Dywaniki do J95

Moderator: luk4s7

rybens
Posty: 29
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:45
Auto: P95

Dywaniki do J95

Post autor: rybens »

Szukam i szukam dywaników najlepiej gumowych do J95 i nie mogę znaleść dobrze dopasowanych. Możecie sie podzielić swoimi doswiadczeniami oraz polecić takie które są dobrze dopasowane. A może ma ktos z was na zbyciu orginale :)

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Dywaniki do J95

Post autor: luk4s7 »

O oryginalnych zapomnij od razu - wiek robi swoje chyba że ktoś tylko do kościoła jeździł, ale wtedy łatwiej kupisz z całym autem niż same dywaniki.

Jeśli muszą być gumowe to chyba pozostaje tylko opcja dopasowania czegoś z uniwersalnych. Osobiście kupiłem welurowe, podgumowane na Allegro za jakieś 130zł. Nie mają rantu, ale dają radę. Jak spodziewam się szczególnego błota (rzadko) to wkładam na nie uniwersalne gumiaki.

Welur ma ten plus że wbija się w niego piasek i tam zostaje do chwili wyjęcia i wytrzepania. Na gumowym piasek leży luzem, ale jak mają rant to niewielki problem.

Takie są moje doświadczenia, choć pewnie jak by ktoś znał jakąś firmę co to robi gumowe "dywaniki" to fajnie byłoby go przycisnąć o wzór dedykowany do J95.

rybens
Posty: 29
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:45
Auto: P95

Re: Dywaniki do J95

Post autor: rybens »

Siemanko, dzieki za info a podeslał byś namiar gdzie kupowałes welur?

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: Dywaniki do J95

Post autor: zombi »

Zaintrygowany tematem zadałem pytanie do wujkowi google i na pierwszej pozycji wyskoczyło mi coś takiego http://www.dywanikidosamochodu.pl/products/2855/p/4267" onclick="window.open(this.href);return false;
- jest gumowe,
- ma ranty,
- dedykowane do j9.
Tylko cena jakaś taka mało szpanerska i nie pasuje do legendy Toyoty ;)

rybens
Posty: 29
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:45
Auto: P95

Re: Dywaniki do J95

Post autor: rybens »

:) te dywaniki ze zdjecia to są poglądowe, dzwoniłem do nich i do j9 mają tylko uniwersalne bez zadnych wycięć :(

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Dywaniki do J95

Post autor: luk4s7 »

A już myślałem że kolega coś odkrył fajnego... :(

Swoje welury kupowałem na jakiejś aukcji ale która to była albo jaki sprzedawca nie pamietam ani nie mam w archiwum. Gdybym jednak kupował jeszcze raz to wybrałbym te same ale poprosił o poszerzenie części przykrywającej tunel środkowy o jakieś 2-3cm bo przy drzwiach trochę brakuje po dokładnym ułożeniu (tył mam jednoczęściowy).
Poza tym jest OK. Nic nie przemięka, nie niszczy się zanadto (mam je 2 lata). Mam kolor szary dopasowany do tapicerki.

Te wyglądają całkiem OK choć nie są wodoszczelne Zobacz ofertę: Dywaniki welurowe 12mm Toyota Landcruiser J90 KJ95
http://allegro.pl/showItem2.php?item=5787655717" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
fazi1973
Posty: 399
Rejestracja: 10 lis 2014, 11:50
Auto: TLC 3.0 TD 1998r 1KZT-E J95
Kontakt:

Re: Dywaniki do J95

Post autor: fazi1973 »

jak znajdziesz .....hmmmm...daj znać potrzeba :)
bo te gumowe to ......jakaś masakra .......ja wiem, ze nie pasują itd ale t e materiałowe to chociaż wyglądają !!!!!!
a jeżeli chodzi o oryginał - to jest oczywiście w ASO ale za ....cenę taką że ja pi.....ę

Awatar użytkownika
SzpilkiNaMapie
Posty: 22
Rejestracja: 02 cze 2015, 16:59
Kontakt:

Re: Dywaniki do J95

Post autor: SzpilkiNaMapie »

Panowie, ja kupowałem do swojej j95 takie:
http://allegro.pl/dywaniki-gumowe-toyot ... 05901.html
i pasowały idealnie, oprócz jednej rzeczy. Po stronie kierowcy, pod lewą nogą jest taki plastikowy kołek/podparcie na lewą nogę. Te dywaniki niby mają taki "dynks" na ten kołek ale średnio to pasuje. Ja w swoim dywaniku to wyciąłem i teraz pasuje idealnie. Guma na tym plastiku i tak moim zdaniem nie jest potrzebna. Jedyną wadą tych dywaników jest to, że rant nie jest zbyt wysoki, ok. 2 cm. Wolałbym wyższe, ale za cholerę nie mogłem znaleźć.

