J95 na Afrykę - filmik

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
SzpilkiNaMapie
Posty: 22
Rejestracja: 02 cze 2015, 16:59
Kontakt:

J95 na Afrykę - filmik

Post autor: SzpilkiNaMapie »

Cześć!

Wraz z żoną wyruszyliśmy w podróż podczas której mamy nadzieję zamknąć pętlę dookoła globu :) Pierwsze dwa etapy - Afrykę i Azję Centralną mamy zamiar pokonać w Toyocie J95. Przed kupnem i w czasie przygotowań sporo zaglądałem na forum. Ostatnio zrobiliśmy filmik, gdzie pokrótce omawiam wyposażenie samochodu i różne takie ;) Pomyślałem, że wrzucę tutaj. Może komuś w podobnej sytuacji się przyda.

[youtube]iDZIlc1V6A8[/youtube]

Jeśli będziecie mieć pytania to dawajcie znać. Naszą wyprawę można śledzić na fejsie - Szpilki Na Mapie. Pozdrawiam i do zobaczenia na drodze! :)

Awatar użytkownika
SzpilkiNaMapie
Posty: 22
Rejestracja: 02 cze 2015, 16:59
Kontakt:

Re: J95 na Afrykę - filmik

Post autor: SzpilkiNaMapie »

Cholera coś nie chce działać ten znacznik jutubowy. Jakby admin mógł podmienić to byłbym wdzięczny, jeśli nie to link niżej powinien działać:
https://youtu.be/iDZIlc1V6A8

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18027
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: J95 na Afrykę - filmik

Post autor: kylon »

Fajnie. Trzymam kciuki
Drobna uwaga a nawet dwie:
- nie ma chyba po co robić testu nieprodukowanych opon. Dali Wam stare opony wycofane już z produckcji. Gest fajny bo dali ale marketingowo dla nich nie wygląda to dobrze ;-). Nie ważne. O tych oponach już jest wszystko wiadomo.
- teraz drobiazg techniczny. Akumulatot w kabinie bez żadnej osłony jest cholernie niebezpieczny. Przy tfu tfu rolce pasażer może zostać oblany kwasem. Dodatkowo masz nieosłonięte klemy. Trzy sekundy do pożaru. Wystarczy że coś spadnie na obie i klops gotowy. Znany jest przypadek spalenia samochodu i poparzenia kierowcy w wyniku wybuchu WD40 które pod siedzeniem spadło na noeosłonięte klemy aku.

- no i Wy też macie wtryskiwacze ;-) Jeno bez common raila.

Awatar użytkownika
fazi1973
Posty: 399
Rejestracja: 10 lis 2014, 11:50
Auto: TLC 3.0 TD 1998r 1KZT-E J95
Kontakt:

Re: J95 na Afrykę - filmik

Post autor: fazi1973 »

witam świetny filmik :)
powodzenia w wyprawie !!!
spokojności mam taki sam model i jak dotąd nie zawiódł :) oby tak dalej

pozdrawiam
Fazi

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: J95 na Afrykę - filmik

Post autor: zombi »

Równiez trzymam kciuki za wyprawę - niech 95 sprawuję sie dobrze. Czasami napisz czasami coś na forum, dla tetryków bezfacebookowych.

Dorzucę też swoje 3y grosze w temacie kanistrów na ropę. Trochę bym się obawiał plastikowych kanistrów. Wprawdzie moje doświadczenia w tym temacie pochodza z wożenia benzyny do motoru i nie jestem pewien jak to jest przy ropie (sam używam metalowych). Ale plastikowe kanistry strasznie pęcznieja na słońcu i kurczą się wieczorem - oby wam ropa podachu nie pociekła. Zalej jeden ropą i zobacz jak sie zachowuje jeszcze w europie.

I co do snorkla, może warto rozwazyć zamontowanie filtra cyklinowego (czy jak go tam zwą) na czas afrykańskiego odcinka. Wiem że to brzydkie, ale stworzone właśnie na takie warunki i chyba skuteczność ochrony silnika jest duża.

Awatar użytkownika
SzpilkiNaMapie
Posty: 22
Rejestracja: 02 cze 2015, 16:59
Kontakt:

Re: J95 na Afrykę - filmik

Post autor: SzpilkiNaMapie »

Kylon, dzięki za uwagę odnośnie akumulatora. Postaram się coś zadziałać w tym temacie. Na pewno osłonię klemy jakimś plastikiem albo taśmą izolacyjną. Co do opon, w sumie takie chciałem. Nawet nie wiedziałem, że już ich nie robią. Ważne, że są! :D Parę złotych w kieszeni. Z tymi wtryskiwaczami to oczywiście racja. To taki duży skrót myślowy był, że nie mamy wtryskiwaczy (a w domyślę "takich jak w D4D") ;) ;) ;)

