czasu na montaż nie było)
- karoseria - ma ślady niedzielnych dojazdów do kościoła ;) tylko, że czasem przez las, bagna itp itd - auto było robione i używane okazjonalnie jako wyprawówka
- zanim samochód stał się moją własnością auto zaliczył przeszczep silnika. Historia - ówczesny mechanik spartolił coś z wisko i poleciało - wujek kupił rozbite 90 jako dawcę i wymienił silnik (już u innego mechanika) - jeździł nim rok - potem ja kupiłem i jeżdzę 3ci - co zmieniłem napisałem powyżej.

Ja nie chcę policzyć pieniędzy włożonych w serwis bo osiwieję a żona jak się dowie to z domu wyrzuci - dlatego lepiej zapytać się Was o rozsądną wycenę zanim zbłaźnię się wystawiając ją na otomoto ;p

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Ile może być warta J95

Post autor: sebastian44 »

Mam podobną J95, wołałbym koło 30 tyś.

Awatar użytkownika
waldek_BB
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 25 wrz 2013, 12:57
Auto: było: KZJ95
było: GV II 1.9 DDiS
jest: SX4 4x4 ... przynajmniej się nie psuje :)
Kontakt:

Re: Ile może być warta J95

Post autor: waldek_BB »

cena zależy od ciśnienia na sprzedaż - jak będziesz potrzebował w tydzień kasę to spotkasz się z brutalnością rynku :/

Awatar użytkownika
PIKE
Posty: 58
Rejestracja: 12 kwie 2012, 10:38
Auto: LC 95 Prado
Kontakt:

Re: Ile może być warta J95

Post autor: PIKE »

A jak z korozją, rama, buda.

mkotar
Posty: 25
Rejestracja: 22 lip 2015, 07:30

Re: Ile może być warta J95

Post autor: mkotar »

Co do korozji:
Na budzie jej nie ma - jest może kilka odprysków na masce od kamieni. Ale tak jak były progi do zrobienia to zrobiłem je całemu porządnie :)

Co do ramy - mechanik mówi, ze jest w bdb stanie. Wszystkie elementy konstrukcyjne są Ok. Nie chciałem teraz jej malować żadnymi środkami bo było, że coś ukrywam a tak wszystko widać i można ostukac młotkiem, śrubokrętem czy kto tam czym chce - nic do środka nie wpadnie :)

A z rzeczy których nie ma na liście powyżej:
- nowe cięgna wycieraczek
- CB :)

bigi
Posty: 240
Rejestracja: 20 lut 2012, 20:15
Auto: KDJ 95
Kontakt:

Re: Ile może być warta J95

Post autor: bigi »

Wolac mozna 30, ale jednak kupujacy zawsze bedzie patrzyl na rocznik i moze sie skonczyc kolo 20.

Ja mam 2002, bez zadnych dodatkow poza podniesieniem i w manualu/bez skory. To co wymienilem sporo kosztowalo i wiekszosc w oryginalach.
Na chwile obecna jesli kupie inna to bede wolal 28-30, ale bral bede pod uwage zejscie z ceny.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Ile może być warta J95

Post autor: rolkos »

Jeśli Ci się nie spieszy to daj nawet więcej, zejść z ceny zawsze zdążysz. Nie wiem czy widziałeś to ogłoszenie http://tlc.org.pl/viewtopic.php?f=7&t=15142

Awatar użytkownika
fazi1973
Posty: 399
Rejestracja: 10 lis 2014, 11:50
Auto: TLC 3.0 TD 1998r 1KZT-E J95
Kontakt:

Re: Ile może być warta J95

Post autor: fazi1973 »

Wcale sie nie dziwie,ze taka cena ;)
Ja w swojego wrzucilem drugie tyle co cena zakupu - doobre auta i tyle nie to co teraz full eletkronika.

pozdrawiam
tak przy okazji piekny okaz ;)

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Ile może być warta J95

Post autor: luk4s7 »

Jest takie powiedzenie że dana rzecz jest warta tyle ile ktoś za nią zapłaci. Nie do końca się z nią zgadzam bo czasem wiem że to tyle warte nie jest ile kosztuje ale cóż...