Awatar użytkownika
szulbor
Posty: 392
Rejestracja: 25 sty 2014, 20:29
Auto: Toyota 4runner 3rd 5VZ-FE 3.4ccm Supercharged
Kontakt:

Re: Dywaniki do J95

Post autor: szulbor »

Żeby nie zakładać kolejnego wątku, postanowiłem odświeżyć kotleta.

szukam gumowych dywaników z wysokim rantem do 4runner, czy w Polsce dostanę gdzieś WeatherTech? Czy może polecacie coś innego?

dzięki z góry

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: Dywaniki do J95

Post autor: Mesel »

Ja podjechałem do Rezerw-plastu, znajdują się w okolicach otwocka.

Bardzo miła obsługa, poinformowali że nie robią chodniczków do 90 ale bez problemu coś dopasujemy. tym sposobem mam praktycznie idealnie pasujące gumy a każda jest od innego auta :mrgreen:

everybike
Posty: 183
Rejestracja: 28 paź 2015, 17:13
Auto: UZJ 100
Kontakt:

Re: Dywaniki do J95

Post autor: everybike »

W sklepach z wykładzinami (ja akurat trafiłem w komforcie) można kupić tzw. wykładzinę samochodową. Jest podgumowana i nie przepuszcza wody a nawet oleju (wylał mi się kiedyś w bagażniku ok. 1 litr i dopiero po ok. 150km po domem to zauważyłem. Wyjąłem docięty dywanik i oryginalna wykładzina w bagażniku na szczęście nie uległa zabrudzeniu). W każdym aucie docinam do bagażnika i pod nogi pasażerów jak najlepiej dopasowując do kształtu podłogi, podkładam brzegi pod plastikowe listwy na progach. Koszt to ok. 30-40zł za m2. Na to dopiero kładę zwykłe wycieraczki - gumowe (w terenówce) lub welurowe(w osobówce). Polecam, bo chroni to oryginalną wykładzinę w samochodzie.

buła lx450
Posty: 104
Rejestracja: 15 maja 2017, 14:19
Auto: LEXUS LX450 vel( Toyota FZJ80)
Kontakt:

Re: Dywaniki do J95

Post autor: buła lx450 »

Można też najpierw dociąć na wymiar taką wykładzinę i dać w komforcie do obrzucenia krawędzi dywanów :idea: więc sam najlepiej sobie dopasujesz dywan do auta :wink:

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Dywaniki do J95

Post autor: luk4s7 »

Jest firma która robi dywaniki welurowe jakie tylko chcesz. Są podgumowane więc nie przepuszczają wody. Nie są to korytka ale sprawdzają się bardzo dobrze. Kupiłem u nich gotowe do 95 ale dzwoniłem i jak się im wyśle szablon to zrobią według niego.
Mam je od 4 lat. Mogę zrobić fotki jak wyglądają po tym czasie.
Nie pamietam tylko nazwy firmy... ale mogę zajrzeć pod dywanik bo jest metka. Kupowałem na Allegro.

Awatar użytkownika
szulbor
Posty: 392
Rejestracja: 25 sty 2014, 20:29
Auto: Toyota 4runner 3rd 5VZ-FE 3.4ccm Supercharged
Kontakt:

Re: Dywaniki do J95

Post autor: szulbor »

dzięki jakbys mógł zdjecia podesłać byłoby super.

co do wody itp. to rozumiem że nie puszczają a jeśli chodzi o błoto i inny syf. nie ma problemu zeby utrzymać w czystości. pierwszy pomysł był żeby były gumowe do je zawsze mozna myjką opitolić.

dzięki za rady

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Dywaniki do J95

Post autor: luk4s7 »

Jasne, postaram się wrzucić ale pewnie w weekend dopiero. Jak kończę robotę to jest już ciemno więc wiele na fotkach nie będzie widać.

ODPOWIEDZ