Fazi, dzięki :)

Zombi, też nie ufam tym kanistrom ale ogólnie to nie chcę wozić w nich ropy przez cały czas. Jak do tej pory jechały na pusto. Chcę je tankować tylko wtedy, kiedy będzie taka potrzeba, no albo kiedy będzie się opłacać. Wyjeżdżając z Mołdawii zalaliśmy je bo tam diesel po niecałe 3zł ;) Jak tylko zejdzie mi z baku to przepompuję do zbiornika. Temat filtra cyklonowego kiedyś zgłębiałem ale doszedłem do wniosku, że przed Afryką założę do snorkla dodatkową ochronę w postaci takiej waty do okapów kuchennych (a raczej kilka warstw tejże waty). Powinna wybrać co grubszy pył a jednocześnie nie powinna dławić silnika. Jak ktoś ma doświadczenia z tymi cyklonowymi i jest zdania, że na Afrę to konieczne - niech da znać. Jeszcze mogę coś wykombinować ;)

Awatar użytkownika
SzpilkiNaMapie
Posty: 22
Rejestracja: 02 cze 2015, 16:59
Kontakt:

Re: J95 na Afrykę - filmik

Post autor: SzpilkiNaMapie »

Swoją drogą zombi, nie musisz mieć fejsbuka żeby móc wejść na naszą fejsbukową stronę i podejrzeć wpisy ;)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8368
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: J95 na Afrykę - filmik

Post autor: Rokfor32 »

Plastikowe kanistry są ok - ale pod warunkiem, że sa to kanistry do paliwa (najlepiej beny) dedykowane, a nie jakieś tam plastikowe baniaki :wink: Używam takich firmy Hunnendorf - są wykonane podobnie jak ori plasticzane zbiorniki paliwa. Znaczy się nie są co prawda dwuwarstwowe - ale sa wykonane z polietylenu grubości 4 - 5mm. Z beną na słońcu pęcznieją - ale to jedyny objaw, po prostu utrzymują ciśnienie jakie wytwarza odparowanie paliwa. Za to nie korodują, i nie obijają wnętrza (jak są transportowane wewnątrz wozu). Generalnie - polecam :wink:

Co do cyklona - ori filtr w J9 to właśnie cyklon :wink:

Awatar użytkownika
SzpilkiNaMapie
Posty: 22
Rejestracja: 02 cze 2015, 16:59
Kontakt:

Re: J95 na Afrykę - filmik

Post autor: SzpilkiNaMapie »

Moje to jakieś zwykłe kanistry z auchan. Planowałem metal ale te plastiki pasowały idealnie a metalowe ni w ząb. Nie bardzo wzbudzają moje zaufanie choć na razie nie mogę się do niczego przyczepić. Z ropą łatwiej bo nie pęcznieją szczególnie na słońcu.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: J95 na Afrykę - filmik

Post autor: czobi »

Wyluzujcie z cyklonem, naloz stara skarpete albo dwie,
i zagladaj wytrzepuj filtra powietrza ale rzetelnie.
Plastki sa ok, i tak bedea ze 4 miejsca gdzie sie pozalewasz do nich
Tam prawie wsedzie stacje, i ludzie jezdza pezotami 40letnimi.
Jedz lap swoja przygode, i nie pokloccie sie to najtrudniejsze w calej
tej przygodzie. Serio. Powodzenia!

Awatar użytkownika
SzpilkiNaMapie
Posty: 22
Rejestracja: 02 cze 2015, 16:59
Kontakt:

Re: J95 na Afrykę - filmik

Post autor: SzpilkiNaMapie »

Święta prawda czobi! :) dzięki!

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: J95 na Afrykę - filmik

Post autor: czobi »

Wiem. Ta skarpeta to oczywiscie na kominek snorkela!
I nigdy nie jezdzicie po zmroku. Nie twituj tylko poznawaj ludzi
A reszta to sie sama ulozy
Bo podobno caly swiat pomaga jak ruszasz w swoje przeznaczenie!
Strzala

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: J95 na Afrykę - filmik

Post autor: czobi »

A ! I przenigdy nie robcie granic po nocach,
zostaw sobie pol caly dnia minimum na to zawsze
I nie pokazuj ze cie wkrwiaja i nie dawaj bakszyszu jak glupie bialasy
A jak juz to 5dolcow po 4 h czytania ksiazki i mania ich w dupie, rili.
Pa

Awatar użytkownika
SzpilkiNaMapie
Posty: 22
Rejestracja: 02 cze 2015, 16:59
Kontakt:

Re: J95 na Afrykę - filmik

Post autor: SzpilkiNaMapie »

dokładnie taki jest plan ;)

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: J95 na Afrykę - filmik

Post autor: finger »

Karwa, przecież to moja była zabudowa :D

beze mnie do afryki? :D

ODPOWIEDZ