CZujnik temperatury silnika - J95 3.0 D4D, zapytanie?

Moderator: luk4s7

Luksky
Posty: 93
Rejestracja: 20 sty 2016, 07:31
Auto: J95, 3.0 D4D KDJ FTV
Kontakt:

CZujnik temperatury silnika - J95 3.0 D4D, zapytanie?

Post autor: Luksky »

Mam problem, proszę o pomoc:

Problemem było skończenie się czapki silnika, ciśnienie rozwaliło nagrzewnicę i chłodnicę. Automat żyje :) Nie zrażam się, bo jeżeli sytuacja może być mega katastroficzna, to jak zwykle przydarzy się mnie :) Przywykłem. A że to dobre auto to dam mu szansę.
Głowica kupiona od Pana z Moto-Szlif z Łodzi.
Wszystko pięknie, ale na samym końcu okazało się iż różni się od poprzedniej głowicy dziurą na czujnik temperatury.

Nowa ma miejsce na czujnik 12mm. W poprzedniej, tej oryginalnej, czujnik ma 16mm i jeden pin, który jak mniemam ma w sobie rezystor termiczny i łaczy (-) z masy poprzez rezystor ze wskaźnikiem na liczniku.
Jako, że w nowej głowicy jest miejsce na czujnik 12mm, sprawdziłem dostępne czujniki i 12milimetrowe mają dwa piny.

Dziury nie będę rozwiercał w nowej głowicy, bo gwarancja i czasami grubość ścianek może być niewielka, więc takowa operacja nie wchodzi w rachubę.
Jedyne rozwiązanie to dotoczyć tulejkę-adapter, ale mi to śmierdzi druciarstwem and madafaka,
lub wsadzić nowy czujnik z dwoma pinami.
i tutaj mam pytanie do znawców modelu:

- jak działa ten czujnik z dwoma pinami? Czy na obydwa piny daje ten sam sygnał? czy do jednego pinu dać osobno masę a drugi pin do licznika?

Gryzł się ktoś z tematem?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8349
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: CZujnik temperatury silnika - J95 3.0 D4D, zapytanie?

Post autor: Rokfor32 »

To drugie. Jeden z pinów do masy. Sprawdź sobie przy okazji rezystancję, tego starego czujnika, żeby dobrać poprawnie nowy.

Ten w głowicy to (jak dobrze pamiętam) czujnik do wskaźnika temperatury na desce. Bo jest jeszcze drugi, w bloku silnika, koło filtra oleju - ten jest dla kompa sterującego wtryskiem.

Luksky
Posty: 93
Rejestracja: 20 sty 2016, 07:31
Auto: J95, 3.0 D4D KDJ FTV
Kontakt:

Re: CZujnik temperatury silnika - J95 3.0 D4D, zapytanie?

Post autor: Luksky »

Dzięki Rokfor. Wiszę browar albo Ukrainkę. Z tym drugim będzie mniejszy problem :)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