Oby żona po mojej śmierci nie sprzedała LC za tyle ile jej powiedziałem że w niego włożyłem

Dobry sprzęt musi kosztować. Natomiast te 86tyś. z linka wyżej to... bym nie dał. Przebieg przebiegiem ale i tak wiek robi swoje i coś tam zawsze do zrobienia będzie. Szybko można przekroczyć cenę nowego Hiluxa i to z lepszym wyposażeniem (bo chociażby wszystkie mają VSC i komplet poduszek oraz klimę).

No ale co kto lubi...

bigi
Posty: 240
Rejestracja: 20 lut 2012, 20:15
Auto: KDJ 95
Kontakt:

Re: Ile może być warta J95

Post autor: bigi »

NIestety ale chyba nigdy nie odzyska sie pieniedzy ktore sie wladowalo w takie auto. Trzeba to zrozumiec przy sprzedazy bo inaczej auto sie po prostu nie sprzeda.
Zaden maniak offroada nie kupi J9 a normalny uzytkownik ktory chce zaczac 4x4 kupi nowsze auto bo bedzie patrzyl na rocznik. Dlatego lepiej zejsc z ceny i sie pozbyc skarbonki czasami :-)

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Ile może być warta J95

Post autor: rolkos »

Znam człowieka który jak się dowiedział ile jest wart komputer który kupił synowi 5 lat wcześniej za 6tyś., nie zgodził się go sprzedać tylko zamknął w szafie i trzyma. "Jak to przecież wygląda jak nowy i tyle za niego zapłaciłem." ;)

Awatar użytkownika
zachary
Posty: 214
Rejestracja: 24 mar 2009, 07:45
Auto: J15/Lalka/, U1234, Wolf GD300, 469B, Rolka'18, E250
Kontakt:

Re: Ile może być warta J95

Post autor: zachary »

luk4s7 pisze: Natomiast te 86tyś. z linka wyżej to... bym nie dał...
Moja J12 ze wszystkim co mogła mieć /no prócz navi / z 2009 roku z 62k km przebiegu poszła za... tylko trochę drożej. Kolega od tej J9 to chyba cenę taką zaproponował, żeby się nie rozstawać :mrgreen:

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Ile może być warta J95

Post autor: luk4s7 »

Hehe pewnie obiecał żonie że sprzeda. No ale skoro nikt nie chce kupić...

mkotar
Posty: 25
Rejestracja: 22 lip 2015, 07:30

Re: Ile może być warta J95

Post autor: mkotar »

Zgadzam się praktycznie z każdym z Was. Wiem, że nie odzyska się nawet połowy włożonych pieniędzy a rynek i tak zweryfikuje sprawę ale skłaniam się do wystawienia za 33 i czekania na odzew - nie spieszy mi się ze sprzedażą a jeśli miałbym oddać za 20 to chyba pojeździ u mnie aż się rozpadnie ;p za dużo serca i czasu włożone w to auto ;-)

Co do ceny to myślę, że jest uczciwa zważywszy na to, że nie odpicowuję auta do sprzedaży jak to niektórzy robią - 20 letnie auto używane w terenie musi mieć tego oznaki a nie, że wygląda prawie jak salonowe wozidło :) Każdy kto się na nie zdecyduje będzie wiedział co jest zrobione i co pewnie będzie musiał zrobić oraz jaki miałem zamysł na auto - będzie wiedział co i dlaczego robiłem ;)

pozdrawiam i dzięki za pomoc

zdjęcia i ogłoszenie pojawią się wkrótce we właściwym dziale.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Ile może być warta J95

Post autor: rolkos »

Osobiście lakier bym trochę wypolerował to czyni cuda i wg. mnie nie jest oszustwem usuwasz po prostu pewne wady, które powodują znaczną utratę wartości, a w rzeczywistości są łatwe do naprawy.
Kiedyś kupiłem samochód który miał zmatowiony lakier od słońca (często widać to na czerwonych samochodach z lakierem nie metalizowanym), po kupieniu wystarczyła szmatka + pasta do polerowania lekko ścierna i lakier wyglądał jak nowy. Po roku używania sprzedałem za więcej niż zapłaciłem, właśnie dzięki temu lakierowi.

Jak najłatwiej podnieść wartość samochodu? Umyć :)

ODPOWIEDZ