Tani blacharz - okolice Pruszkowa

Moderator: luk4s7

Ciach
Posty: 9
Rejestracja: 18 lut 2016, 13:54

Tani blacharz - okolice Pruszkowa

Post autor: Ciach »

Cześć,

Jak już wspomniałem jestem świeżym posiadaczem TLC J95. Niestety poprzedni właściciel nie dbał o auto a z racji tego że rozbijał się po lasach skorupa musiała wytrzymać dużo i nie obyło się bez różnego rodzaju obić, wgnieceń, zarysowań itd.
W zasadzie każdy element jest do poprawki dlatego też szukam jakiegoś taniego blacharza-lakiernika w okolicach Pruszkowa, u którego spokojnie, kawałek po kawałku prostował bym to co pogiął poprzednik.

Dzięki za informacje
Pozdrawiam
Ciach

Awatar użytkownika
Jerry
Posty: 213
Rejestracja: 17 wrz 2011, 21:26
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Tani blacharz - okolice Pruszkowa

Post autor: Jerry »

Akurat blacharza do polecenia nie mam, ale witam kolegę z Pruszkowa! :)

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Tani blacharz - okolice Pruszkowa

Post autor: MaxLux »

Olej to !

Zamiast wydawac kase na tanich paprokow - zaklej te najgorsze miejsca fajnymi naklejkami i ciesz sie autem

Zamiast tego kup sobie jakies fajne opony i zadbaj o auto mechanicznie :)

Ciach
Posty: 9
Rejestracja: 18 lut 2016, 13:54

Re: Tani blacharz - okolice Pruszkowa

Post autor: Ciach »

Tak bym zrobił ale zaczyna się korozja niektórych elementów jak np maska, bo poprzednik zamiast płynu do spryskiwaczy wlał chyba jakiś kwas do akumulatora:)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18026
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Tani blacharz - okolice Pruszkowa

Post autor: kylon »

Kup używaną maskę a nie będIesz łatał tą. Wyjdzie taniej i lepiej.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Tani blacharz - okolice Pruszkowa

Post autor: rolkos »

Korozja to chyba drugie imię toyoty ;) mam to samo, lakier ogólnie wygląda lepiej niż dobrze. Każdy jak widzi w lesie to "nie szkoda ci". Teraz jak miałem okazję zetrzeć smary z zawiasów i okolic wyszły kwiatki to tam bąbelek to tu, niby nic ale jeszcze nie miałem samochodu co by tak korodował.
Robiłem niedawno ramkę od szyby i malowałem dach, lakiernik był z polecenia (znajomy co restaurował garbusa malował u niego, całego, był zadowolony). Ja jak tak się przyjrzałem z odległości 5 cm to mógłbym się trochę przyczepić, na rancie mógł bardziej się przyłożyć ze szlifowaniem.

Czy zrobił dobrze okaże się pewnie za rok lub 2, głównie zależało mi na walce z korozją a nie wyglądzie, bo auto nie nowe.

Jeśli nie znajdziesz nikogo to napisz na PW. Gość jest z Leszna na plus mogę dodać że odwiózł mnie do domu po tym jak zostawiłem u niego samochód.
Czas realizacji 3 dni .

Ciach
Posty: 9
Rejestracja: 18 lut 2016, 13:54

Re: Tani blacharz - okolice Pruszkowa

Post autor: Ciach »

Dzięki a ile bierze za robotę?

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Tani blacharz - okolice Pruszkowa

Post autor: rolkos »

Malowanie całego dachu, malowanie kawałka wnęki tylnych drzwi, jakiś czarny specyfik do wnęki tylnych kół + wklejenie szyby (szybę i klej sam kupiłem) 900zł.

Stara szyba nie pękła przy wyciąganiu mimo 5 odprysków, więc mam zapasową (nowa kosztowała 200zł).

Chociaż tak jak pisałem wcześniej robiłem to niedawno, więc nie wiem jak się przyłożył do usuwania korozji. Jak chcesz to możesz do mnie podjechać i zobaczyć jak to wyszło.

Podobno warsztat prowadzi z bratem który jest blacharzem i tak dzielą się robotą jeden klepie drugi maluje.
Gdy szukałem lakiernika to znalazłem w Pruszkowie który był nawet tańszy (przejeżdżałem i zobaczyłem na płocie "lakiernik"), ale jak zobaczyłem jego zakład to dałem sobie spokój.

ODPOWIEDZ