terkotanie, lozysko oporowe?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

terkotanie, lozysko oporowe?

Post autor: Michalkrk »

witam ,ostatnio slysze terkotanie podczas puszczania sprzegla na luzie ,jak myslicie co to moze byc ? lozysko oporowe ,lozysko w skrzyni ,tlumiki drgan na tarczy sprzegla? :roll:

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: terkotanie, lozysko oporowe?

Post autor: seburaj »

eeeeeeee
to raczej luz międzyzębny, niestety... :roll:

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: terkotanie, lozysko oporowe?

Post autor: Rafi »

Nie wiem jak po takim opisie można stwierdzić, że jest to raczej luz międzyzębny, a nie np. łożysko oporowe :wink:

W czasie jazdy coś się dzieje? Biegi wchodzą dobrze? Czy ma na to wpływ temperatura? Zresztą ja zawsze w takiej sytuacji tłumaczę sobie, że i tak coś trzeba wymienić/naprawić, więc nie ma co się szczypać ze zrucaniem skrzyni i sprzęgła. To tak na pocieszenie. :D

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: terkotanie, lozysko oporowe?

Post autor: Michalkrk »

jesli ma na to wplyw temperatura (czyli pozadne rozgrzanie w terenie) i biegi ciezej wchodza ,to co sugerujecie?

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: terkotanie, lozysko oporowe?

Post autor: Rafi »

Raczej sprzęgło, bo rzadko się zdarza, żeby po rozgrzaniu biegi wchodziły gorzej. Oczywiście nie twierdzę, że ma to związek bezpośrednio z terkotaniem, ale olej był w tej skrzyni jakoś niedawno zmieniany? Na asfalcie nie słychać, żeby skrzynia trochę wyła? Obawiam się, że tak na forum to możemy sobie gdybać tylko.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: terkotanie, lozysko oporowe?

Post autor: konus »

Ale chwila słychać tylko jak na luzie naciśniesz sprzęgło i puścisz?
Czy podczas każdej zmiany?

Też stawiam na sprzęgło, docisk, łożysko a nawet na olej jak dawno był niewymieniany ( może nigdy ) :mrgreen: Więc jak widać jest to wróżenie z kart, jak jest to odgłos niepokojący targnij skrzynię i sprawdź bo może się okazać że nic drogiego.

Awatar użytkownika
mopar
Klubowicz
Posty: 974
Rejestracja: 31 gru 2007, 02:24
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: terkotanie, lozysko oporowe?

Post autor: mopar »

a,ja sie zaloze, ze to lozyska na walku sprzeglowym (w 8) skrzyni)

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: terkotanie, lozysko oporowe?

Post autor: seburaj »

Rafi pisze:Nie wiem jak po takim opisie można stwierdzić, że jest to raczej luz międzyzębny, a nie np. łożysko oporowe :wink:
ano tak, ze łożysko oporowe odzywałoby sie przy wciśniętym sprzęgle, a nie przy puszczonym...
mopar pisze:a,ja sie zaloze, ze to lozyska na walku sprzeglowym (w 8) skrzyni)
zakładać się nie będę, ale jak walczyłem kompleksowo z tym zjawiskiem (wprawdzie w nissanie) to pierwsze co zrobiłem, to pomyślałem tak samo :lol:
efekt: wymieniłem łożysko wałka sprzęgłowego - wymiana w stylu "z bardzo dobrego na nowe"
(czyli bez sensu i nic nie dająca)

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: terkotanie, lozysko oporowe?

Post autor: Michalkrk »

wiec panowie sprawa wyglada tak ,wymienilem wszystkie lozyska w skrzyni ,po dlugiej jezdzie w terenie biegi zaczynaja ciezej wchodzic olej w skrzyni testowalem rozne ,shell castroll valvoline redline mt90 ,najlepszy olej to wlasnie redline mt90 biegi bardzo plynnie wchodza potem valvoline ,ale efekt nadal jest czyli musze uzywac sily zeby wzucac bieg zwlaszcza jedynke ,w codziennej jezdzie biegi wchodza jak mazenie jak ja przez dlugi czas poupalam to dupa ,jedno co mi przychodzi do glowy to moze zbyt luzno zlozone kola zebate na walku w skrzyni ktore reguluje sie C klipsami roznej grubosci ale ciasno je zlozylem (podobno marlin crawler wbija je mlotkiem zeby miec pewnosc),ewentualnie sprzeglo ?? :roll:
olej 75w90
Ostatnio zmieniony 27 lip 2009, 18:58 przez Michalkrk, łącznie zmieniany 1 raz.

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: terkotanie, lozysko oporowe?

Post autor: Rafi »

seburaj pisze:
Rafi pisze:Nie wiem jak po takim opisie można stwierdzić, że jest to raczej luz międzyzębny, a nie np. łożysko oporowe :wink:
ano tak, ze łożysko oporowe odzywałoby sie przy wciśniętym sprzęgle, a nie przy puszczonym...
Tam napisałem "np. łożysko oporowe". Nieważne :roll:


Ten olej lejesz takiej lepkości jak zaleca producent? Zresztą nie widzę za bardzo rozwiązania bez zajrzenia do bebechów. A że Redline jest bardzo dobry to wiadomo. Chociaż prywatnie uważam, że absolutnym debeściakiem jest Motul, tyle tylko, że nie zawsze każdy Motul łatwo jest kupić.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: terkotanie, lozysko oporowe?

Post autor: konus »

No i motul jest ze 4 razy tańszy od redlina.

Sprawdz olej.

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: terkotanie, lozysko oporowe?

Post autor: Michalkrk »

olej byl wymieniany z 5 razy na 75w90 roznych firm w ciagu miesiaca

zna ktos dobrego speca od skrzyn w krakowie (ew.okolic)? bo jak sam nic nie wymysle to pewnie sie poddam ,a cholernie nie lubie dawac komus auta do roboty :roll:

ODPOWIEDZ