J95 Prado 3.4 V6 Pęknięta głowica

Moderator: luk4s7

MatB
Posty: 4
Rejestracja: 04 paź 2016, 13:31

J95 Prado 3.4 V6 Pęknięta głowica

Post autor: MatB »

Witam.
Jestem tu nowy i od Stycznia tego roku posiadam "J95 Prado z silnikiem 3.4 V6 z 2000r". W obecnej chwili autkiem nie mogę się cieszyć ze względu na pękniętą prawą głowicę "od strony pasażera". I tu moja prośba o kontakt do kogoś kto miał by takową głowicę do sprzedania, jakiś Auto Złom, jakikolwiek punkt zaczepienia. Na chwilę obecną jest to bardzo trudny temat na naszym rynku więc proszę o pomoc.

Pozdrawiam i z góry dziękuję: Mateusz

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8359
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: J95 Prado 3.4 V6 Pęknięta głowica

Post autor: Rokfor32 »

Słabo będzie.

Oddaj głowicę do oceny pęknięcia, i prognozowania sensowności naprawy. W tym przypadku ma to sens - te głowice rzadko robią problemy, i generalnie nie sa wrażliwe na przeciążenia termiczne. Acz - zdarzają się spec - userzy, potrafiący zarżanąć wszystko...

Niemniej - jeżeli temat nie jest zbyt rozległy - to spawanie może problem załatwić na amen, czyli dożywotnio dla silnika. No ale to musi oblukać fachowiec od spawania głowic.

Jak pisałem, te głowica bardzo rzadko robią problemy. Głowna przyczyna - to ujowa instalacja LPG. Na prawdę nie warto tu robić pseudo oszczędności - tym bardziej że sensowna instalacja LPG czwartej generacji (czyli ta najbardziej popularna obecnie - wtrysk w fazie lotnej) od tej najtańszej (dla tego silnika) różni się o jakieś 5 stów.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8359
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: J95 Prado 3.4 V6 Pęknięta głowica

Post autor: Rokfor32 »

W ostateczności - ściągasz taką głowicę z ebayu. Kurs dolca i cło+ vat są mocno niekorzystne - ale i tak to jakieś 50% ceny aso - nieuzbrojonej głowicy ... :wink:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18027
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: J95 Prado 3.4 V6 Pęknięta głowica

Post autor: kylon »

Z silnika zacząłem robić stolik. Gdzieś mogę mieć głowice ale dopiero w poniedziałek zaczynam przerzucanie części w magazynie. Szanse są 50%. Bo albo je zostawiłem albo wypierniczyłem na złom. Nie paniętam.

MatB
Posty: 4
Rejestracja: 04 paź 2016, 13:31

Re: J95 Prado 3.4 V6 Pęknięta głowica

Post autor: MatB »

Rokfor32 pisze:W ostateczności - ściągasz taką głowicę z ebayu. Kurs dolca i cło+ vat są mocno niekorzystne - ale i tak to jakieś 50% ceny aso - nieuzbrojonej głowicy ... :wink:
Szczelność zrobiona i głowica pęknięta między zaworami na drugim cylindrze , jak nie znajdę nic sensownego to będę musiał wysłać ją do pospawania a to też nic pewnego.
Na ebayu sprawdzałem i to niestety tak jak mówisz drogi gips :?

MatB
Posty: 4
Rejestracja: 04 paź 2016, 13:31

Re: J95 Prado 3.4 V6 Pęknięta głowica

Post autor: MatB »

l
Ostatnio zmieniony 04 paź 2016, 21:37 przez MatB, łącznie zmieniany 1 raz.

MatB
Posty: 4
Rejestracja: 04 paź 2016, 13:31

Re: J95 Prado 3.4 V6 Pęknięta głowica

Post autor: MatB »

kylon pisze:Z silnika zacząłem robić stolik. Gdzieś mogę mieć głowice ale dopiero w poniedziałek zaczynam przerzucanie części w magazynie. Szanse są 50%. Bo albo je zostawiłem albo wypierniczyłem na złom. Nie paniętam.

Będę zobowiązany więc jeśli jest taka opcja to czekam na odpowiedź. Mam nadzieję, że jeszcze nie zezłomowana. :)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8359
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: J95 Prado 3.4 V6 Pęknięta głowica

Post autor: Rokfor32 »

Ogólnie - do tego silnika bez problemu jest każda śrubka - przez aso toyoty. niestety - nie tanio. Ale w zamian szybko - i dokładnie to - co trzeba :wink: Ebay to ścieżka taka se - jak wiesz bardzo dokładnie czego szukasz - to ok. Czytaj - wiesz lepiej niż sprzedający. Czyli wymagany jest doktorat z tematu, coby nie zamówić części od czegoś innego, bo modele USA/EU nie do końca śą kompatybilne. Natomiast szukanie u nas - klapa całkowita. Kilka silników - i to jedynie w całości - i za chorą kasę.

Ja ostatnio kupowałem cały silnik w cenie aso gołej głowicy :wink: No ale nie zdarza się tak zbyt często ... :wink:

Michał4x4
Posty: 125
Rejestracja: 26 lis 2015, 21:12

Re: J95 Prado 3.4 V6 Pęknięta głowica

Post autor: Michał4x4 »

Głowica w ASO do tego silnika ponad 11000 zł kosztuje ;)

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: J95 Prado 3.4 V6 Pęknięta głowica

Post autor: realBiker »

wygląda na to że j90 prado do poskładania w częściach z ASO wyjdzie drożej niż j200 na wypasie z salonu :D

Rosolsky
Posty: 16
Rejestracja: 13 wrz 2016, 10:08

Re: J95 Prado 3.4 V6 Pęknięta głowica

Post autor: Rosolsky »

Co więcej, j200 kupione w częściach wyjdzie drożej niż kupione złożone :D

Takie są prawidła obecnego rynku motoryzacyjnego, który zarabia przede wszystkim na częściach zamiennych i serwisie...

Awatar użytkownika
fazi1973
Posty: 399
Rejestracja: 10 lis 2014, 11:50
Auto: TLC 3.0 TD 1998r 1KZT-E J95
Kontakt:

Re: J95 Prado 3.4 V6 Pęknięta głowica

Post autor: fazi1973 »

kup uzywke z all.....gro i bedzie ok tylko sparwdz ja mia lem taki sam preobem
kupiłem i okazało sie ze tez głowica wymaga szlifu ...... kupilbym na Twoim miejscu oryginal -bo sie pozniej wysypie !!!

ODPOWIEDZ