[J95] Zawias do offroadu

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8367
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: [J95] Zawias do offroadu

Post autor: Rokfor32 »

Jeżeli obrobiłeś już śruby - to tylko odciąć tłoczyska.

buggie
Posty: 31
Rejestracja: 19 gru 2014, 22:22
Auto: J95
Kontakt:

Re: [J95] Zawias do offroadu

Post autor: buggie »

Z jeden strony poszło po dłuższej walce, z drugiej niestety zwykłym kluczem nie dało rady. Wyciąłem okienko w podłodze bagażnika i odkręciłem pneumatem. Zaspawa się i będzie git :) Jeszcze mam do wymiany łącznik stabilizatora - były tak dojechane, że się urwały przy odkręcaniu.

Swoją drogą to słaby patent na mocowanie tylnych amorów w J9. Z tego co kojarzę, w J8 było to spoko rozwiązane - przykręca się mocowanie do ramy.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18027
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: [J95] Zawias do offroadu

Post autor: kylon »

Okienko powiadasz. A nie łatwiej było odciąć tłoczysko tak jak Rokfor pisał?
A najlepiej było pojechać do warsztatu. Zaoszczędzony czas i pieniądze.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8367
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: [J95] Zawias do offroadu

Post autor: Rokfor32 »

Ten temat - i wiele innych - poprawiono w J12. :wink:

buggie
Posty: 31
Rejestracja: 19 gru 2014, 22:22
Auto: J95
Kontakt:

Re: [J95] Zawias do offroadu

Post autor: buggie »

Dobra, wszystko poskładane. Jestem mile zaskoczony, myślałem, że będzie twardo a jest wg. mnie bardzo komfortowo. Tył stoi trochę za wysoko, ale to dlatego, że jeszcze nie ma obciążenia. Jak dołożę stalowy zderzak i małą wyciągarkę to powinno być ok.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
kylon pisze:Okienko powiadasz. A nie łatwiej było odciąć tłoczysko tak jak Rokfor pisał?
A najlepiej było pojechać do warsztatu. Zaoszczędzony czas i pieniądze.
Zanim Rokfor napisał, to ja już zdążyłem wyciąć :wink: , a co do zaoszczędzonych pieniędzy to nie bardzo rozumiem jak miałoby być taniej w warsztacie skoro zrobiłem wszystko sam.

Panowie, wielkie dzięki za pomoc!

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8367
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: [J95] Zawias do offroadu

Post autor: Rokfor32 »

Się za niedługo przekonasz, co znaczy KOROZON w obrębie spawania blach ... :mrgreen:

A poważniej - taka jest generalna zasada: - w przypadku tajli trudnodemontowalnych niszczy/uszkadza się to - co idzie do śmietnika, a nie to, co ma zostać, i to na długo :wink:

A co do wysokości tyłu - siądzie, ale dopiero jak to porządnie ... przeciążysz :wink: Zderzak, winda - przy sztywności tych sprężyn REALNIE potrzebujesz tyle dociążenia - ile przewiduje producent sprężyn. Przy czym ... na jedną ... :mrgreen:

A tak poważniej - ugięcie (realne) sprężyny tego typu to około ... 1 cm na każde 50 kg nacisku. Na JEDNĄ sprężynę.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18027
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: [J95] Zawias do offroadu

Post autor: kylon »

Należy patrzeć do przodu. Tak jak Rokfor napisał. Pocięta podłoga będzie rdzewieć. Dwa że przyszły kupujący odstawi auto na dalszy tor zainteresowań po znalezieniu takich patentów. Pomyśli sobie sokoro wycina podłogę do wymiany amorków to co jeszcze w tym samochodzie jest zrobione na patencie. Rozumiem że zrobiłeś sam ale w tym czasie można też coś innego zrobić. Napić się piwa, odpocząć itp. A prąd do szlifierki, spawarki, tarcza, drut to za darmo są? Też trzeba je kupić ;-)

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: [J95] Zawias do offroadu

Post autor: seburaj »

edit

ODPOWIEDZ