KZT-E problem przy odpaleniu

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

KZT-E problem przy odpaleniu

Post autor: sebastian44 »

Cześć.
Mam następujący problem, przy odpaleniu auto wchodziło na obroty i robiło czarną zasłonę dymną. Potem za którymś razem uspokajało się i jechało normalnie. Oddałem auto do pompiarza, poregulował, przeczyścił kostki, niby hula. Teraz dla odmiany jest problem z odpaleniem, kręci kręci i nic, nawet nie dymi. W końcu odpalił i pracuje, jeździ normalnie. Co jest nie tak, jakiś pomysł?

Objawy są takie jakby wcześniej dostawał za dużą dawkę paliwa na rozruch a teraz dostaje za mała.. :|

Jak tak dalej pójdzie to zmienie pompę na mechaniczną i skończą się te hece z elektroniką..

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8410
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: KZT-E problem przy odpaleniu

Post autor: Rokfor32 »

Tak jak masz teraz to objaw schodzenia paliwa z pompy (nieszczelność gdzieś w układzie).

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: KZT-E problem przy odpaleniu

Post autor: sebastian44 »

Niestety to coś poważniejszego :/ Teraz juz w ogóle nie chce odpalić, obaczymy co bedzie jak odstawie do magika

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: KZT-E problem przy odpaleniu

Post autor: sebastian44 »

Podejrzany to zawór dawkowania paliwa w pompie lub sterowanie- to by wyjaśniało problemy z dawką paliwa na rozruch..

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: KZT-E problem przy odpaleniu

Post autor: sebastian44 »

Po odpieciu klemy akumulatora na chwile auto odpaliło bez problemu :/ walki ciąg dalszy...

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: KZT-E problem przy odpaleniu

Post autor: sebastian44 »

Wyglada na to że to zanieczyszczone paliwo ze stacji Artus (polecam BTW ..). Tańsze tankowanie tam skończyło sie rozebraniem i czyszczeniem pompy wtryskowej, wymiana filtra paliwa, czyszczeniem wtrysków i zrzucaniem baku paliwa..Można gdzies zgłosić że sprzedają tam syf jakich mało?

werewolf_black2
Posty: 23
Rejestracja: 05 wrz 2013, 07:21
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: KZT-E problem przy odpaleniu

Post autor: werewolf_black2 »

mam wydaje mi sie podobny problem,
mam j9 td nie d4d. W tygodniu tankowałem na auchan'ie, chyba w tym czasie wlewali paliwo do zbiorników na stacji. W sobotę rano odpalił za pierwszym razem, ale po chwili pojawiły się nierówne obroty. Po dodaniu gazu wszystko się ustabilizowało, ale tylko na chwile, potem znów nierówne obroty, aż w końcu zgasł. 3 razy pod rząd nie chciał odpalić, za 4tym od razu zapalił. Dodałem mu gazu i zaczął chodzić normalnie. Na trasie chodził ładnie i myślałem, że to już koniec cyrków, że to chwilowo tylko coś po marudził. Ale dziś znów odpalam i nierówne obroty, które po dodaniu gazu się stabilizują.
Poradźcie co zrobić, nie wiem czy to może być kwestia paliwa? - kilka razy tam już tankowałem i nie było żadnego problemu. Nie wiem spróbować wyjeździć to co mam i nalać potem coś lepszego jakieś vpower czy coś czy od razu zmieniać filtr itp ?

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: KZT-E problem przy odpaleniu

Post autor: sebastian44 »

Zmienić filtr i dolać do pełna dobrego paliwa

ODPOWIEDZ